Ara

Yağ Enjeksiyonu

Vücuttaki derin kırışıklıklar, yara izleri, vücut hatlarını düzeltme, yanak dolgunluğu sağlama, elmacık bölgesi belirginleştirme, yüzde ağız-burun oluğunu doldurma gibi işlemleri yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Bu şekilde daha diri, daha dolgun, estetik açıdan daha iyi bir görüntü sağlanır..

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun bir bölgesinden özel yöntemlerle alınan yağların, yine aynı kişinin başka vücut bölgesine özel kanüller ile aktarılması işlemidir.

Vücutta ihtiyaç duyulan uygun bütün alanlara uygulamak mümkündür. Yüzde yanak, elmacık kemiği, çene ucu bölgesi, eller, göğüsler, bacaklar vs. yerlerde kullanılır.

Enjekte edilen yağ hücreleri çeşitli oranlarda aktarıldığı bölgede canlılığını sürdürebilir. Bu oran kişiden kişiye değişmekle birlikte yüzde 20-50 oranında olabilmektedir. Yağ enjeksiyonunun uygulandığı yerlere göre de kalıcılık oranı değişir. Yanak bölgesi gibi hareketsiz bölgelerde enjeksiyon sonrası vücutta kalıcılık daha yüksek iken, bacak bölgesi gibi hareketli bölgelerde kalıcılık oranı daha düşüktür.

 

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Hasta genellikle ameliyat günü taburcu edilir. Çok miktarda ve çok alana enjeksiyon yapılmışsa bir gün daha hastanede tutulur.

Ameliyat sonrası aşırı bir ağrı görülmez. Enjeksiyon bölgesinde bir miktar şişlik ve morarma görülür. Bu durum yaklaşık 7-10 gün içerisinde normale döner.

Yağ enjeksiyonu işleminden sonra verilen yağın vücutta ne kadar kaldığı, yaklaşık 6 aydan sonra ortaya çıkar. Bazen ikinci veya üçüncü bir enjeksiyon gerektiği görülür.

Hastanın kendi dokusu olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmez.

PLASTİK CERRAHİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Plastik cerrahi operasyonları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Plastik cerrahi operasyonlarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Plastik cerrahi operasyonları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Plastik Cerrahi Neye Bakar?

Plastik ve Estetik Cerrahi, vücutta şekil bozukluklarını veya kozmetik sorunları düzeltmek veya iyileştirmek için cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler kullanır. Bunlar arasında rekonstrüktif cerrahi (örneğin, yanık sonrası rekonstrüksiyon), estetik cerrahi (örneğin, meme büyütme, burun estetiği), vücut şekillendirme prosedürleri (örneğin, liposuction) ve yüz gençleştirme işlemleri bulunur.

Plastik cerrahi, meme büyütme, meme küçültme, burun estetiği (rinoplasti), karın germe, liposuction, yüz germe gibi çeşitli estetik işlemleri yapabilir. Bu işlemlerin sonuçları genellikle uzun süreli veya kalıcıdır, ancak yaşlanma süreci ve yaşam tarzı faktörleri sonuçları etkileyebilir.

Plastik cerrahi estetik işlemler, genellikle kendilerini daha iyi hissetmek isteyen ve belirli bir estetik sorunu düzeltmek veya geliştirmek isteyen kişiler için uygundur. Ancak, her hasta farklı olduğu için bir cerrahla danışmak önemlidir.

Estetik cerrahi işlemi öncesinde, kişi sağlık geçmişi, mevcut sağlık durumu, beklentileri ve riskleri hakkında doktorla detaylı bir görüşme yapmalıdır. Ayrıca, cerrahi öncesinde sigara içmek gibi alışkanlıkların bırakılması ve gerekli laboratuvar testlerinin yapılması gibi önlemler alınmalıdır.

Estetik cerrahi işlemi sonrası, doktorun önerdiği talimatların dikkatlice takip edilmesi önemlidir. İyileşme sürecini hızlandırmak için dinlenme, yara bakımı ve önerilen ilaçların düzenli kullanımı gibi önlemler alınmalıdır. Ayrıca, fiziksel aktivitelerin sınırlanması ve olası komplikasyon belirtilerine dikkat edilmesi gerekebilir. Güneş ışığından korunmak ve fiziksel aktiviteleri sınırlamak da iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Avrupa’nın en büyük hastanelerinden biri olan Esteworld, tüm dünyada 25 yılı aşkın süredir saç ekimi, plastik cerrahi, diş hekimliği ve medikal estetik alanlarında hizmet vermektedir. Bir sağlık kompleksi ve 30.000 m2’lik diğer üç Hastane bünyesinde kurulan şirket, uluslararası hastalara yönelik kozmetik ve sağlık hizmetlerini 30’dan fazla ülkede genişletti. 700 kişilik bir grup olarak ayda 1500 üst kalitede operasyon sunan bir kuruluşuz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve TÜV Thüringen sertifikaları ile sertifikalandırılan firmamız aynı zamanda Avrupa Mülkiyet Ödülleri tarafından Kamu Hizmeti İç Mekan Türkiye dallarında da ödüllendirilmiştir

Plastik ve estetik cerrahi işlemlerinin fiyatları, yapılacak işlemin türüne, karmaşıklığına, cerrahın deneyimine ve uygulandığı bölgenin coğrafi konumuna göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine göre belirlenir ve klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. En doğru fiyatı almak için bir sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

PLASTİK CERRAHİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?