Ara

UNIQUE ANGLE SAÇ EKİMİ (Eşsiz Açı Yöntemi)

Saç ekiminde doğala özdeş sonuçlar veren, yepyeni bir metot

Doğala özdeş sonuçlar alınmasını sağlayan Unique Angle Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi) bu özelliğiyle yalnızca ilk kez saç ekimi yaptıracakların değil, daha önce başka bir merkezde saç ekimi yaptırıp sonuçların istediği doğallıkta olmadığını düşünen ve saçlarını özgürce kullanamayan kişilerin de tercihi olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak daha önceki operasyonda hatalı ekilen ve memnun olunmayan saç kökleri alınır. Daha sonra eşsiz açı yöntemi ile doğru açı ve yönler belirlenerek saç ekimi sağlanır. Böylelikle kişi hep hayal ettiği gibi doğal ve dolgun saçlara kavuşur.

Saçların hem kadın hem de erkekler için sağlığın, çekiciliğin ve gücün simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla saçlar kişisel imaj algısında önemli bir etkiye sahiptir. Fakat çağımızın getirdiği stresli ve sağlıksız yaşam koşulları saç kaybı yaşanmasında en az genetik yatkınlık kadar etkili olabilmektedir. Öte yandan son yıllardaki teknolojik gelişmeler sayesinde saç ekimi alanında her geçen gün acısız, doğal ve kişiye özel yeni tedavi yöntemleri de geliştiriliyor. Esteworld’ün uzman hekimleri tarafından geliştirilen ve uygulanan Unique Angle Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi) yöntemi de bunlardan biridir.

İnsan saçının çıkış açısı başın her noktasında farklıdır. Başın tepe noktasında 45 derece açıyla çıkan saçlar, ön ve ense kısmında 15-25 derece arasında bir açıyla uzar. Eşsiz açı yöntemi kişinin baş yapısının incelenerek saçlarının çıkış açısının belirlenmesi ve saç ekiminin bu şekilde gerçekleştirilmesi prensibine dayanır. Klasik saç ekimi işleminde köklerin her noktaya aynı açıyla ekilmesi, saçlar uzadıktan sonra çim adam görüntüsü oluşmasına yol açar. Bu durumda kişi saçlarını istediği yöne tarayamaz ya da uzatamaz.

İşte Unique Angle Saç Ekimi (Unique Angel Method Hair Transplant) ile bu sorun artık tarihe karışmaktadır. Saçlar bulundukları alanın eğimine uygun bir açıyla ekildikleri için kişinin doğum saçlarından ayırt edilemeyecek bir doğallıkta uzar. Ayrıca bu metot sayesinde saç ekiminden sonra ekilen kıl köklerinin toplu iğne başı gibi görünmesi gibi bir sorun da yaşanmaz. Böylelikle son derece doğal bir görünüm elde edilir. 

Unique Angle Saç Ekimi Nedir?

Esteworld’ün uzman hekimlerinin “eşsiz açı yöntemi” olarak da adlandırdığı Unique Angle Saç Ekimi adından da anlaşılacağı üzere kişinin orijinal saç açıları ve yönleri gözetilerek yapılan son derece konforlu, güvenli ve doğal bir saç ekimi yöntemidir. Uygulama, saç ekimi alanında dünya literatüründe kabul edilen doğal saç açıları (15-30 derece) kullanılarak gerçekleştirilir. Özünde ise kişinin baş ve doğal saç açısına göre ekim yapılması esasına dayanır.

Saçlar yine FUE, Safir FUE ve DHI saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi toplanır ve başın ihtiyaç duyulan bölgesine, o alanın gerektirdiği çıkış açısıyla ekilir. Operasyon olduğu neredeyse hiç anlaşılmaması ve sonuçların mükemmel doğallıkta olması Unique Angle Saç Ekimi uygulamasının en dikkat çekici özellikleri arasında yer alır. İşlem sonrasında kişiler saçlarını diledikleri yöne tarayarak istedikleri kısalık veya uzunlukta rahatça kullanabilir. Ayrıca daha önce saç ekimi yaptırıp saçlarının beklediği doğallıkta olmadığını düşünen ve bu nedenle özgürce kullanamayan kişiler için de “eşsiz açı” oldukça ideal bir yöntemdir.

Saç ekiminde yaygın olarak kullanılan FUE, Safir FUE ve DHI yöntemleri ile uygulanabilen ve saç ekiminde doğala özdeş sonuçlar veren Unique Angle Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi) saç kaybı yaşayan insanlara umut ışığı olmaktadır. Tüm dünyada Esteworld’ü tercih eden binlerce kişi “eşsiz açı yöntemi” sayesinde doğum saçları kadar doğal, dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşmaktadır.

Unique Angle Saç Ekimi kimler için uygundur?

Unique Angle Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi) alın çizgisinde geriye gitme, şakaklarında açılma ve seyrelme gibi sorunlar yaşayan; saç kaybı şikayeti olan 20-60 yaş aralığındaki herkese uygulanabilir. Daha önce hatalı saç ekimi yaptırmış kişiler de bu yöntemle hep hayal ettikleri, doğal görünümlü, gür saçlara sahip olabilir.

Unique Angle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Unique Angle Saç Ekimi anestezi uzmanı eşliğinde, sedasyon yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir. Saç ekimi operasyonundan başarılı ve doğal bir sonuç elde etmek için kanalların açılma süreci en önemli hususlardan biri olarak kabul edildiğinden kişinin saç köklerinin açısı, çıkış yönü ve yoğunluğu titizlikle incelenir. Gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra saç kökleri yani greftler tıpkı DHI, Safir FUE ve FUE saç ekimi tekniğindeki gibi donör bölgeden mikro punch’larla toplanır.

Saçlar uzamaya başladığında asimetrik bir durumla karşılaşılmaması adına toplanan saç kökleri, ekim alanının gerektirdiği açıyla açılan kanallara, saçların çıkış açısı dikkate alınarak ekilir. Kanalların mikro düzeyde açılması doku tahribatını en aza indirerek kabuklanmayı azaltır. Böylelikle uygulama sonrası saç derisi hızlıca iyileşir; dikiş veya yara izi kalmaz. İşlem ortalama 6-8 saatte ve genelde tek bir seansta tamamlanır. Ekilen saçlar ilk 6 ay içerisinde çıkmaya başlar. 1 yılın sonunda ise doğal halini alır.

Unique Angle Saç Ekimi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Unique Angle Saç Ekimi yönteminde iyileşme süreci, diğerlerine oranla çok daha kısa ve konforludur. Uygulamadan birkaç gün sonra saçlarınızı suyla temas ettirebilir, güneşe çıkabilir veya egzersiz rutininize devam edebilirsiniz. Ayrıca yine birkaç gün sonra sauna, hamam veya yüzme gibi aktiviteleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama sonrasında hedeflenen sonuçların alınabilmesi için süreç boyunca doktorun verdiği talimatlara uyulması çok önemlidir.

Saç ekiminde Esteworld’ü ve Esteworld’ün geliştirdiği eşsiz açı yöntemini tercih edenler, saç ekimi yaptırdıklarının hiç belli olmadığını ve sonuçların mükemmel doğallıkta olduğunu ifade etmektedirler.

UNİQUE ANGLE SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Unique Angle Saç Ekimi Nedir?

 Unique Angle Saç Ekimi, saç köklerini optimal açılar ve yönlerde ekerek doğal görünümlü sonuçlar elde etmeyi amaçlayan özel bir saç ekimi tekniğidir. Bu teknik, her bir saç teli ve saç kökü için uygun açıları belirlemek için gelişmiş bir planlama ve uygulama sürecini içerir.

Unique Angle, her saç kökünün doğal büyüme açısını ve yönünü taklit etmek için özel olarak tasarlanmış bir tekniktir. Diğer yöntemler genellikle daha sabit veya standart açılarda saç ekimi yaparken, Unique Angle daha doğal ve kişiye özgü sonuçlar sağlar.

 Unique Angle, hemen hemen her tür saç dökülmesi sorunu için etkilidir. Ancak, özellikle saç çizgisinin yeniden oluşturulması veya alın çizgisinin düzeltilmesi gereken durumlarda daha fazla tercih edilir.

Unique Angle, doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için tasarlanmıştır. Bu teknik, saç ekimi yapılan kişinin yüz yapısına ve saç tipine daha uygun bir görünüm sağlar. Ayrıca iyileşme süreci daha hızlı ve rahattır.

Unique Angle Saç Ekimi sonuçları, genellikle kalıcıdır ve uzun vadede az miktarda saç dökülmesi yaşanabilir. Ancak, sonuçlar kişinin genetik özelliklerine, yaşına ve saç ekimi sonrası bakımına bağlı olarak değişebilir. Belirgin sonuçlar genellikle ilk birkaç ay içinde görünmeye başlar, ancak tam iyileşme ve sonuçların oturması birkaç ay veya bir yıl sürebilir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?