Ara

Ultherapy

Yüz germe işlemlerinden biri olan Ultherapy, cilt altındaki dokuları yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason dalgaları ile ısıtarak sıkılaştıran bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde kolajen üretimi artar, cilt sıkılaşır ve çizgiler ile kırışıklıkların görünümü azaltılır

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Ultherapy nedir?

Ameliyatsız yüz germek işlemi olarak da adlandırmak mümkündür. Ulthera isimli bir cihaz kullanılarak işlem yapılır. İşlemin amacına bakacak olursak; odaklanmış ultrasonik dalgaların cilt yüzeyine ses dalgasıyla müdahale edip ses dalgasının cilt altında 3 veya 4.5 mm derinlikte ısı enerjisine dönüşmesi ve o bölgeyi 65-70 C ısıtarak orada kolajeni yenilemektir. Bu teknoloji, yarattığı lokal ısı sayesinde ciltte sıkılaşma sağlar. Başta kolajen olmak üzere, protein yapıdaki doku elemanları ısı etkisi ile sıkılaşmış olur.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle cilt yüzeyine jel sürülür ve cilt altına cihazla atışlara başlanır. Cildin sarkma düzeyine bağlı olarak ekranda derinlik ayarı yapılabilir, ekran ne kadar derinliğe inildiğini, kemiğin neresinde hangi yükseklikte olunduğunu gösterir. 4.5 mm derinlikte tam olarak kasa denk gelinir. Atışlar aşağıdan yukarıya, yüz içinden yüz dışına şeklinde yapılır ve bu sırada kemiğin üzerindeki zara minik delikler açılmış olur. Bu sırada delinme yerlerinde hasta çok hafif bir ısı artışı hisseder ancak yüzeyde hiç bir kızarıklık, kabuklanma, kanama, morarma olmaz. Çünkü cihaz bir taraftan delikler açarken bir taraftan da o bölgeyi koterize etmektedir. Bu şekilde ekrandan görerek uygulama yapmak da doktor açısından konfor sağlar.

İşlem Ne Kadar Sürer?

İşlemin süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişmektedir. Genellikle 1 ile 1.5 saat arasında sürer.

Hangi Bölgelere Yapılır?

Üst yüz, alt yüz dudak çevresi, gıdı boyun, göz çevresi ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. Ulthera’nın bir avantajı da göz, dudak çevresi gibi bölgelere de uygulanabilmesidir. Bu bölgelere işlem yapmak için özel başlığı vardır. Dudağa dolgu yapmadan dudak kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler için de bir alternatif oluşturur.

 

Etkileri Ne Zaman Görülür?

İşlem sırasında termal bir etki olduğundan yapıldığı anda yüzde hemen bir sıkılaşma toparlanma görülür. Her 30 günde bir kolajen sentezinde artış olur. Açılan minik delikler, iyileşirken biri diğerini çeker sanki cilt altına doğal fibrotik iplikler koymuşsunuz gibi yukarıya doğru yüzü çekerek, lifting etkisi oluşturur.

Ne Sıklıkta Tekrarlanmalıdır?

Her 1.5 -2 yılda bir cildin kalitesine bağlı olarak tekrarlanması faydalıdır.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?