Ara

Sedasyon (Narkoz) ile Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi, saç dökülmesiyle baş etmek isteyenler için konforlu bir çözüm sunar. Geleneksel saç ekimi deneyimlerinin stres ve endişesini en aza indirerek hastalara daha huzurlu bir prosedür vaat eder. Bu özel teknik, operasyon sırasında hastaları sakinleştirmek için hafif sedasyon kullanımını içerir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

Sedasyonlu saç ekimi, saç ektirmek istemesine karşın iğne veya operasyon korkusu nedeniyle buna cesaret edemeyen veya küçük bir ağrı ya da sızı dahi hissetmeden konforlu bir şekilde dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Günümüz tıp teknolojisi saç kaybı yaşayan kişilerin rüya tadında bir operasyonla, hiçbir şey hissetmeden hayal ettiği saçlara sahip olmasına imkan tanıyor. Sedasyon saç ekimi yöntemiyle iğne, ameliyat fobisi olan veya çok az dahi olsa kan görmeye dayanamayan kişiler de saçsızlık sorununu ve dolayısıyla bu durumun yarattığı psikolojik problemleri geçmişte bırakıyor. Saç kaybı yaşayan kalp ve tansiyon hastalarının sedasyonlu saç ekimi yaptırması tavsiye ediliyor.

Kimler Sedasyonlu Saç Ekimi için Uygun Adaydır?

 • Sedasyonlu saç ekimi, lokal anestezi korkusu olan, düşük ağrı eşiğine sahip, iğne korkusu yaşayan ve stresli durumlardan kaçınan hastalar için idealdir.
 • 18 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından sedasyona uygun olan herkes bu yöntemi tercih edebilir.
 • Saç kaybı nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayanlar veya daha dolgun ve doğal saçlara sahip olmak isteyenler için uygun bir seçenektir.
 • Genel sağlık durumu bakımından sedasyon uygulanmasında bir engel bulunmayan tüm erkek ve kadın hastalar için sedasyonlu saç ekimi tercih edilebilir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 • Sedasyonlu saç ekimi yönteminde, kişi öncelikle anestezi hekimi tarafından muayene edilir.
 • Gerekli tetkiklerden geçirilerek sedasyon işlemi için uygun olup olmadığına bakılır.
 • Ardından anestezi hekimi tarafından analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonu, damardan verilerek uygulanır.. Damar yoluyla verilen ilaç hemen etkisini göstermektedir. Bu sayede kişi sakinleşip rahatlar.
 • Hasta bilinci açık bir şekilde hafif bir uyku haline geçer. Sedasyonun yatıştırıcı etkisi sayesinde kişi saç ekimi için baş bölgesine yapılacak olan lokal anestezi iğnelerini hiçbir şekilde hissetmez.

Saç ekiminde sedasyonun etkisi altındayken saç ekiminin yapılacağı alan lokal anestezi sayesinde tamamıyla uyuşmaktadır. Böylelikle kişiye hiçbir acı, sızı veya ağrı hissettirilmeden önceden doktor tarafından belirlenmiş olan Safir FUE saç ekimi, DHI saç ekimi, Robotik saç ekimi veya Tıraşsız saç ekimi yöntemlerinden biri rahatlıkla uygulanabilir.

Sedasyonlu saç ekimi yöntemi hem saç ekimi yaptıran kişiye hem de saç ekimini yapan doktora büyük bir konfor ve kolaylık sağlar.

Sedasyonlu Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

 • Sedasyonlu saç ekimi, hastaların operasyon sırasında daha sakin ve stressiz olmalarını sağlar.
 • Hafif sedasyon etkisi sayesinde hastalar operasyon sürecini daha rahat geçirir.
 • Sedasyonlu saç ekimi yöntemi hem saç ekimi yaptıran kişiye hem de saç ekimini gerçekleştiren doktora büyük konfor ve kolaylık sağlar.
 • Sedasyon saç ekimi, operasyonun ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu nedenle sedasyonlu saç ekimi ağrısız saç ekimi olarak da bilinmektedir.

Sedasyonun yatıştırıcı etkisi sayesinde kişi saç ekimi için baş bölgesine uygulanacak lokal anestezik iğneleri hiçbir şekilde hissetmez. Kişinin ağrı ya da acı hissetmediği bu yarı uykulu hal yaklaşık 10 dakika sürer. Sonrasında kişi kısa bir şekerleme yapmış gibi uyanır. Bu sayede kişi lokal anestezi için baş bölgesine uygulanması gereken iğneleri hissetmez ve operasyon nedeniyle yaşadığı stres ve heyecanı atar.

Sedasyonlu Saç Ekim Öncesi – Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sedasyonlu Saç Ekimi Öncesi

 • Sedasyon öncesinde 3 saat aç kalmak gereklidir.
 • Doktorun önerdiği şekilde sedasyon öncesinde alkol tüketilmemelidir. Ayrıca, sigara içmek gibi bazı alışkanlıklardan da kaçınılması gerekebilir.
 • Sedasyon öncesi, hastanın tıbbi geçmişi ve mevcut ilaçlarını doktorla paylaşması önemlidir. Bu, sedasyonun güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlar ve olası riskleri en aza indirir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Sonrası

 • Sedasyonlu saç ekiminde kişi hemen aynı gün sosyal yaşamına dönebiliyor. Sadece o gün araba kullanılmaması gerekiyor.
 • İşlem sonrası ilk birkaç gün boyunca, saç derisinde hafif bir hassasiyet veya kızarıklık görülebilir. Bu durum normaldir ve genellikle birkaç gün içinde azalır.
 • Doktorun talimatlarına uygun olarak, saç derisini korumak için önerilen şampuan ve losyonların kullanılması önemlidir. Bu, iyileşme sürecini hızlandırabilir ve saç köklerinin sağlıklı bir şekilde yerleşmesine yardımcı olur.
 • İşlem sonrası oluşabilecek herhangi bir enfeksiyon veya komplikasyon belirtisi varsa, derhal doktora başvurulmalıdır

Sedasyonlu Saç Ekimi Fiyatları

Sedasyonlu saç ekimi fiyatları; saç ekimi yöntemine, greft sayısına, doktorun deneyimine, kullanılan teknolojiye ve kliniğin konumuna göre değişmektedir. Net bir fiyat belirtmek zordur çünkü kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörler arasındadır. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Esteworld 2024 sedasyonlu saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorları ile tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır, iyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

Sedasyonlu saç ekimi, saç ekimi işlemi sırasında hastanın rahatlaması ve daha az stres yaşaması için sedatif ilaçların kullanıldığı bir tekniktir.

Saç ekimi sırasında genellikle lokal anestezi kullanılır. Lokal anestezi, işlem yapılan bölgedeki ağrıyı ve rahatsızlığı azaltmak için kullanılır. Bazı durumlarda, sedasyon (hafif uyutma) da tercih edilebilir.

Sedasyonlu saç ekimi, özellikle anksiyete veya endişe yaşayan hastalar için önerilir. Ayrıca uzun süren işlemler veya büyük saç ekimi alanları için de tercih edilebilir. Herkes için uygun olmayabilir ve öncelikle bir doktora danışılmalıdır.

Sedasyonlu saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle diğer saç ekimi tekniklerine benzerdir. İşlem sonrası birkaç gün boyunca hafif ağrı ve şişlik yaşanabilir. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun önerdiği talimatlara uyulmalı ve belirli aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Sedasyonlu saç ekiminin avantajları arasında hastanın daha rahat olması, işlem sırasında daha az stres yaşaması ve daha az ağrı hissetmesi yer alır. Ayrıyetten, uzun süren işlemler için daha fazla konfor sağlayabilir.

Sedasyonlu saç ekimi fiyatları klinik veya merkeze, işlem yapılacak saç ekim miktarına ve kullanılan sedasyon tekniğine göre değişir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?