Ara

Hızlı İyileşen Saç Ekimi

Saç ekiminde yepyeni ve konforlu bir dönem

Yaşamımızın en kıymetli hazinesi, ne yaparsak yapalım asla geri getiremeyeceğimiz yegane değer, zaman. Modern çağın gündelik koşturmacası içinde zamanın önemini çok daha iyi anlıyoruz. Kariyer ve özel hayatımızın gereklilikleri arasında boşa geçirecek bir dakikamız bile yok. İşte saç ekiminde yepyeni bir dönemi başlatan hızlı iyileşen saç ekimi, saç kaybı yaşadığı için saç ekimi yaptırmayı düşünen ancak vakti olmayan kişilere hız ve zaman kazandırıyor.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Hızlı İyileşen Saç Ekimi Nedir?

Hızlı iyileşen saç ekimi tıp alanında öncü ülkelerden Almanya’da geliştirilen; yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip bakım losyonu ve sprey formundaki solüsyon sayesinde elde ediliyor. Saç ekiminden sonra saçlar, yıkama yapmaya ihtiyaç duyulmadan doğal, sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşuyor.

Saç ekimi yaptıran kişi bu yöntem sayesinde saç ekiminden sonra kliniğe sadece bir kez gidiyor. Bu ise hızlı bir tempo içinde olan, zamanı kısıtlı, vakti kıymetli kişilere; özellikle de iş insanlarına ve şehir dışında yaşayanlara oldukça büyük bir konfor ve kolaylık sağlıyor. Hızlı iyileşen saç ekimi ayrıca, mücevher ustası titizliğinde ekilen saç köklerinin deriye hızlıca ve sağlıklı bir şekilde tutunmasını sağlayarak iyileşme sürecini gözle görülür biçimde kısaltıyor. Saç kendi haline bırakıldığında ekilen köklerin uzaması 7-8 ayı bulurken vitamin, mineral ve aminoasit içeren sprey ve tablet alımıyla uygulanan bu yöntem sayesinde 4-5 ayda doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün.

Hızlı İyileşen Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde, saça her gün nemlendirici jel uygulandığı için yıkama işlemi tamamen ortadan kaldırılıyor. Bu konforlu yöntemde, ekim sonrasında hem donör bölgeye hem de köklerin ekildiği alana bakım işlemi uygulanıyor. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra ilk olarak donör bölgeye, bandajla kapatılmadan önce zar gibi ince bir tabaka halinde özel bakım jeli sürülüyor. Jel uygulaması, saç ekimi yaptıran kişi 1. gün kontrole geldiğinde de tekrarlanıyor ancak bu kez bandaj yapılmıyor. Yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip özel bakım jelinin etkisi yalnızca bir günde bile kendini gösteriyor. Saç derisi hızlıca iyileşiyor. Henüz bir gün önce saç ekimi yaptırmış olan kişinin donör sahası sanki saçını çok kısa kestirmiş gibi görünüyor.

Bu yöntemle yapılan saç ekiminde bakım yapılan diğer bölge, ekimin yapıldığı alan. Kişinin kontrole geldiği 1. gün, saç ekiminin yapıldığı bölgeye Esteworld’ün uzman doktorları ve deneyimli ekibi tarafından sprey formundaki özel bakım solüsyonu uygulanıyor. Alman teknolojisiyle üretilmiş olan solüsyon bu alanı nemlendirerek cilt dokusunun iyileşmesini fark edilir bir biçimde hızlandırıyor. Saç ve saç derisine ihtiyaç duyduğu nemi kazandıran bakım solüsyonunun gün içinde ekim bölgesine, her 3 saatte bir 10-15 kez püskürtülerek çok hafif dokunuşlarla uygulanması gerekiyor. İlk gün Esteworld ekibi tarafından gerçekleştirilen bakım uygulamasını, kişi hızlıca öğrenerek sonraki günlerde istediği yerde, tek başına rahatça yapabiliyor.

Nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyonun saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca, belirtilen şekilde kullanılması gerekiyor. Saç derisi, ekim işleminden sonra, bir yerimiz çizildiğinde nasıl kabuklanırsa o şekilde kabuklanmaya başlıyor. İşte bu süreçte sprey solüsyonun iyileştirici ve nemlendirici etkisi devreye giriyor. Saç derisi kendi haline bırakıldığında hızlıca kabuklanarak büzüşüyor. Bu ise çıkış yönüne uygun bir şekilde, özenle ekilmiş olan köklerin ekim açısının bozulmasına sebep oluyor. Kabuklanma arttıkça saçlar dikleşerek istenmeyen bir görüntü oluşturuyor. İşte Esteworld’ün hızlı iyileşen saç ekiminde kullandığı, özel içeriğe sahip, sprey formundaki bu solüsyon kabuklanmayı kontrol altına alarak saç derisini ve kökleri nemlendiriyor. Köklerin beslenmesini, ekildiği alana daha sıkı tutunmasını ve ekim açısına uygun bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Saç ekiminden 9-10 gün sonra saç derisi neredeyse tamamen iyileşerek kabuk döküyor.

Hızlı iyileşen saç ekimi uygulaması sayesinde saç derisi vitamin ve minerallerle beslenerek daha hızlı iyileşirken saçlar da doğal, sağlıklı ve planlanan açıya uygun olarak, ekildiği bölgeyle ahenk içinde uzuyor. Uygulama ayrıca saç ekiminden sonra hassaslaşmış olan derideki sivilcelenme ve kaşıntıyı azaltıyor. Cildi nemlendirip rahatlamasını sağlayarak saç ekimi yaptıran kişiye hem yaşam konforu hem de estetik bir görünüm kazandırıyor.

Hızlı İyileşen Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

  • Yıkama işlemine gerek duyulmadığından saç ekimi yaptıran kişi kliniğe yalnızca ekimin yapılacağı gün, yani bir kez gider. Bu da kişiye zaman, hız ve yaşam konforu kazandırır.
  • Nemlendirici solüsyon sayesinde hızlı kabuklanma oluşmayacağı için mücevher ustası titizliğinde, en doğru açıyla ekilen köklerin çıkış yönü bozulmaz. Böylelikle estetik açıdan hedeflenen mükemmel sonuçlara ulaşılır.
  • Her gün losyon sürülüp bekletilerek yıkama yapılmadığı için yeni ekilmiş köklerin zarar görme veya çıkış açısının bozulma ihtimali ortadan kalkar.
  • Tıp alanında dünyanın söz sahibi ülkelerinden olan Almanya’da üretilen, etkisi kanıtlanmış bu özel losyon ve sprey solüsyon sayesinde saç derisi hızlıca iyileşirken saç kökleri dokuya daha hızlı ve güçlü bir şekilde tutunur. Böylece yeni ekilen saç kökleri normalinden daha kısa sürede uzar ve gürleşir.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır, iyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç köklerinin alındığı bölgelerden seyreklik ya da kellik olan bölgelere saç köklerinin nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi doktorları arasından seçim yaparken deneyimli, konusunda uzman, referansları iyi olan doktorlarla görüşerek ve kliniklerin çalışmalarını inceleyerek seçim yapmalısınız.

Saç dökülmesi yaşayan, genetik ya da travmatik saç dökülmesi yaşayan bireylere uygulanabilir.

Saç ekimi genellikle kalıcı saç kaybı yaşayanlar veya saç seyrekleşmesi problemi yaşayanlar için uygundur. Ancak, kişinin genel sağlık durumu ve saç dökülme seviyesi değerlendirilmelidir.

Kronik sağlık problemleri (kalp, tansiyon, böbrek, karaciğer yetmezliği), kanser hastalığı, panik atak öyküsü, hamilelik, yetersiz donör saç miktarı, hepatit C veya HIV pozitifliği, 24 yaş altı kişiler, genetik nedenlerle saçsız doğanlar, diyabet, hemofili gibi kan problemleri olan kişilere saç ekimi uygulanmaz. Bu durumlar saç ekimine uygunluk kriterleri açısından önemlidir ve operasyon öncesinde dikkatle değerlendirilmelidir.

Saç ekimi genellikle 25-65 yaş aralığındaki bireyler için uygundur.

Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir. Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle yapılmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi veya Sedasyon uygulanan hasta sohbet ederek işlemini alır.

Saç ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 2 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 2 günlük süreçte;

1.gün  Ekim): Hastanemizde saç ekimi ve prp tedavisi işlemleri tamamlanır.

2.gün (Kontrol ve Yıkamasız Solüsyon Uygulama): Hastamız hastanemizde yeniden misafir edilerek köklerde herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu kontrol edilir. Saç ekiminin yapıldığı bölgeye Esteworld’ün uzman doktorları ve deneyimli ekibi tarafından sprey formundaki özel bakım solüsyonu uygulanır. Hızlı iyileşen saç ekimi ile yepyeni ve konforlu bir iyileşme dönemi sunulur.

2.gün sonrası süreç: Nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyon saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca her 3 saatte bir 10-15 kez püskürtülerek çok hafif dokunuşlarla uygulanır. Saç ekiminden 9-10 gün sonra saç derisi neredeyse tamamen iyileşerek kabuklarını döker.

Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Sedasyonlu saç ekimi ile çabuk heyecanlanan, endişe düzeyi yüksek hastalarımıza rüya tadında bir saç ekim deneyimi sunabiliyoruz.

Tam sonuçların alınması 6 ay ile 18 ay arasında bir sürede gerçekleşir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?