Ara

IV Destekli Saç Tedavisi

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ve kendini iyi hissetmek her insanın hakkı. Ancak modern şehir hayatından kaynaklanan stres, sağlıksız yaşam koşulları ve düzensiz beslenme saçların güçsüzleşip cansızlaşmasına hatta bir süre sonra geri gelmeyecek bir şekilde kaybedilmesine neden oluyor. Buna bir de genetik etkenler, ileri yaş, kronik sağlık sorunları, hormonal dengesizlikler ve yanlış kuaför uygulamaları da eklenince saç kaybının önüne geçmek oldukça zorlaşıyor. Çoğumuz pek önemsemiyoruz ancak saçlarımız da tıpkı vücudumuzun diğer organları gibi bakıma ve tedaviye ihtiyaç duyuyor. İşte güncel saç tedavileri, saçlarımıza kaybettiği sağlığı, canlılığı ve parlaklığı yeniden kazandırıyor. Saç lazeri, PRP, growth factor, ACell ve mezoterapi gibi saç tedavileri var olan saçları güçlendirip canlandırırken yeni ekilen saçların da hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor. Şimdi ise bu etkin ve güncel tedavilere, gücünü vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminlerden alan IV Nutritions (intravenöz yani damardan beslenme) destekli saç tedavisi eklendi.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

IV Nutritions destekli saç tedavisi nedir?

IV Nutritions destekli saç tedavisi, saçımızın ihtiyaç duyduğu temel vitaminlerin serum halinde damardan direkt olarak vücudumuza verilmesi prensibine dayanıyor. Hem var olan saçları hem de eğer saç ekimi yapılmışsa yeni ekilen kökleri derinlemesine besleyen IV Nutritions destekli saç tedavisi, saçların kökten uca ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri içeriyor. Saç sağlığı için hayati öneme sahip biyotin, niasin (B3 vitamini), folik asit, çinko, C ve B gibi vitaminlerini içeren IV Nutritions serum; saçların güçlenip gürleşmesini, hızla uzamasını ve eğer saç ekimi yapılmışsa saçlı derinin kendini hızla yenilemesini ve iyileşmesini sağlıyor. İçeriği, kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre belirlenebilen IV Nutritions serumdaki biyotin saçı güçlendirirken çinko, ekimin yapıldığı bölgedeki cildin hızla iyileşmesini sağlıyor. N-asetilsistein cilt altı bağ dokularını iyileştirirken B5 vitamini saç tellerini güçlendiriyor. “Vitamin kokteyli” olarak da adlandırabileceğimiz bu serum sayesinde saç dökülmesi ciddi oranda azalırken saçların canlılığında ve parlaklığında belirgin bir düzelme gözlemleniyor.

IV Nutritions destekli saç tedavisi saçlarının cansızlığından ve güçsüzlüğünden yakınan, hatalı kuaför uygulamaları nedeniyle saçları eski parlaklığını yitiren ve saç kaybı yeni yeni başlayanlar için adeta bir önleyici, kurtarıcı tedavi vazifesi görüyor. Bu vitamin deposu serum sayesinde saçlar, kritik bir aşamaya gelmeden kurtarılabiliyor. Böylelikle saç kaybının önüne geçilmiş oluyor. Estetik alanında “hair-nail serum” olarak da geçen IV Nutritions destekli saç tedavisi sadece saçların değil; sakal, kaş ve tırnakların daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını da sağlıyor. Saçlar gibi tırnaklar da parlak, güçlü ve canlı bir yapıya sahip oluyor.

IV Nutritions destekli saç tedavisinin yenileyici etkisi kendini cilt üzerinde de belirgin bir biçimde gösteriyor. Vitamin bazlı serum cilde ihtiyacı olan nemi kazandırıyor; besleyici ve yenileyici etkisiyle cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Hava kirliliği, iklim ve mevsim geçişleri nedeniyle solgunlaşan cildimize canlılığını, parlaklığını ve diriliğini yeniden kazandırıyor.

IV Nutritions destekli saç tedavisi nasıl yapılır?

IV Nutritions destekli saç tedavisinde kişiye özel hazırlanan vitamin bazlı serum vücuda damardan direkt olarak uygulanıyor. Vitaminlerin serum formunda damardan verilmesi, içeriğinin saçı besleyen kılcal damarlara yoğun bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Kılcal damarlardan ihtiyaç duyduğu vitaminleri alan kökler güçlenirken saç telleri kısa süre içinde sağlıklı, parlak ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Saçın ihtiyacına göre haftada 1 olmak üzere 5 haftalık bir kür şeklinde gerçekleştirilen IV Nutritions destekli saç tedavisi 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır, iyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç köklerinin alındığı bölgelerden seyreklik ya da kellik olan bölgelere saç köklerinin nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi doktorları arasından seçim yaparken deneyimli, konusunda uzman, referansları iyi olan doktorlarla görüşerek ve kliniklerin çalışmalarını inceleyerek seçim yapmalısınız.

Saç dökülmesi yaşayan, genetik ya da travmatik saç dökülmesi yaşayan bireylere uygulanabilir.

Saç ekimi genellikle kalıcı saç kaybı yaşayanlar veya saç seyrekleşmesi problemi yaşayanlar için uygundur. Ancak, kişinin genel sağlık durumu ve saç dökülme seviyesi değerlendirilmelidir.

Kronik sağlık problemleri (kalp, tansiyon, böbrek, karaciğer yetmezliği), kanser hastalığı, panik atak öyküsü, hamilelik, yetersiz donör saç miktarı, hepatit C veya HIV pozitifliği, 24 yaş altı kişiler, genetik nedenlerle saçsız doğanlar, diyabet, hemofili gibi kan problemleri olan kişilere saç ekimi uygulanmaz. Bu durumlar saç ekimine uygunluk kriterleri açısından önemlidir ve operasyon öncesinde dikkatle değerlendirilmelidir.

Saç ekimi genellikle 25-65 yaş aralığındaki bireyler için uygundur.

Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir. Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle yapılmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi veya Sedasyon uygulanan hasta sohbet ederek işlemini alır.

Saç ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 2 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 2 günlük süreçte;

1.gün  Ekim): Hastanemizde saç ekimi ve prp tedavisi işlemleri tamamlanır.

2.gün (Kontrol ve Yıkamasız Solüsyon Uygulama): Hastamız hastanemizde yeniden misafir edilerek köklerde herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu kontrol edilir. Saç ekiminin yapıldığı bölgeye Esteworld’ün uzman doktorları ve deneyimli ekibi tarafından sprey formundaki özel bakım solüsyonu uygulanır. Hızlı iyileşen saç ekimi ile yepyeni ve konforlu bir iyileşme dönemi sunulur.

2.gün sonrası süreç: Nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyon saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca her 3 saatte bir 10-15 kez püskürtülerek çok hafif dokunuşlarla uygulanır. Saç ekiminden 9-10 gün sonra saç derisi neredeyse tamamen iyileşerek kabuklarını döker.

Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Sedasyonlu saç ekimi ile çabuk heyecanlanan, endişe düzeyi yüksek hastalarımıza rüya tadında bir saç ekim deneyimi sunabiliyoruz.

Tam sonuçların alınması 6 ay ile 18 ay arasında bir sürede gerçekleşir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?