Ara

Medikal Cilt Bakımı

Kişiselleştirilmiş yöntemler sunan medikal cilt bakımı, cildin özel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar ve cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Uygulanacak tedavi, cildin durumuna bağlı olarak belirlenir. Bazı durumlarda, farklı cilt bakım yöntemleri bir araya getirilerek kullanılabilir. Cilt analizi sonucunda, kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Medikal Cilt Bakımı Nedir? Ne işe Yarar?

Medikal cilt bakımı, dermatologlar veya cilt uzmanları tarafından yapılan profesyonel bir cilt bakımı türüdür. Genellikle cilt sorunlarını tedavi etmek veya iyileştirmek amacıyla uygulanır. Bu işlem; ciltteki lekeleri azaltmak, akneyi kontrol altına almak, cilt tonunu düzeltmek ve genel olarak cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamak için çeşitli tedaviler içermektedir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı, ciltteki özel gereksinimleri ve kusurları hedefleyen kişiselleştirilmiş uygulamaları içerir. Cilt bariyerini güçlendirmek ve hasarlı cilt dokusunu onarmak için hücresel destek sağlayan medikal cilt bakımı faydaları arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Cildi yağsız hale getirir ve yağ dengesini düzenler.
 • Büyümüş gözenekleri küçültür.
 • Cildin yenilenmesini teşvik eder.
 • Lekelerin azalmasına yardımcı olur.
 • İnce çizgileri azaltır.
 • Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur
 • Cilt tonundaki farklılıkları ve mat görünümü azaltır.
 • Cildin sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı; birden fazla aşamadan oluşmaktadır  Bu aşamalara geçmeden önce cilt bakım uzmanı hastanın cilt tipine ve cildinin ihtiyaçlarına göre kişiye özel cilt bakımı programı oluşturur.

Medikal cilt bakımı aşamaları şu şekildedir:

 1. Cilt ve gözenekler özel bakım ürünleri ile derinlemesine temizlenir.
 2. Derin temizlik aşaması öncesi buhar uygulaması yapılır.
 3. Cilt tipinize uygun bir peeling ile cildiniz, siyah ve beyaz noktalardan, gözenekleri tıkayan kir ve makyaj artıklarından arındırılırken ölü hücrelerden arındırılır. Peeling sırasında ciltteki kan dolaşımını hızlandırmak için nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapılır.
 4. Cilt bakım uzmanımız, yaşınıza, cinsiyetinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre farklı içerikli serumları cildinize uygulamak için masaj yapar.
 5. Son olarak, oksijen bakım kürü ile cildinizi cildiniz nemlendirilerek medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımı; derinlemesine temizlik, buhar, peeling ve nemlendirici kremlerin uygulanması ile 5 aşama ile sonlanır.

Klasik Cilt Bakımı ile Medikal Cilt Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Klasik Cilt Bakımı

Bu bakım türü, her cilt yapısına uygun olarak gerçekleştirilir. Cildin yenilenmesini, arınmasını ve tazelenmesini destekler. Bu bakım; temizlik, buhar ve iyileştirici maske aşamalarını içerir. Süresi yaklaşık 1- 1.5 saat arasındadır. İşlem, dermokozmetik ürünler kullanılarak uygulanır.

Oksijen Bakım Kürü

Oksijen bakım kürü, kuru ve hassas ciltler için uygulanır, ayrıca kılcal damarların genişlemesini önler ve cilde parlaklık, nem, PH ve denge kazandırır. Serum fizyolojik ile birlikte oksijen verilerek cildin esnekliği artırılır ve kan dolaşımı hızlanır. Geleneksel cilt bakımında ise buhar uygulanır.

Akne Tedavisi

Bu tedavi klasik ve medikal cilt bakımını içerir. Akneli ciltlerde, aknelerin temizlenmesi ve cildin yeniden dengesini kazanması, arınması ve akne oluşumunun önlenmesi hedeflenir.

Medikal cilt bakımı yaptıran kişilere yapılan cilt bakımının etkili olması bakımından düzenli olarak yılda 2 kez tekrarlamaları tavsiye edilir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Medikal cilt bakımı sonrası gözenekleriniz daha fazla açık olduğundan makyaj ürünlerinden uzak durmalısınız.
 • Yine aynı nedenden cilt yüzeyinizi mutlaka güneş kremi ile güneş ışınlarından korumalısınız.
 • Her güm günlük cilt temizliği yapılmalı ve cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı ücretleri; yapılacak işleme, cilt tipine, kullanılacak maske, serum, solisyon vb. cilt bakım ürünlerine göre değişkenlik gösterir. Esteworld’de cilt bakımı kişiye özel, cildin ihtiyacına göre uzman cilt bakım uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Medikal cilt bakımı  ve diğer cilt bakım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?