Ara

Saç Lazeri

Saçlar gerek kadınların gerekse erkeklerin en önemli estetik aksesuarı. Etkileyici bir görünüme sahip olmak ve iyi hissetmek için saçlarımızın yapısı ve şekli oldukça önemli. Ancak modern yaşamın getirdiği sağlıksız yaşam koşulları, stres, genetik faktörler, ileri yaş, troit hastalığı, demir ve D vitamini eksikliği saç kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir. Saç tellerinin zayıflaması, incelmesi ve bazı bölgelerin tamamıyla açılması şeklinde görülen saç kaybı, insanların motivasyon ve özgüvenlerinin, dolayısıyla yaşam kalitelerinin düşmesine neden olmaktadır. Saç lazeri, saçları güçsüzleşen veya saç kaybı yaşayan kişilerin gündelik yaşamdan kopmadan ve sevdiklerinden ayrılmadan; sağlıklı, acısız ve güvenli bir yöntemle hep hayal edilen dolgun saçlara kavuşmasını sağlar. Saç lazer tedavisi incelmiş saçları kalınlaştırır, dökülmeyi durdurarak saç gelişimini destekler.

Saç Lazeri Nedir?

Saç lazeri nedir? Saç lazeri saç kaybına nasıl bir çözüm sunabilir? sorusu kısaca şöyle yanıtlanabilir: Saç lazeri, güncel teknoloji ürünü lazer cihazları kullanılarak saç bölgesinde, deri altındaki kan dolaşımının artırılması ve böylelikle mevcut saçların güçlenmesini sağlayan, saçsız alanlarda ise saç çıkmasını tetikleyen ve hızlandıran sağlıklı, güvenli ve etkin bir tedavi yöntemidir.

Lazerli Saç Tedavisi Kimler için Uygundur?

Lazerli saç tedavisi saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya olan 18 yaşını doldurmuş, sağlıklı her birey için uygun bir tedavidir.

Erkeklerde Saç Lazeri 

Erkeklerde saç dökülmesi genellikle kalıtsal faktörlerden kaynaklanan sık görülen bir durumdur. Saç lazer terapisi, saç dökülmesini engelleme ve saç büyümesini teşvik etme amacıyla etkili bir yöntem olarak kabul edilebilir. Düşük seviyeli lazer ışığı, saç köklerini uyararak saçın kalitesini artırabilir ve saç dökülmesini azaltabilir. Saç lazer terapisi, erkekler için uygun ve etkili bir seçenek olabilir, fakat her bireyin tepkisi farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bu tedaviyi düşünmeden önce bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Kadınlarda Saç Lazeri Tercih Edilir mi?

Özellikle kadınlarda saç lazeri büyük ölçüde çözüm sağlar, ekim olayı genelde en sona bırakılır. Öncelikli amaç güçlenebilecek yapıyı harekete geçirmek, dökülmeyi durdurmak, saçı daha canlı, parlak ve kaliteli hale getirmektir. Kadınlarda saç dökülmesi yüzde 60-65 oranında genetiktir. Bunun dışında guatr hormonu, kadınlık hormonu, vitamin eksiklikleri, demir, çinko selenyum gibi element eksikliği kadınlarda saç dökülmesinde önemli bir orana sahiptir. Bu nedenle kişi geldiği zaman öncelikle araştırmaya alınır. Eksiklikler saptanır eğer hormonel bir durumsa kadın hastalıkları uzmanıyla ortak çalışarak tedavi planlanır. Saç lazeri de bu doğrultuda uygulanır.

Kadınlarda saç tedavisinde kullanılan tedavilere göz atacak olursak; PRP, Growth Factor tedavisi ve Esteworld’ün geliştirdiği serum ve lazer tedavisini saymak mümkündür. Lazer tedavisinde 6 aylık bir süreçte saçların kalitesinde ve yoğunluğunda artış olduğu görülür.

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

 1. Öncelikle uzman bir dermatolog tarafından konsültasyon ve saç analizi yapılır.
 2. Kişinin saç yapısına ve dökülmenin derecesine göre seans sayısı ve sıklığı belirlenir.
 3. Ardından saç bölgesine dermapenle minik minik kanallar açılarak saçların büyümesini ve beslenmesini hızlandıran bir serum uygulanır. 
 4. Serum, yapılan masajla saç derisini yedirilir.
 5. Sonrasında lazer cihazıyla saç derisinin altındaki, işlevini yitirmiş olan kılcal damarlara atış yapılarak o bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılması sağlanır.
 6. Dermapen ve besleyici serum, lazer uygulamasının etkinliğinin artmasını sağlar. Açılan kanallar sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden lazer ışınları, aktif olmayan saç köklerini uyarıp protein sentezi ve hücre yenilenmesini tetikler.

Saç lazer tedavisi hem yeni saç kökü gelişimine hem de mevcut saçların güçlenip kalınlaşmasına destek olmaktadır. İlk aşamada haftada iki kez 20’şer dakikalık seanslar şeklinde uygulanır. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte haftada 1 kez olmak üzere toplam 10 seansta (3-4 ay içinde) gözle görülür sonuçlar alabilirsiniz. İstenilen etkinin sağlanması için saç lazeri tedavisinin en az 6 ay süresince uygulanması önerilmektedir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça başarılı sonuçlar veren saç lazer tedavisi sayesinde insanlar tamamen ağrısız, konforlu ve güvenli bir biçimde gür ve dolgun saçlara sahip olmaktadır.

Saç Lazeri Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazer saç tedavisinin temel faydaları şunlardır:

 • Saçların sağlıklı bir şekilde büyümesini teşvik eder.
 • Saç köklerini güçlendirir ve dolayısıyla saç dökülmesini azaltır.
 • Saç derisi sorunlarını iyileştirir.
 • Eğer saçlar hızlı bir şekilde yağlanıyorsa, yağlanma problemini kontrol altına alır.
 • Saçlara daha sağlıklı, canlı ve dolgun bir görünüm kazandırır.
 • İnce ve zayıf saçların güçlenmesini teşvik eder.

Saç lazeri tek başına etkin bir yöntem olduğu gibi saç ekimi tedavisiyle kombine olarak da uygulanabilir. Saç ekimi öncesinde, 15 gün-1 ay boyunca yapıldığında beklenenin üzerinde, oldukça verimli sonuçlar alınmasını sağlar. Ayrıca saç ekiminden 1 ay sonra yapılan saç lazer tedavisi, ekilen saçların daha hızlı çıkması ve %90-95 oranında (Lazerle desteklenmeyen saç ekiminde bu oran %70-80 arasındadır.) tutunmasına destek olur. Saç ekimi sonrasında ekilen saçların çok daha erken ve gür çıkmasını isteyenler için saç lazeri tedavisi oldukça etkili ve ideal bir çözüm sunmaktadır.

Saç Lazeri Fiyatları 

Lazer ile saç ekimi fiyatları doktorun deneyimi, kullanılan teknoloji ve kliniğin konumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat belirtmek zordur çünkü kişiselleştirilmiş tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörlerdendir. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2024 lazer saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Esteworld’e ulaşabilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç hekimleri ile tanışın istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

LAZERLİ SAÇ TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Lazerli saç tedavisi nedir? Nasıl yapılır? Saç tedavilerine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Lazeri Tedavisi Nedir?

Saç lazeri tedavisi, düşük seviyeli lazer ışığı kullanılarak saç derisine uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi; saç dökülmesini azaltmayı, saçların kalitesini artırmayı ve saç köklerinin büyümesini teşvik etmeyi amaçlar. Lazer ışığı, saç foliküllerini uyararak kan dolaşımını artırır ve saç büyümesini teşvik eder.

Saç lazeri tedavisi etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar. Kişinin saç durumu, tedaviye verdiği yanıt ve uygulama sıklığı gibi faktörler sonuçları etkileyebilir. Tedavinin etkili olması için düzenli seanslara ve bir sürece ihtiyaç vardır.

Saç lazeri tedavisi genellikle orta düzeyde saç dökülmesi yaşayan ve saç köklerinin hala canlı olduğu kişilere uygulanır.  Saç dökülmesinin nedeni, genel sağlık durumu ve diğer faktörler dikkate alınarak bir uzmana danışılmalı ve kişi için en uygun saç tedavisi belirlenmelidir.

Saç lazeri tedavisi genellikle birkaç hafta veya ayda birkaç kez düzenli olarak uygulanır. Her seans genellikle birkaç dakika sürer ve lazer cihazı saçlı deriye uygulanır. Tedavi süresi ve seans sayısı; tedavinin karmaşıklığına, saç dökülmesinin şiddetine ve kişinin yanıtına bağlı olarak değişir. Genellikle birkaç ay veya daha uzun bir süre boyunca devam edebilir.

Saç lazeri tedavisi, diğer saç tedavi yöntemlerinden farklı bir mekanizmayla çalışır. Diğer tedavi yöntemleri genellikle ilaçlar, saç nakli veya saç ekimi gibi farklı yöntemler içerir. Hangi tedavi yönteminin daha etkili olduğu kişinin saç durumuna, tercihlerine ve uzmanın önerilerine bağlı olarak değişir.

Lazerli saç tedavisi fiyatları, uygulanan teknik, doktorun profesyonelliği, kullanılan lazer gibi faktörlere göre farklılık arz eder. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?