Ara

Saç Tedavileri

Her insan ışıl ışıl, dolgun ve tıpkı reklamlardaki gibi bakılası saçlara sahip olmak ister. Bazıları şanslıdır; genetik olarak doğuştan gür ve canlı saçlara sahiptir. Bazı kişiler ise genetik başta olmak üzere; ileri yaş, stres, kronik sağlık sorunları, yetersiz beslenme veya kaza gibi nedenlerle saçlarında cansızlaşma, dökülme, seyrelme yaşar. Tıpkı bedenimiz gibi saçlarımız da hastalanabilir; güçsüzleşip cansızlaşabilir. Bedenimize baktığımız, doktora görünüp tedavi olduğumuz gibi saçlarımız sağlığını kaybettiğinde de alanında uzman bir doktora görünmemiz, görüş alarak önerilen saç tedavisini uygulamamız gerekir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Saç Dökülmesi Nedir? Neden Olur?

Saç kaybının ciddi boyutlara ulaşması kellik problemine; kellik ise kişinin gerek iş gerekse özel yaşamında motivasyon ve özgüven sorunlarına neden olur. Bugün dünyada her 10 erkekten 7’si saç dökülme problemi yaşamaktadır. Kadınlarda ise bu oran %40. Saç dökülmesinin en büyük nedeni genetik yapı. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi %99 oranında genetik nedenlerle gerçekleşir. Genlerden kaynaklanan bir sağlık sorununu çözmek zor ancak imkansız değil. Tıp teknolojisi bugün geldiği hayranlık verici noktada saçlarıyla ilgili problem yaşayan herkese; saçların sıklaşmasını ve uzamasını destekleyen, saç köklerinin canlanmasını ve dolayısıyla saçların daha gür, ışıl ışıl olmasını sağlayan pek çok saç tedavisi sunmaktadır.

Kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre alanında uzman bir doktor tarafından, kişiye özel olarak şekillendirilen saç tedavileri sayesinde saçlar canlılığını, parlaklığını, gücünü ve sağlığını geri kazanıyor.

Saç Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Son zamanlarda en başarılı sonuçlar veren ve etkili saç tedavisi sağlayan yöntemlerin güncel bir listesi:

 • Growth factor (GF) tedavisi
 • PRP (Plaletet Rich Plazma) saç tedavisi
 • Saç lazeri tedavisi
 • ACell+PRP saç tedavisi
 • Kök hücreli saç tedavisi
 • Eksozom saç tedavisi

1. Growth Factor (GF) Tedavisi

Growth factor yani güç faktörü tedavisi, saçları güçlendirdiği ve beslediği klinik araştırmalarla kanıtlanmış bir saç tedavisidir. GF tedavisi; vitamin, mineral, aminoasit ve onarıcı bileşenler içeren bir serumun saç diplerine mikro iğnelerle enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir mezoterapi yöntemidir. Protein açısından oldukça zengin olan, Amerika’dan ithal bu serum tıpkı adında belirtildiği gibi büyüme etkisi yaratarak saç üreten hücrelerin, dolayısıyla da saçın kalitesini arttırmaktadır.  

 

Haftada 1 olmak üzere toplam 10 seans uygulanan “growth factor” tedavisi 2,5 ayda tamamlanmaktadır. İhtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri bu serum sayesinde alan saçlar birkaç ay içinde güçlenip canlanıyor; sağlık ve ışıltı kazanıyor.

2. PRP (Plaletet Rich Plazma) Saç Tedavisi

Cilt gençleştirmeden ortopediye, son yıllarda adını her alanda sıkça duyduğumuz bir yöntem olan PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma), uzun bir süredir saç tedavilerinde de başarıyla kullanılmaktadır. 

PRP saç tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zenginleştirilmiş plazma, saç köklerine çok küçük mikro iğnelerle enjekte edilir. Uygulamayı yaptıran kişinin kendi kanından üretildiği için hiçbir yan etkisi ve alerji riski olmayan PRP sayesinde uyuyan saç kökleri uyanır. Bu sayede hasarlı saç kökleri onarılır, saç kökleri güçlenip canlanır. Böylelikle saçlar daha hızlı ve kuvvetli bir biçimde uzar.

PRP saç tedavisi saçın ihtiyacına göre 15 günde bir, üç haftada bir veya ayda bir olacak şekilde toplam 10 seansta tamamlanıyor.

Growth Factor + PRP Saç Tedavisi

Growth factor ve PRP saç tedavisinin kombine edilerek uygulandığı bu yöntemde tedavi, 15 günde 1 gerçekleştirilen 10 seansta yani 5 ayda tamamlanmaktadır.. 5 seans PRP, 5 seans growth factor uygulamasından oluşan bu bütünleşik tedavi; 1 seans PRP, 15 gün sonra 1 seans growth factor şeklinde gerçekleştirilmektedir. Saçlarda gözle görülür bir iyileşmenin sağlandığı bu karma tedavide yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

3. Saç Lazeri Tedavisi

Tıp ve teknolojinin ulaştığı noktanın bir ürünü olan saç lazeri günümüzde yaygın şekilde uygulanan, oldukça etkin bir saç tedavisi yöntemidir. Saçın ihtiyacı doğrultusunda planlanan tedaviye göre haftada toplam 40 dakika olacak şekilde, 1 veya 2 seans uygulanan saç lazeriyle cilt altındaki kan akışı harekete geçirilip hızlandırılır. Kan dolaşımının hızlanması, deri dokusuna daha çok oksijen gitmesini, oksijen ise hücre üretiminin ve yenilenmesinin artmasını sağlar. Böylelikle saç derisi beslenir; saçlar daha gür, canlı ve sağlıklı çıkar. 

Saç lazeri tedavisiyle hem saç köklerinde hem de saçın kalitesinde gözle görülür bir artış sağlanır. Uygulama sayesinde saça rengini veren melanosit hücreleri de tedavi edildiği için kısmi olarak saçların rengi koyulaşır; saç kendi doğal rengini geri kazanır. Yaklaşık 2-3 ay gibi çok kısa bir sürede saç dökülmesinde azalma veya durma, saçlarda canlanma ve gürleşme görülür. 

Hedeflenen sonuçların alınması için saç lazerinin 6 ay süresince uygulanması önerilir. Lazer tedavisine ilişkin daha geniş bilgiye saç lazeri başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Saç Serumu ve Lazer Kombini

Saç lazeri ve saç serumu tedavisinin kombine bir şekilde uygulandığı tedavide, lazerden önce kişinin saç derisine, köklerin canlanması ve güçlenmesi için gerekli olan vitamin ve minerallerden oluşan özel bir serum uygulanır. Mikro iğnelerle saç derisine enjekte edilen serum sonrasında 20 dakikalık bir lazer uygulaması gerçekleştirilir. Saç derisinde çok küçük kanallar açan iğneler, lazer tedavisinin daha etkili olmasını; saç lazeri ise uygulanan serumun cilt tarafından daha etkin bir şekilde emilmesini sağlar. 

Haftada 2 kez, 20 dakikalık seanslar halinde gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde saç kökleri canlanır. Üçüncü aydan itibaren gözle görülür sonuçların alındığı bu etkili saç tedavisi 6 ayda tamamlanır. Kişi yaklaşık 6 ay sonra, hep hayal ettiği parlak, dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olur.

4. ACell+PRP Saç Tedavisi

Amerika kökenli bir tedavi olan ve halk arasında “saç aşısı” olarak da bilinen ACell, dünyada ve Türkiye’de yıllardır başarıyla uygulanan bir saç tedavisi yöntemidir. Uygulamada Amerika’dan ithal “magic powder” denilen, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içeren besleyici serum, lokal anestezi altındaki kişinin saç derisine özel bir cihazla enjekte edilir. Tekrar gerektirmeyen, sadece tek seansta etkili sonuç alınabilen ACell tedavisi; yoğun iş temposu nedeniyle bakım yaptırmaya vakti olmayan, dolayısıyla seanslı işlemlere zaman ayıramayan kişiler için oldukça ideal bir çözüm.

ACell+PRP’de ise iki etkin saç tedavisi kombine bir şekilde uygulanır; böylece hem etki oranı hem de hızlarında artış sağlanmış olur. Kişinin kendi kanından üretilen PRP, ACell tozuyla yani “magic powder”la birleştirilir. Böylece “kişiye özel bir saç aşısı” elde edilmiş olur. Lokal anestezi altında uygulanan tedavide, özel serumun saç derisine enjeksiyonu “microneedle” adlı bir cihazla gerçekleştirilmektedir. 

ACell+PRP saç tedavisi sonrasında mevcut saçların kalitesinde artış, dökülmenin yavaşlaması veya tamamen durması, saçların dolgun bir görünüme kavuşması gibi memnuniyet verici sonuçlar elde edilmektedir. Hem ACell’in hem de PRP’nin besleyici ve saç köklerini canlandırıcı etkisini artıran bu uygulama, saç tedavisinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinin ardından maksimum fayda elde edilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. ACell+PRP saç tedavisine dair daha geniş bilgiye ACell+PRP başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

5. Kök Hücreli Saç Tedavisi

Kök hücreli saç tedavisi, saç dökülmesi ve incelmesi gibi saç problemlerini tedavi etmek için kullanılan yenilikçi bir yöntemdir. Bu tedavi, hastanın kendi saç kök hücrelerini kullanarak saçların yeniden büyümesini ve kalitesinin artmasını hedefler.

Kök hücreli saç tedavisi birkaç aşamadan oluşur. İlk olarak, hastanın ense veya kulak arkasından alınan küçük deri örnekleri içindeki saç kök hücreleri laboratuvar ortamında işlenir ve çoğaltılır. Daha sonra, bu işlenmiş kök hücreler saçlı deriye enjekte edilir veya doğrudan saç köklerine uygulanır.

Tedavi genellikle bir dizi seans halinde uygulanır. Her bir seans genellikle 4 ila 6 hafta arasında tekrarlanır. Toplamda, tedavi genellikle 6 ila 12 seans arasında tamamlanır. Tedavinin sonuçları kişiden kişiye değişebilir. Genellikle saçların kalitesinde belirgin bir iyileşme ve yeni saç büyümesinin teşvik edilmesi görülür.

 

6. Eksozom Saç Tedavisi

Eksozom Saç Tedavisi, son yıllarda popüler hale gelen yenilikçi bir saç tedavi yöntemidir. Bu tedavi, saç köklerini yenilemek ve saç büyümesini teşvik etmek için kullanılan bir yöntemdir. Eksozomlar, hücreler arasında iletişimi sağlayan ve hücresel işlevleri düzenleyen küçük keseciklerdir. Saç tedavisinde kullanılan eksozomlar, saç foliküllerini uyararak saç büyümesini teşvik eder ve saçın kalitesini artırır.

Eksozom saç tedavisi bir dizi seans halinde uygulanır. Her bir seans genellikle 4 ila 6 hafta arasında tekrarlanır. Toplamda ortalama 6 ila 8 seanslık bir tedavi planı önerilir. Tedavinin sonuçları kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle saçın kalitesinde belirgin bir iyileşme ve saç dökülmesinde azalma görülür.

 

Esteworld güncel saç tedavileri ile saç sağlığıyla ilgili sorun yaşayan herkese saçının yapısına ve ihtiyacına uygun, kişiye özel çözümler sunuyor. Alanında uzman doktorlar ve profesyonel eğitim almış tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilen saç ekimi ve tedavileri ile Esteworld’ü tercih eden herkes hayal ettiği gibi güzel ve sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşuyor.

SAÇ TEDAVİLERİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç tedavisi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Saç tedavilerine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Saç dökülmesi tedavisi, dökülme nedenine bağlı olarak değişir. Hormonal değişiklikler, genetik faktörler, stres, beslenme alışkanlıkları ve sağlık sorunları gibi birçok etken saç dökülmesine neden olabilir. Tedavi, öncelikle saç dökülmesine yol açan temel nedenin belirlenmesiyle başlar. Ardından, duruma uygun tedavi yöntemleri uygulanabilir. Bunlar arasında ilaç tedavileri, PRP (Platelet-Rich Plasma), saç mezoterapisi ve saç ekimi gibi yöntemler bulunabilir.

Saç tedavi yöntemleri arasında şunlar bulunur:

 • Eksozom saç tedavisi
 • PRP (Platelet-Rich Plasma) tedavisi
 • Saç mezoterapisi
 • Lazer tedavisi
 • Saç  ekimi
 • Kök hücreli saç tedavisi

Saç tedavisi için uygun klinik ve doktor seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Bunlar arasında kliniğin ve doktorun deneyimi, teknolojik altyapısı, müşteri referansları ve başarı oranları yer alır. Ayrıca, tedavi planı, maliyetler ve tedavi sonrası desteği de dikkate alınmalıdır.

Saç tedavileri, genellikle hafif ila orta düzeyde saç dökülmesi yaşayan ve saç foliküllerinin canlılığını koruyan kişiler için uygundur. Ancak, her hasta farklı olduğu için bir doktora danışmak önemlidir.

Hangi saç tedavi yönteminin sizin için uygun olduğunu belirlemek için bir dermatolog veya saç uzmanına danışmanız önemlidir. Durumunuza, saç dökülme derecenize, sağlık geçmişinize ve kişisel tercihlerinize göre en uygun tedavi planı belirlenecektir.

Saç tedavi fiyatları, tedavi yöntemine, yapılacak işlemlerin sayısına ve tedavinin yapılacağı kliniğin veya doktorun konumuna göre değişiklik gösterir. Genellikle fiyatlar, tedavi planına ve klinikten kliniğe farklılık gösterir. En doğru fiyatı almak için bir doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?