Ara

Robotik Saç Ekimi

Robotik saç ekimi, kişileri sevdiklerinden ve sosyal hayatından koparmadan ağrısız, konforlu ve hızlı bir şekilde kalıcı, doğal, sağlıklı ve gür saçlara kavuşturan saç ekiminde yeni bir tekniktir.  Kadın ya da erkek, saç dökülmesi yaşayan herkes robotik saç ekimi ile yaşam kalitesinden ödün vermeden saç dökülmesi sorununu geçmişte bırakabilir. Robotik saç ekimi teknolojisi sadece Japonya, Almanya, İngiltere, ABD, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’de mevcuttur. Esteworld Sağlık Grubu ülkemizde bu teknolojiye sahiptir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Robotik Saç Ekimi Nedir?

Saç gerek erkek gerekse kadınların en önemli aksesuarı. Yüze anlam katan, ifadeyi zenginleştiren; insanların farklı renk ve şekiller vererek kişiliğini ve stilini ortaya koyduğu önemli bir parça. Saç kaybı veya halk arasında kullanılan tabirle kellik, günümüzde özellikle erkeklerin ortak sorunu. Dünyada her 10 erkekten 7’si saç dökülme problemiyle karşı karşıya. Kadınlarda ise bu oran %40. Genetik yapı, stres, sağlık sorunları, ileri yaş ve kaza gibi etkenler, saç kaybının başta gelen sebepleri arasında. Saçın seyrekleşmesi veya bir bölgede tamamen dökülmesi olarak tanımlayabileceğimiz saç kaybı, insanların psikolojisini etkileyen; özgüvenini ve yaşam motivasyonunu düşüren bir durum.

Robotik saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan bireyler için modern bir saç restorasyon tekniğidir. Bu yöntemde robotik cihazlar programlanmış algoritmalarla donatılır ve saç köklerini toplamak ve nakletmek için kullanılır.Robotik saç ekiminde, bugün tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan güncel bir teknoloji olan safir FUE saç ekimi tekniği kullanılmaktadır.. Ancak önemli bir fark var. Robotik saç ekiminde köklerin donör bölgeden toplanması ve ekimin yapılacağı alanlara kalem formundaki safir cevheri ile küçük, pürüzsüz mikrokanallar açma işlemi, robot tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de Esteworld’de olan saç ekimi robotu en verimli sonuçların alınması için hangi bölgeye kaç kök ekileceğini, köklerin yerleştirileceği kanalların hangi bölgede kaç derece açıyla açılacağını, 1 cm2’ye kaç kök ekileceğini üç boyutlu olarak planlanmaktadır.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Konsültasyon ve Planlama

 • Doktor, saç ekimi yapacağı kişinin baş, saç ve yüz yapısını titizlikle inceliyor. Milimetrik ölçümler yaparak saç çizgisini belirler.
 • Saç çizgisini doğru belirlemek, ekilen saçların kişinin kendi saçlarından ayırt edilememesi ve hedeflenen sonuçların alınması açısından büyük önem taşıyor. 

 

Konsültasyon ve planlamanın ardından saçlar tıraş edilerek kişi saç ekimi işlemine hazırlanır.

 • Kıl köklerinin (greft’lerin) toplanacağı donör bölge dezenfekte edilerek lokal anestezi ile uyuşturulur.  
 • Bu esnada doktor, detaylı inceleme sonucu elde ettiği verileri robotun kumanda ekranına girer.
 • Robotik saç ekimi teknolojisini uygulayan doktorun uzmanlığı ve tecrübesi oldukça önemli. Doktorun güncel teknolojiye hakim olması, robotun teknolojik özelliklerini a’dan z’ye bilmesi arzu edilen sonuçlara ulaşılması açısından büyük önem taşımaktadır.

Robotik saç ekiminin, tüm detaylara hakim bir doktor ve bu alanda profesyonel eğitim almış, uzman bir ekip tarafından senkronize bir takım çalışmasıyla gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Köklerin toplanması

 • Robotun optik okuyucuları saniyede 300 kare fotoğraf çekerek ekrana girilen veriler ışığında, donör bölgeden en sağlıklı ve en uygun kökleri, sıfıra yakın hata payıyla toplamaya başlanır.
 • Robot, optik okuyucusu sayesinde cilt altındaki kökün açısını da görebildiği için sağlıklı kıl köklerini, çıkış yönüne uygun bir şekilde; kırmadan, zedelemeden ve yanlardaki köklere zarar vermeden neredeyse sıfır hatayla toplar.
 • Eğer donör alan uygunsa bir seansta 2000-2500 kök toplanabilir. 
 • Ekip bir yandan kıl köklerini mücevher titizliğinde toplarken öte yandan hızlıca temizleyip özel solüsyona yatırır.
 • Robotik saç ekimi alanında özel eğitim almış olan, teknolojiyi kullanma yeteneği ve el becerisi yüksek ekip olabildiğince hızlı olmak zorunda. Kıl köklerinin her biri canlı; ekildikleri alana hızlıca ve sağlıklı bir şekilde tutunabilmeleri için bu canlılıklarını yitirmemeleri gerekmektedir.. Robotik saç ekiminde kök toplama aşaması yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Ekimin yapılacağı bölgeye kanalların açılması

 • Ekimin yapılacağı yani kanalların açılacağı bölge sterilize edilerek lokal anesteziyle uyuşturulur.
 • Baş ve ekimin yapılacağı alanın fotoğrafları çekilerek görüntüler üç boyutlu olarak robotun kumanda ekranına yansıtılır.
 • Robotun milimetrik ölçümlerle hareket eden hassas kanal açıcıları, saç ekiminin yapılacağı alana, doktorun belirlediği sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne göre mikrokanallar açılır.
 • Bunlar öyle küçük kanallar ki saç derisi, ekim yapıldıktan birkaç gün sonra iyileşir; en fazla bir hafta sonra ise yapılan işlemden hiçbir iz kalmaz. 
 • Bu işlem yaklaşık bir saat sürüyor. Robotik saç ekimiyle bir seansta 2-3 bin kanal açılabiliyor.

Robotik Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 • Saç ekimi robotu en verimli sonuçların alınması için hangi bölgeye kaç kök ekileceğini, köklerin yerleştirileceği kanalların hangi bölgede kaç derece açıyla açılacağını, 1 cm2’ye kaç kök ekileceğini üç boyutlu olarak planlıyor. Tüm saç ekimi süreci bu planlama doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Böylelikle ekilen saçlar, kişinin kendi saçından ayırt edilemeyecek bir doğallıkta uzayıp gürleşiyor.
 • Robotun optik okuyucusu cilt altındaki kökün açısını da görebildiği için sağlıklı kıl köklerini, çıkış yönüne uygun bir şekilde; kırmadan, zedelemeden ve yanlardaki köklere zarar vermeden neredeyse sıfır hatayla topluyor. Böylelikle safir FUE saç ekimi tekniğinin kullanıldığı robotik saç ekiminden en yüksek verim alınıyor.
 • Robotun milimetrik ölçümlerle hareket eden hassas kanal açıcıları, saç ekiminin yapılacağı alana, doktorun belirlediği sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne göre mikrokanallar açıyor. Açılan kanalların bu kadar küçük olması, saç derisinin ekim yapıldıktan birkaç gün sonra iyileşmeye başlamasını; en fazla bir hafta sonra ise yapılan işlemden hiçbir iz kalmamasını sağlıyor.
 • Robotun milimetrik ölçümlerle hareket eden hassas kanal açıcılarının, kılların doğal çıkış yönüne göre mikrokanallar açması hem ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunmasında hem de doğal bir görüntü elde edilmesinde etkin bir rol oynuyor.
 • Robotik saç ekimi teknolojisi, saç ekiminin yapılacağı bölgeye daha sık aralıklarla mikrokanallar açılabilmesine, dolayısıyla köklerin birbirine daha yakın ekilebilmesine olanak tanıyor. Saç köklerinin, çıkış yönüne uygun ve sık ekilmesi sayesinde çok daha doğal ve dolgun bir görünüm elde ediliyor.

Robotik Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Robotik saç ekimi fiyatları, saç ekimi yöntemine, greft sayısına, doktorun deneyimine, kullanılan teknolojiye ve kliniğin konumuna bağlı olarak değişmektedir. Net bir fiyat belirtmek zordur çünkü kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörler arasındadır. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

2024 robotik saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorlarıyla tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır, iyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Robotik Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Robotik saç ekimi, saç köklerini almak ve nakletmek için robotik teknolojinin kullanıldığı bir saç ekimi yöntemidir. Bu teknoloji, özel olarak tasarlanmış bir robotik cihazın, foliküler üniteleri (saç kökleri) tek tek alıp ekim yapmasını sağlar. Robotik sistem, saç ekimi alanındaki işlemi hassas ve etkili bir şekilde gerçekleştirir.

Robotik saç ekimi genellikle etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar. Ancak, sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ve tedavinin başarısı, kişinin saç durumu, cilt yapısı ve işlem sonrası bakımına bağlı olabilir.

Robotik saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan ve saç ekimi için uygun saç yoğunluğuna sahip olan kişiler için uygun olabilir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir. Saç ekimi adaylarının genel sağlık durumu, saç dökülmesinin nedeni ve beklentileri dikkate alınmalıdır.

Robotik saç ekimi süreci, öncelikle hastanın saç ve cilt durumunu değerlendirmekle başlar. Ardından, saç ekimi planı yapılır ve robotik cihaz kullanılarak foliküler üniteler alınıp ekilir. Kaç seans gerektiği, kişinin saç durumuna ve isteklerine bağlı olarak değişebilir.

Robotik saç ekimi, diğer geleneksel saç ekimi yöntemlerinden (örneğin, FUE veya FUT) farklıdır çünkü foliküler ünitelerin alınması ve nakli robotik cihazlar tarafından yapılır. Robotik saç ekimi, daha hassas ve daha az invazivdir.  Daha hızlı iyileşme olanağı tanır.

Robotik saç ekimi fiyatları klinik veya merkeze, uygulanacak saç ekim miktarına ve kullanılan teknolojiye göre değişiklik gösterebilir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?