Ara

Ortodontik Tedaviler

Diş teli tedavisi aynı zamanda ortodontik tedavi olarak adlandırılır. Ortodonti, ağız ve yüzdeki düzensizlikleri teşhis eden ve tedavi eden bir diş hekimliği dalıdır. Ortodontik tedavi, güzel bir gülümseme, sağlıklı dişler ve yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi, dişlerin ve çenelerin düzeltilmesine yardımcı olan bir ortodontik tedavi yöntemidir.Ortodonti, dişlerin doğru konumlandırılmasını ve çene kemiklerinin üzerinde düzgün bir şekilde yerleşmesini sağlayan, aynı zamanda yüz düzensizliklerini teşhis ve tedavi eden bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Temel hedef, üst çenedeki dişlerin alt çenedeki dişlerle uyumlu ve düzenli bir şekilde sıralanmasını sağlamaktır.

Diş teli tedavisi, çoğunlukla düzensiz diş yapısını düzeltmek için kullanılır. Bunun yanında diş teli tedavisinin yaygın olarak kullanıldığı durumlar şöyledir

  • Ayrık dişlere sahip olanlar,
  • kırık dişleri olanlar veya
  • Dişi çıkmayan kişiler da bu tedaviyi uygulatabilirler.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  1. Diş telleri, sürekli bir hafif basınçla dişlerin istenilen konumunu kazanmasına yardımcı olur. Fazla basınç uygulamak dişlere ve çevre dokulara zarar verebilir.
  2. Dişlerin istenen pozisyonlarını kazanmaları, sürekli ve nazik bir basınçla gerçekleşir. Bu işlem, dişlere tutunan ve tellerin geçtiği deliklere sahip aparatlar olan braketlerle gerçekleştirilir. Braketler, 24 saat boyunca tedaviye katkıda bulunur ve dişleri doğru yönlendirmek için kulplar içerir.
  3. Teller, braketlere bağlıdır ve dişlerin istenen konumuna dönmelerine yardımcı olacak bir kuvvet uygularlar. Bu şekilde zaman içinde dişler istenilen pozisyona getirilir.
  4. Ortodontik tedavinin amacı, dişleri kemik içinde hareket ettirmektir, ancak bu süreç hızlı değildir. Dişler ayda yaklaşık 1-2 mm hareket etmesi beklenir. Tedavinin belirli aşamalarında elastik ajanlar kullanılabilir, bu basit lastikler dişlerin istenilen konuma yönlendirilmesine yardımcı olur.
  5. Modern tedavi yöntemleri sayesinde istenilen sonuçlara daha hızlı ve az sayıda randevu ile ulaşmak mümkün. Ayrıca hastalara metal, seramik ve cam braketler gibi farklı tedavi seçenekleri sunulur.

Diş Teli Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Diş teli tedavisi sırasında braketlerin zarar görmesini önlemek için, dişlerinizi fırçalarken sert bir fırça kullanmaktan ve fazla baskı yapmaktan kaçının. Bunun yerine yumuşak kıllı bir fırça kullanarak nazik hareketlerle fırçalama yapmanız önerilir. Braketlerin arasını temizlemek için diş arayüz fırçaları kullanmak işe yarar. Ayrıca, tek ucu sertleştirilmiş diş ipleri de aynı amaçla kullanılabilir.

ORTODONTİ (DİŞ TELİ) TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Ortodontik tedaviler nelerdir? Nasıl yapılır? Ortodonti tedavisi ne kadar sürer? Ortodonti tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Diş estetiği ve tedavileri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Ortodontik Tedaviler Nelerdir?

Ortodontik tedaviler, dişlerin ve çene yapısının düzeltilmesi için uygulanan tedavilerdir. Diş teli, şeffaf plaklar (Invisalign), sabit veya hareketli apareyler gibi yöntemler kullanılarak dişlerin hizalanması sağlanır.

Ortodonti tedavisi, dişlerin üzerine braketlerin yapıştırılması ve bu braketlerin bir tel ile bağlanması ile başlar. Bu tel, dişlerin yavaşça istenilen pozisyona hareket etmesine yardımcı olur. Tedavi süresince düzenli aralıklarla ortodontist kontrolleri yapılır.

Ortodontik tedavi, dişlerinde çapraşıklık, hizalanma sorunları, çene problemleri veya diş arası boşluklar olan herkese uygulanabilir. Hem çocuklar hem de yetişkinler bu tedaviden yararlanabilir.

Diş teli tedavisi genellikle 18-24 ay sürer. Ancak bazı durumlarda tedavi süresi daha kısa veya daha uzun olabilir. Dişlerin başlangıç durumu ve hastanın uyumu bu süreyi etkiler.

Diş teli takıldıktan sonra dişler genellikle birkaç hafta içinde hafifçe düzelmeye başlar. Belirgin düzelmeler ise genellikle birkaç ay içinde gözlemlenir ve tam sonuçlar 18-24 ay sonunda görülür.

Ortodontik tedavi fiyatları; tedavinin türüne, süresine ve kullanılan malzemelere göre değişir. Diş teli tedavisi fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

DİŞ ESTETİĞİ VE TEDAVİLERİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?