Ara

Fraksiyonel Lazer

Cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir estetik uygulamadır. Bu uygulama, cildin alt tabakalarına ışık enerjisi göndererek cildin sıkılaşmasını ve cilt tonunu eşitlemesini sağlar. Fraksiyonel lazer özellikle çizgiler, kırışıklıklar, akne izleri ve cilt lekeleri gibi cilt problemlerinin tedavisinde etkilidir. Cildin genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bu uygulama, ciltte dikkat çeken bir yenilenme sağlar.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt tabakalarında etkili olan, anti-aging, kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde nokta atışı yaparak tedavi etme ve iyileştirme özelliğine sahip bir uygulamadır.

Özellikle üst deride oluşan sivilce izlerinin tedavisinde fraksiyonel lazerden yararlanılır. Bunun dışında yara, yanık, ameliyat izi, vücut çatlakları gibi sorunlarda da fraksiyonel lazer etkilidir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada daha çok CO 2 karbondioksit fraksiyonel lazer kullanılır. Karbondioksit lazer son yıllarda cilt tedavilerinde önemli bir yer tutmaktadır. Ciltte olumlu etkiler yaratabilen, teknik özelliğinden dolayı ciltte daha derin tabakalara inebilen bir lazer türüdür.

Fraksiyonel lazerler, deriye lazer ışığını minik çaplı sütunlar halinde gönderir. Lazer ışınları deride ısı hasarı yaratır. Bu sütun halindeki hasar alanlarının etrafındaki deri alanları sağlam kalır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Bu sayede cildin yenilenmesi sağlanmış olur.

Kaç seans yapılması gerekir?

Seans sayısı ciltteki şikayetin durumuna göre değişmekle beraber, genelde en az 3-5 seans yapılır. Seans aralıkları 3-8 hafta arasında olabilir. Uygulama esnasında bazı hastalarda rahatsızlık hissi olabilir. Lokal anestezik kremler ile rahatsızlık hissinin giderilmesi mümkündür. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık olabilir ancak 3-7 gün içinde azalarak geçer.

Etkisi ne zaman görülür?

Fraksiyonel lazer sonrası ödeme ve kolajen kısalmasına bağlı ani düzelme görülmesine rağmen asıl etkilerin görülmesi üçüncü aydan itibaren olur. İşlemin tam olarak sonuçlarının ortaya çıkması için 6. ayı beklemek gerekir.

Başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi?

Fraksiyonel lazerin önemli avantajlarından biri de başka uygulamalarla kombine edilebilmesidir. PRP, mezoterapi, dolgu gibi yöntemlerle birlikte kullanılarak iz, kırışıklık ve sarkma tedavilerinde daha etkili sonuçlar alınması mümkündür.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?