Ara

IV Terapiler

IV terapi, intravenöz yolla sıvı, vitamin, mineral ve diğer besin maddelerinin direkt olarak damar yoluyla vücuda verilmesini içeren bir tıbbi tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, bir iğne aracılığıyla damar yolu açılarak sıvılar doğrudan kana verilir. IV terapi genellikle sıvı kaybı, dehidrasyon, elektrolit dengesizlikleri, vitamin ve mineral eksiklikleri gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

IV Terapi Nedir?

IV terapi, intravenöz (IV) yolla sıvı, vitamin, mineral ve diğer besin maddelerinin direkt olarak damar yoluyla vücuda verilmesini içeren bir tıbbi tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, bir iğne aracılığıyla damar yolu açılarak sıvılar doğrudan kana verilir. IV terapi genellikle sıvı kaybı, dehidrasyon, elektrolit dengesizlikleri, vitamin ve mineral eksiklikleri gibi durumların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, enerji artışı sağlanması, detoksifikasyon amaçlarıyla veya stres, yorgunluk gibi durumların hafifletilmesi için de kullanılabilir. Bu terapi genellikle bir sağlık uzmanı veya hekim tarafından yönetilir ve hastanın ihtiyaçlarına göre özelleştirilir. IV Terapi-İntravenöz tedavinin amacı hücrelerin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli olan ;vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidan desteklerine hızla

ve yeterli miktarda ulaşabilmelerini sağlamaktır. Burada hedeflenen maalesef günümüzde çoğu kez göz ardı edilen vücudun “doğal iyileşme gücünü” harekete geçirmektir.

 

 Ağız yoluyla alabileceğimiz vitamin ve mineral destekleri bir yere kadar işe yarar, çünkü yüksek dozda alınan destekler sindirim sisteminin emilim kapasitesini aşar. Ve vücuttan geldiği gibi gider. Ayrıca sağlıklı bir bağırsak florasına sahip kişilerde bile ağız yoluyla alınan takviyelerin en iyi ihtimalle yüzde 30’unun emildiği bilinmektedir. İlaveten yüksek doz vitamin ve mineralleri ağız yoluyla almak bulantı, gastrit, ishal gibi yan etkilere de yol açar. İşte bu engeli intravenöz tedavi ile aşıyoruz. 

IV terapide vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidanlar direkt olarak damar yoluna verildiğinden hem hücreler için çok daha kolay ulaşılabilir olur, hem de ağız yoluyla verilmesi mümkün olamayan mega dozlar herhangi bir yan etki riski olmadan uygulanabilir. IV terapi (İntravenöz tedavi) son senelerde yoğun ve stresli tempoda çalışan iş adamlarından, düzenli performans sporu yapan kişilere, medikal tedavilerine destek arayan hastalardan sağlıklı ve fit bir yaşam tarzını benimsemiş bireylere kadar her gruptan insan için çok önemli bir alternatif destek halini almıştır.

IV TERAPİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Iv terapi nedir? Ne işe yarar? Faydaları nelerdir? IV terağ-pi fiyatları ne kadar? IV terapi hakkında merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
IV Terapi Nedir?

IV terapi, intravenöz terapi olarak da bilinir ve vücuda doğrudan damar yoluyla sıvı, vitamin, mineral ve diğer besin maddelerinin verilmesini içeren bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, hızlı ve etkili bir şekilde vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin doğrudan kan dolaşımına girmesini sağlar, bu da oral alımdan çok daha hızlı bir etki yaratır.

IV terapi, çeşitli sağlık ve wellness amaçlarına hizmet eder:

 • Vücudun sıvı dengesini hızla yerine getirir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur.
 • Yorgunluk ve enerji düşüklüğünü azaltır.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Sporcuların performansını artırır ve antrenman sonrası toparlanmayı hızlandırır.

IV terapinin birçok faydası vardır:

 • Besin maddeleri doğrudan kan dolaşımına girer, hızlı bir etki sağlar.
 • Oral alıma göre daha yüksek emilim oranı sunar.
 • Bireyin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş karışımlar hazırlanabilir.
 • Vücudun hızlı bir şekilde hidratasyonunu sağlar.
 • Enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini artırır.
 • Enerji seviyelerini artırır, spor performansını iyileştirir.

 

IV terapi, geniş bir kitleye hitap edebilir:

 • Kronik yorgunluk veya enerji düşüklüğü yaşayanlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler.
 • Yüksek performans ve hızlı toparlanma hedefleyenler.
 • Hızlı hidrasyona ihtiyaç duyanlar.
 • Stresin olumsuz etkilerini azaltmak isteyenler.
 • Genel sağlık ve wellness’ı artırmak isteyen bireyler.

IV terapinin maliyeti, uygulama yapılan kliniğe, kullanılan malzemelere ve tedavi süresine bağlı olarak değişir. Net bir fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

LONGEVITY VE BESLENME BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?