Ara

Schwarzy Manyetik Stimulasyon

Konforlu ve hızlı vücut şekillendirme: Schwarzy

Son dönemde yüksek başarı oranıyla öne çıkan, vücudun çeşitli bölgelerinde kas güçlendirme ve şekillendirmeye odaklanan Schwarzy, spor yapmayan veya yapamayanlar ile sporu hayatının bir parçası haline getirenler için yenilikçi bir çözüm sunar. Schwarzy, yağ yakarken aynı zamanda kas yapmaya da imkan vererek insanların fit ve sağlıklı bir vücuda zahmetsizce kavuşmasını sağlar.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Schwarzy Nedir?

Fiziksel aktivite, bütünsel sağlık kavramının merkezini oluşturur. Gerek beden gerekse zihin kendisini yenilemek ve geliştirmek için harekete ihtiyaç duyar. Düzenli yapılan spor ve egzersizin; kasların hacimsel büyümesinden kas ağrılarını ortadan kaldırmaya, kemik sağlığını güçlendirmeden kalp krizi riskini azaltmaya kadar pek çok faydası vardır. Ancak baktığımızda her yaşta dinç kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak için spor ve egzersiz yapan kişilerin bunu istikrarlı bir biçimde sürdürme konusunda zorlandıklarını görürüz. Öte yandan özellikle vücudunun belirli noktalarında biriken yağlardan veya fazla kilolarından yakınan, düzenli spor yapmalarına rağmen istediği sonucu alamayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Amacı kasları uyararak vücuttaki fazla yağı azaltmak ve kas kütlesini artırmak olan Schwarzy, invaziv olmayan yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Temelde, nöromüsküler stimülasyon (manyetik uyarı) aracılığıyla yağlanmayı engelleme ve kasları geliştirme prensibine dayanır. Kalçalar, karın, kollar ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen Schwarzy; lokalize yağları azaltır, kasları volümize eder ve vücut postürünü iyileştirir. Kas elastikiyeti azalmış “hareketsiz kişiler”, kas elastikiyeti normal “orta düzey hareketli kişiler” ve egzersiz yapmaya alışık “zinde kişiler” Schwarzy sayesinde fiziksel faaliyetlerini geri kazanabilir veya kondisyonlarını artırabilirler.

Neden Schwarzy?

Schwarzy cihazını diğerlerinden ayıran başlıca özellikler arasında; fonksiyonel manyetik stimülasyon alanı (TOP-FMS) ve her tipte insan için özel hazırlanmış protokoller yer alır. Hareketsiz kişiler için “aerobik”, düzenli fiziksel faaliyette bulunmayanlar için “kas şekillendirme” ve formda olanlar için “kas güçlendirme” protokolü ve her protokolde de 2 modül bulunur. Modül 1 başlangıç seviyesi olup ilk tedavileri içerirken, modül 2 başlangıç evresini iyi tolere eden kişilere uygulanır.

Schwarzy Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Schwarzy işleminde öncelikle doktor tarafından klinik ortamda kişinin fiziksel muayenesi yapılır. Konsültasyon sonrası en uygun protokolün hangisi olduğuna karar verilerek kişiye özel bir tedavi planı hazırlanır. Son derece acısız ve konforlu bir uygulama sağlayan Schwarzy cihazında tedavi edilecek bölgeye göre yuvarlak, kavisli ve oval pedler bulunur. Bu pedler, elektromanyetik bir alan yaratarak kas dokularını güvenli ve etkin bir şekilde uyarır. Spor sırasında oluşan kas uyarılarını ve kas hareketlerini taklit ederek gerçek bir kasılma etkisi yaratır.

Tek seansta 35 bin mekik ve squat etkisi yaratan Schwarzy uygulaması haftada iki seans yapılır. Toplam 8 seans süreç tamamlanır. Sonuçların devamlılığı için uygulamanın 3-6 ayda bir tekrarlanması önerilir. Ortalama bir seansın süresi seçilen protokole göre 30-45 dakika aralığında değişebilir. Yapılan işlemin etkisi ise kişinin kondisyon düzeyine bağlı olarak genelde ilk haftadan itibaren görülür.

Kimler Schwarzy Tedavisinden Yararlanabilir?

Hamileler, emziren anneler, kalp pili takanlar, şiddetli varis veya damar iltihabı bulunanlar ve metal implantı olan kişiler dışında herkes Schwarzy uygulamasından yararlanabiliyor.

Schwarzy Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklık, geçici kas, eklem veya tendon ağrısı hissedilebiliyor. Kişilerin beslenme ve spor düzenine dikkat ederek sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, tedavinin etkinliği ve kalıcı sonuçlar vermesi açısından büyük önem taşıyor.

SCHWARZY HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Schwarzy nedir? Ne işe yarar?Schwarzy mekik etkisi mi yapmaktadır? Schwarzy hakkında merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Schwarzy Nedir?

Schwarzy, invaziv olmayan yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Nöromüsküler stimülasyon (manyetik uyarı) yoluyla kasları uyararak vücuttaki fazla yağı azaltmak ve kas kütlesini artırmak amacıyla kullanılır. Bu yöntem, kas elastikiyetini artırarak ve lokalize yağları azaltarak daha fit bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur.

Schwarzy, kasları uyararak kas kütlesini artırırken vücutta biriken fazla yağları azaltır. Düzenli spor yapmasına rağmen istediği sonucu alamayan kişiler için etkili bir çözümdür. Aynı zamanda vücut postürünü iyileştirir ve genel fiziksel kondisyonu artırır.

Schwarzy, doğru uygulandığında ve düzenli seanslarla desteklendiğinde etkili sonuçlar verir. Kullanıcıların çoğu, ilk haftalardan itibaren kas tonusunda artış ve yağ dokusunda azalma gözlemlediklerini belirtmektedir. Tedavi sonrası alınan sonuçlar, kişinin kondisyon seviyesine ve tedavi planına bağlı olarak değişebilir.

Schwarzy tedavisinin birçok faydası vardır. Bunlar;

  • Kas kütlesini artırır.
  • Vücutta biriken fazla yağları azaltır.
  • Vücut postürünü ve genel fiziksel kondisyonu iyileştirir.
  • Kas elastikiyetini artırır, böylece hareketsiz kişiler de fiziksel aktivitelerini artırabilir.
  • Tedavi sonrası ağrı ve rahatsızlık minimaldir.

Schwarzy tedavisi; hamileler, emziren anneler, kalp pili takanlar, şiddetli varis veya damar iltihabı bulunanlar ve metal implantı olan kişiler dışında herkes için uygundur. Hareketsiz kişiler, orta düzeyde hareketli kişiler ve formda olan kişiler farklı protokollerle bu tedaviden yararlanabilirler.

Schwarzy uygulaması klinik bir ortamda, doktor tarafından yapılan fiziksel muayene sonrası başlar. Kişiye özel tedavi planı oluşturulduktan sonra, tedavi edilecek bölgeye elektromanyetik pedler yerleştirilir. Bu pedler, kasları güvenli ve etkin bir şekilde uyarır. Her seans 30-45 dakika sürer ve genellikle haftada iki seans olarak uygulanır. Toplamda 8 seans sonrası tedavi tamamlanır ve sonuçların kalıcı olması için 3-6 ayda bir tekrar edilmesi önerilir.

Schwarzy tedavisinden sonra, ciltte hafif kızarıklık, geçici kas, eklem veya tendon ağrısı olabilir. Tedavinin etkinliğini ve kalıcı sonuçları sağlamak için sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, düzenli egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek önemlidir. Bunların yanında  doktorun verdiği tavsiyelere uyulması gerektiği unutulmamalıdır.

Schwarzy tedavisinin fiyatları; uygulama yapılacak bölgeye, tedavi süresine ve kliniğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyatlar hakkında kesin bilgi almak için tedaviyi uygulayan kliniklerle iletişime geçmek en doğrusu olacaktır. Ortalama olarak seans başına belirli bir ücret talep edilse de, tam tedavi planının maliyeti hakkında net bilgi klinikten öğrenilebilir. Schwarzy hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

LONGEVITY VE BESLENME BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?