Ara

Jinekomasti

Jinekomasti; genetik problemler, hormon bozuklukları, karaciğer rahatsızlıkları, siroz, kanser, alkol bağımlılığı, sürekli ilaç kullanımı ve aşırı kilo gibi nedenlerle erkeklerde kadın tipi meme büyümesi olarak tanımlanabilir. Jinekomasti, göğüs bölgesindeki yağ veya meme dokusunun anormal bir biçimde artmasından oluşabileceği gibi her ikisinin birden çoğalmasıyla da gerçekleşebilir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Jinekomasti Nedir?

Erkek çocuklarda ergenlik döneminde geçici jinekomasti görülebilir. Bu durum, adından da anlaşılabileceği gibi yüksek olasılıkla geçicidir. Meme fazlalığı ameliyata ihtiyaç kalmadan 17-18 yaşlarında kendiliğinden kaybolabilir. Kişi yetişkinliğe adım atmasına karşın jinekomasti devam ediyorsa ameliyat gereklidir. Jinekomasti ameliyatı rahatsız edici bir görüntü yaratarak erkeklerin özgüveni ve yaşam motivasyonunu düşüren meme bölgesindeki fazla dokuların liposuction (yağ aldırma) veya cerrahi yöntemle alınmasını ifade eder. Jinekomasti sorununun spor veya diyetle düzeltilmesi mümkün değildir. Güvenli, konforlu ve en önemlisi sağlıklı bir şekilde uygulanan jinekomasti ameliyatları ile erkekler gizlemek zorunda hissetmeyecekleri estetik bir vücuda sahip olabilirler.

Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik cerrah öncelikle konsültasyon yaparak memedeki büyümenin yapısına göre jinekomasti ameliyatında hangi yöntemi kullanacağını belirler. Ameliyathane ortamında, genel anestezi altında gerçekleştirilen jinekomasti operasyonu yaklaşık 1-2 saatte tamamlanır. Yağ dokusu nedeniyle oluşan jinekomastide liposuction tekniği uygulanır. Bu teknikte yağlar, ultrasonik ses dalgalarıyla parçalanıp eritilerek vakum yöntemiyle vücuttan dışarı atılır. Parçalanıp sıvı hale gelen yağın vücuttan çıkarılması için işlem yapılan bölgeye 3-4 milimetrelik bir kesi açılarak kanül (ince boru) yardımıyla vakumlama işlemi gerçekleştirilir. Kanüller için açılan kesiler milimetrik olduğu için uygulama sonrasında ciltte hiçbir iz kalmaz.

Hem yağ hem de meme dokusu nedeniyle oluşan jinekomastide ise çözüm olarak cerrahi yöntem kullanılır. Cerrahi yöntemde kesi, meme başıyla cilt arasındaki geçiş noktasında, yarım ay şeklinde yapıldığından iz tamamen gizlenebilir. Bu yöntemde yağ ve meme dokusunun yanı sıra cilt fazlalığı da alınabilir. Estetik bir yaklaşımla, güncel teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatı iz bırakmadan, dışarıdan kesinlikle belli olmayacak bir biçimde yapılır. Ameliyat sonrasında kişi aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilir. Eğer vücut performansı gerektiren bir işte çalışmıyorsa 3-4 gün sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilir.

Jinekomasti yeniden oluşur mu?

Jinekomasti ciddi bir kilo artışı veya alkol bağımlılığı yoksa kolay kolay tekrar eden bir problem değildir.

Jinekomasti ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmeli?

Jinekomasti ameliyatı sonrasında ilk birkaç gün çok hafif bir ağrı hissedilebiliyor. Ağrı kesicilerle sürecin daha konforlu geçirilmesi sağlanıyor. Hedeflenen görüntüye ulaşılması için ameliyattan sonra göğüs bölgesi sıkı bir şekilde bandajlanıyor. Operasyondan iki gün sonra, bandajlar çıkartıldığında duş alınabiliyor.

Jinekomasti ameliyatından 1 hafta sonra yüzme, koşma, basketbol, futbol gibi ağır performans gerektirmeyen sporlar yapılmasında bir sakınca yok. Body building gibi ağır sporlara ise 1 ay sonra başlanması öneriliyor. Yine bir ay boyunca ağır yük kaldırmaktan kaçınılması gerekiyor. Göğüs bölgesinin son şeklini alması için ameliyattan sonraki 1 aylık süreçte korse kullanılması büyük önem taşıyor. Operasyon sonrasında 3 ay boyunca göğüste çok hafif bir sertlik hissediliyor. 6 ay sonra vücudun son şeklini almasıyla birlikte kişi sanki hiç ameliyat olmamış gibi görünüyor.

PLASTİK CERRAHİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Plastik cerrahi operasyonları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Plastik cerrahi operasyonlarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Plastik cerrahi operasyonları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Plastik ve Estetik Cerrahi neye bakar?

Plastik ve Estetik Cerrahi, vücutta şekil bozukluklarını veya kozmetik sorunları düzeltmek veya iyileştirmek için cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler kullanır. Bunlar arasında rekonstrüktif cerrahi (örneğin, yanık sonrası rekonstrüksiyon), estetik cerrahi (örneğin, meme büyütme, burun estetiği), vücut şekillendirme prosedürleri (örneğin, liposuction) ve yüz gençleştirme işlemleri bulunur.

Plastik cerrahi, meme büyütme, meme küçültme, burun estetiği (rinoplasti), karın germe, liposuction, yüz germe gibi çeşitli estetik işlemleri yapabilir. Bu işlemlerin sonuçları genellikle uzun süreli veya kalıcıdır, ancak yaşlanma süreci ve yaşam tarzı faktörleri sonuçları etkileyebilir.

Plastik cerrahi estetik işlemler, genellikle kendilerini daha iyi hissetmek isteyen ve belirli bir estetik sorunu düzeltmek veya geliştirmek isteyen kişiler için uygundur. Ancak, her hasta farklı olduğu için bir cerrahla danışmak önemlidir.

Estetik cerrahi işlemi öncesinde, kişi sağlık geçmişi, mevcut sağlık durumu, beklentileri ve riskleri hakkında doktorla detaylı bir görüşme yapmalıdır. Ayrıca, cerrahi öncesinde sigara içmek gibi alışkanlıkların bırakılması ve gerekli laboratuvar testlerinin yapılması gibi önlemler alınmalıdır.

Estetik cerrahi işlemi sonrası, doktorun önerdiği talimatların dikkatlice takip edilmesi önemlidir. İyileşme sürecini hızlandırmak için dinlenme, yara bakımı ve önerilen ilaçların düzenli kullanımı gibi önlemler alınmalıdır. Ayrıca, fiziksel aktivitelerin sınırlanması ve olası komplikasyon belirtilerine dikkat edilmesi gerekebilir. Güneş ışığından korunmak ve fiziksel aktiviteleri sınırlamak da iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Avrupa’nın en büyük hastanelerinden biri olan Esteworld, tüm dünyada 25 yılı aşkın süredir saç ekimi, plastik cerrahi, diş hekimliği ve medikal estetik alanlarında hizmet vermektedir. Bir sağlık kompleksi ve 30.000 m2’lik diğer üç Hastane bünyesinde kurulan şirket, uluslararası hastalara yönelik kozmetik ve sağlık hizmetlerini 30’dan fazla ülkede genişletti. 700 kişilik bir grup olarak ayda 1500 üst kalitede operasyon sunan bir kuruluşuz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve TÜV Thüringen sertifikaları ile sertifikalandırılan firmamız aynı zamanda Avrupa Mülkiyet Ödülleri tarafından Kamu Hizmeti İç Mekan Türkiye dallarında da ödüllendirilmiştir

Plastik ve estetik cerrahi işlemlerinin fiyatları, yapılacak işlemin türüne, karmaşıklığına, cerrahın deneyimine ve uygulandığı bölgenin coğrafi konumuna göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine göre belirlenir ve klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. En doğru fiyatı almak için bir sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

PLASTİK CERRAHİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?