Ara

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi, saç dökülmesi problemini çözmek için etkili ve uzun vadeli sonuçlar sunan çağdaş bir cerrahi yöntemdir. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun (FUE) kısaltması olan bu yöntem, tek tek saç köklerinin çıkarılması ve yeniden konumlandırılmasına dayanır. Minimal invaziv bir yaklaşımla gerçekleştirilen bu prosedür, doğal ve estetik sonuçlar elde etmek için gelişmiş cihazlar ve uzman doktorlar tarafından uygulanır. Saçın doğal büyümesini desteklemesi, doku hasarını en aza indirmesi ve hızlı iyileşme süreçleri FUE saç ekiminin tercih edilme nedenleri arasındadır.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu) dünya genelinde saç dökülmesi ve saç kaybı (kellik) sorunlarının kalıcı olarak çözülmesinde kullanılan güncel bir tekniktir. Üç aşamalı bir işlem olan FUE saç ekimi, baştaki saçlı bölgeden toplanan saç köklerinin (greftlerin) seyrelme görülen saçsız alanlara ekilmesi prensibine dayanır. FUE saç ekimi sayesinde saç kaybı yaşayan kişiler yalnızca 7-8 saatlerini ayırarak kendi kıl köklerinden oluşan, ömür boyu kullanabilecekleri, doğal, sağlıklı ve gür saçlara sahip oluyor. Günümüzde erkeklerin en çok tercih ettiği estetik uygulamalar arasında yer alan FUE saç ekimi; erkekler kadar kadınların da güvenli, acısız, hızlı ve konforlu bir şekilde kendi saçları kadar doğal görünen, sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlıyor.

Tüm dünyada 2004 yılından bu yana güvenle uygulanan FUE saç ekimi; Safir FUE saç ekimi, tıraşsız saç ekimi ve sedasyonlu saç ekimi gibi konforu ve hasta memnuniyetini artıran diğer yöntemlerle kombine edilerek de uygulanabilmektedir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Doktor, saç ekimi yapacağı kişinin baş, saç ve yüz yapısını titizlikle inceler. Milimetrik ölçümler yaparak saç çizgisini ve istenen sonuçların alınması için hangi alanda kaç kıl köküne ihtiyacı olduğunu belirler Saç çizgisini doğru belirlemek ekilen saçların, kişinin kendi saçlarından ayırt edilemeyecek doğallıkta olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Saç köklerinin donör bölgeden (ense bölgesi) toplanması, saçsız alana kanalların açılması ve toplanmış olan köklerin bu kanallara ekilmesi şeklinde üç aşamadan oluşan FUE saç ekiminin, saç ekimi alanında uzman bir doktor ve bu alanda profesyonel eğitim almış, tecrübeli bir ekip tarafından senkronize bir takım çalışmasıyla gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

1. Saç köklerinin toplanması

 • Konsültasyon ve planlamanın ardından saçlar tıraş edilerek kişi saç ekimi işlemine hazırlanır. 
 • Kıl köklerinin toplanacağı donör bölge dezenfekte edilerek lokal anestezi ile uyuşturulur.
 • Kıl köklerinin ense bölgesinden toplanmasının nedeni bu alandaki köklerin çok güçlü bir yapıya sahip olması ve hiçbir zaman dökülmemesidir. Bu durum FUE saç ekimi işleminin sonuçlarının kalıcı olmasını sağlar. 
 • En sağlıklı ve uygun kökler donör bölgeden çok ince uçlu mikromotorlar sayesinde toplanır. Köklerin, içinde yer aldığı kanaldan (folikül)çıkış açısına uygun bir şekilde ve zarar görmeden toplanması saç ekimi işleminin başarı oranının artmasında büyük rol oynar. Bu aşamada doktorun uzmanlığı ve el becerisi devreye giriyor. 
 • Sağlıklı kıl kökleri donör bölgeden, çıkış yönüne uygun bir şekilde; kırılmadan, zedelenmeden ve yanlardaki köklere zarar verilmeden çıkarılır. Eğer donör alan uygunsa bir seansta 2000-2500 kök toplanabilmektedir. 
 • Her bir kıl kökü yaklaşık 2,7 saç teli içerir. Bu ise bir saç ekimi operasyonunda yaklaşık 6 bin tel saçın ekilmesi anlamına gelmektedir.. Ekip bir yandan kıl köklerini titizlikle toplarken öte yandan hızlıca temizleyip özel solüsyona yatırır.

2. Ekim yapılacak alana kanalların açılması

 • FUE saç ekimi tekniğinin ikinci aşamasında ekimin yapılacağı yani kanalların açılacağı bölge sterilize edilerek lokal anesteziyle uyuşturulur. 
 • Doktor saç ekiminin yapılacağı alana kalem formundaki çelik slitlerle (açıcılarla), belirlediği sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne uygun açıda çok küçük mikrokanallar açar. 
 • Bu gözle görülmeyecek denli küçük kanallar ekim yapıldıktan birkaç gün sonra iyileşir; en fazla on gün sonra ise yapılan işlemden hiçbir iz kalmaz.

3. Toplanan köklerin açılan kanallara ekilmesi

 • FUE saç ekiminde toplanan kıl kökleri tek tek, açılan kanalların ve o bölgede bulunan kılların doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde, bir mücevher ustası titizliğinde ekilir. 
 • Oldukça dikkat gerektiren bu süreçte ekibin senkronize bir şekilde çalışması ve el mahareti büyük önem taşımaktadır.
 • FUE saç ekiminde tüm bu işlemler aynı gün, 7-8 saat içinde tamamlanır. Kişi saç ekiminin yapıldığı gün eğer estetik açıdan bir kaygı duymuyorsa sosyal hayatına rahatlıkla dönebilmektedir.

FUE Saç Ekimi Tedavi Çeşitleri

Yeni saç ekim yöntemlerinden biri olan fue saç ekiminin farklı teknikleri vardır. En iyi fue saç ekimi yöntemleri aşağıdaki gibidir:

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi, saç köklerinin alınması sürecinde kullanılan özel bir alet olan safir uçlu bıçakların kullanıldığı bir tekniktir. Safir bıçaklar, keskinlikleri ve hassasiyetleri sayesinde daha ince ve daha hassas saç kanallarına izin verir. Bu da doğal ve estetik sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir.

TDF (Two Days FUE) Saç Ekimi

TDF (Two Days FUE) tekniği ile saç ekimi, saç ekiminde kullanılan son teknolojik bir yöntemdir. Bu prosedürde, saç seyrelmesi yaşayan erkeklere iki gün üst üste olmak üzere iki seans halinde ekim yapılır. Diğer yöntemlerde olduğu gibi işlemler arasında 6-8 ay beklemek gerekmez.

FUE Saç Ekimi Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • FUE saç ekimi minimal invaziv bir tekniktir. Saç köklerinin küçük mikro delikler yoluyla alınması ve nakledilmesi işlemi, cerrahi müdahaleyi ve iyileşme süresini kısaltır.
 • FUE işlemi sırasında herhangi bir dikiş veya kesi yapılmaz. Bu nedenle dikiş izi oluşmaz. Aynı zamanda saç köklerinin izleri çok küçüktür ve hızla iyileşir.
 • FUE saç ekimi, saç köklerinin tek tek alınıp ekilmesini sağlar. Bu, saçın doğal bir yoğunluğa ve dağılıma sahip olmasını sağlayarak sonuçların doğal görünmesini sağlar.
 • FUE, farklı saç tipleri ve renkleri için uygundur. 
 • FUE saç ekimi lokal anestezi altında ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleşir.
 • FUE saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle hızlıdır. Operasyondan sonraki birkaç gün içinde normal günlük aktivitelere dönmek mümkündür.
 • Saç köklerinin alındığı donör bölge FUE yönteminde daha hızlı iyileşir ve genellikle kısa bir süre sonra normal görünümüne döner.
 • FUE saç ekimi, saç köklerinin özenle seçilmesine ve yerleştirilmesine olanak tanır, bu da prosedürün kişiselleştirilmesine ve her hastanın ihtiyaçlarına uygun sonuçlar elde edilmesine olanak tanır.

FUE Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

FUE saç ekimi uygulamasından sonra ekimin yapıldığı alanda çok hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir fakat birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.Ekim bölgesinde bir hafta süresince iğne başı kadar küçük kabuklanmalar olur. Belli belirsiz görünen bu durum, kişinin iş ve sosyal yaşantısına dönmesine engel teşkil etmez. Uygulama sonrasında kişi aynı gün sosyal hayatına rahatlıkla dönebilir. Yalnızca iki hafta süreyle deniz, havuz ve solaryuma girilmemesi, yoğun güneş ışığına maruz kalınmaması ve ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir.

FUE Saç Ekiminde Saçlar Ne Zaman Uzayıp İstenen Görünümü Alabilirim?

Saç ekiminde hedeflenen sonuçların alınma süresi; saç ve cilt yapınıza, yaşınıza ve saçlarınızdaki dökülme oranına bağlı olarak değişmektedir. Yaklaşık üç ay içinde ekilen saçlar kendini göstermeye başlar. 6-7 ay içinde saçların %70’i çıkar. Saçlar kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık bir yıl içinde planlandığı şekilde son halini alır. Saç ekiminden sonra destekleyici saç tedavilerinin uygulanması bu süreci hızlandırır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bu faktörler arasında hastanın saç dökülme derecesi, ekim yapılacak alanın büyüklüğü, saç kökü sayısı, cerrahın deneyimi ve tercih edilen klinik veya hastane yer almaktadır. Hastaların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan bir tedavi planı ve fiyatlandırma için genellikle bireysel bir konsültasyon ve değerlendirme süreci gereklidir.

2024 FUE saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorlarıyla tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

FUE SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

FUE saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
FUE Saç Ekim Tekniği Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, saç köklerinin tek tek alınarak saçsız bölgelere nakledildiği saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemde, saç donör bölgeden mikrocerrahi aletlerle alınır ve sonra saçsız bölgelere ekilir.

Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları vardır. DHI (Direct Hair Implantation – Doğrudan Saç Ekimi), saç köklerinin ekilme sürecinde farklılık gösterir ancak her iki teknik de etkili sonuçlar sağlanır. Hangi yöntemin daha uygun olduğu, kişinin saç durumuna, tercihlerine ve uzmanın önerilerine göre değişiklik gösterir.

Safir FUE, FUE tekniğinin bir varyantıdır ve saç ekimi işlemi sırasında kullanılan greft alma aletinin ucu safir taşı ile olduğundan bu ismi almıştır. Bu yöntemin avantajı, daha hassas ve düzgün kesiler yapılmasına olanak tanımasıdır.

FUE saç ekimi etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar. Sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ve doğru sonuçların alınması için dikkatli bir cerrahi planlama ve işlem gereklidir

FUE saç ekimi için genellikle saç dökülmesi yaşayan ve donör bölgelerinde yeterli saç yoğunluğu olan kişiler uygun adaylardır. Saç ekimi adaylarının genel sağlık durumu, saç dökülmesinin nedeni ve beklentileri dikkate alınmalıdır.

FUE saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle birkaç gün ila birkaç hafta arasında değişir. İyileşme süreci kişinin vücut yapısına, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir.

FUE saç ekimi, FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) gibi diğer saç ekimi yöntemlerinden farklıdır. FUE’de saç kökleri tek tek alınırken, FUT’ta bir şerit saç derisi alınır ve sonra saç kökleri bu şeritten ayrılır. Her iki yöntemin avantajları ve dezavantajları vardır.

FUE saç ekimi fiyatları genellikle greft sayısına, klinik veya doktorun deneyimine, kullanılan teknolojiye ve tedavinin yapılacağı bölgeye göre değişir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?