Ara

Sakal/Bıyık Ekimi

Son dönemde filmlerde ve dizilerde sakallı jönlerin ön planda olması sakal ve bıyık ekimini ön plana çıkarttı. Sadece Türk erkeklerinin değil Arap erkeklerinin de çok rağbet gösterdiği bu ekimi sakal, bıyık, favori olarak üç grupta toplamak gerekir.

Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların olmadığı ya da çok seyrek görüldüğü alanlara, kılların saçlı deriden alınan kıl kökleri nakledilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sakal-bıyık ekiminde ense bölgesindeki saçın donör olarak kullanılmasıdır. Saçta olduğu gibi bıyıkların da çıkış yönleri vardır. Bıyıklarda kavisler vardır. Sakallarda ise orta bölgede dönüşler, yan bölgede virajlar vardır. Bu nedenle her bir ekim yerinin kendisine ait olması gereken yönlerine, açılarına dikkat etmek gerekir. Kaş ekiminde olduğu gibi 5-10 derecelik belirli açılarla kanal açılmalıdır.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ve bıyık ekimi birbirini tamamlayan ve günümüzde fazlasıyla başvurulan ekim çeşitleri arasındadır. Sakal ekimi, seyrek, düzensiz veya eksik sakal görünümünü düzelten bir kozmetik cerrahi prosedürüdür. Bu işlem, saç köklerinin yüzün sakal bölgesine nakledilmesini içerir. Böylece daha sık, düzenli ve estetik bir sakal görünümü elde edilir. Sakal ekimi, erkeklerde sakal dolgunluğunu artırmak, sakal çizgilerini düzenlemek, yara izlerini kapatmak veya sakalın eksik olduğu alanları doldurmak için uygulanır. 

Sakal Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılır?

Sakal ekiminde genellikle iki ana teknik tercih edilir: DHI ve FUE . Her iki teknik de, başın arkasındaki donör bölgeden tek tek greftlerin (folikül ünitelerinin) alınmasını ve ardından yüzdeki istenilen bölgeye nakledilmesini içerir.

DHI tekniğinde cerrah, saç köklerini tek tek alır ve aldıktan hemen sonra Choi Pen adı verilen bir cihazla istenilen bölgelere tek tek ekim yapar.

FUE tekniğinde cerrah, saç köklerini tek tek çıkarır ve ardından hedef bölgede mikro kesiler açar. Daha önceden toplanmış olan saç köklerini bu kesilere yerleştirir.

Her iki teknik de hafif işlemlerdir ve lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ağrıya sebep olmazlar. Sakal ekimi tekniklerinde kesik ve dikiş olmadığı için iyileşme süresi kısadır. Cerrahın hızla konuşurken, hayal ettiğiniz sakalın yoğunluğu ve şekline göre sakal ekimi planınızı oluşturabilirsiniz. Donör bölgenizin uygun olması ve genel sağlık durumunuzun uygun olması durumunda doğal ve gür sakallara sahip olabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi lokal anestezi altında yapılan tek seanslık bir işlemdir. Yaklaşık olarak 4-5 saat arasında süren ağrısız bir işlemdir. İşlemin ertesi günü nakil yapılan bölgede ufak tefek bazı kabuklanmalar görülebilir. Ancak kısa sürede geçer. Ekilen köklerin ucundaki kıllar 15 gün sonra dökülür. Bu durum normal bir süreçtir. Üç ay sonra kıllar tekrar uzamaya başlarlar. 6 ila 8 ay içinde istenen ölçütte sakal ve bıyığa hasta kavuşmuş olur.

Sakal Ekimi Öncesi – Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Sakal Ekimi Öncesi

 • Sigara ve alkolü bırakın.
 • Kafein ve bitkisel çay tüketmeyin.
 • Kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirin.
 • Kan sulandırıcı ilaçlardan kaçının.
 • Kimyasal içerikli ürünleri kullanmayı bırakın.
 • Operasyona tok mideyle gidin.
 • Rahat kıyafetler tercih edin.
 • Tedavi sonrasında doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanın.

Sakal Ekimi Sonrası

 • Doktor kontrollerinizi aksatmayın, iyileşme sürecinizi hızlandırır.
 • İlk hafta kritiktir, doktorunuzun tavsiyelerine uyun.
 • Sakal bölgesine dokunmaktan kaçının.
 • İlk 3-4 gün suyla temas etmeyin.
 • İlk 1-2 ay kimyasal içerikli ürünlerden kaçının.
 • Yara ve kabuklanmalar için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanın.
 • Sakallarınızı tıraş etme konusunda doktorunuza danışın.

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Sakal ekimi fiyatları; sakal ekimi yöntemine, greft sayısına, doktorun deneyimine, kullanılan teknolojiye göre değişmektedir. Kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörlerden biri olduğu için net bir fiyat belirtmek zordur. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

2024 sakal ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman hekimleri ile tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

SAKAL / BIYIK EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Sakal / Bıyık ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Sakal ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Sakal / Bıyık ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Sakal / Bıyık Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal veya bıyık ekimi, seyrek veya dolmayan sakal veya bıyık bölgelerine saç ekimi yapılması işlemidir. Bu işlemde, genellikle FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği kullanılarak, donör bölgeden alınan saç kökleri tek tek ekim yapılmak üzere sakal veya bıyık bölgesine nakledilir.

Sakal veya bıyık ekimi, seyrek veya dolmayan sakal veya bıyık alanlarına sahip olan ve daha dolgun ve estetik bir görünüm elde etmek isteyen kişilere uygulanabilir. Genellikle genetik faktörler, travma veya hastalıklar nedeniyle sakal veya bıyık alanlarında seyrelme veya kayıp yaşayan kişiler tercih eder.

Sakal veya bıyık ekimi genellikle FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği kullanılarak yapılır. FUE, saç köklerinin tek tek alınıp ekimi için hazırlanmasını sağlayan bir tekniktir. Ek olarak, DHI (Direct Hair Implantation) tekniği de kullanılabilir, bu teknikte saç kökleri doğrudan ekim yapılacak bölgeye nakledilir.

Sakal veya bıyık ekimi sonuçları genellikle kalıcıdır. Saç kökleri nakledildikten sonra yaklaşık 3-6 ay içinde yeni sakal veya bıyıklar belirginleşmeye başlar. Ancak, tam sonuçların görülmesi ve saçların tamamen yerleşmesi 12-18 ay sürebilir.

Sakal veya bıyık ekimi fiyatları, tedavi yapılacak bölgenin büyüklüğü, saç ekilecek greft sayısı, kullanılan teknik ve klinik veya doktorun deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Genellikle fiyatlandırma, greft sayısına göre belirlenir ve klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. . Net bir fiyat bilgisi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?