Ara

İp Askı ile Yüz Germe

Cilt altına özel bir iplik yerleştirilerek sarkan derinin toparlanmasını sağlayan bir estetik işlemdir. Bu iplikler, yüz derisinin gerilmesini ve sıkılaşmasını katkı sağlar. Özellikle ileri yaşta belirgin sarkmaları olan kişilerde cildin gençleştirilmesi ve sıkılaştırılması için tercih edilen bir seçenektir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

İp Askı ile Yüz Germe Nedir?

Yaşlanma, doğumla birlikte başlayıp hayatımızın sonuna kadar devam eden biyolojik bir süreçtir. Yaşlanmanın etkileri sadece deri yüzeyinde değil deri altı kolajen dokusunda, yağ dokusunda, kas dokusunda ve kemik dokusunda da meydana gelir. Yıllar geçtikçe yüzümüzdeki yağ yastıkları erir ve yüz ovalimiz aşağı doğru sarkar. Yapılan tüm kozmetik uygulamaların amacı bu bölge ve dokulardaki kayıpları olabildiğince yerine koymak ve cildi eski canlı ve sağlıklı görüntüsüne kavuşturmaktır.

İp askısı ya da diğer bir adıyla 6D Star askısı bu amaçla ortaya konan oldukça güçlü bir uygulamadır. Bu yöntemle erkek/kadın fark etmeksizin yüzde ve boyunda oluşan sarkmalar ve asimetriler toparlanabildiği gibi deri altı kolajeni uyarılarak cildin daha sıkı ve daha sağlıklı olması da sağlanmaktadır. 6D star askısı adı verilen ipler kullanılarak yüz ovali yukarı doğru toparlanır ve bu toparlama sayesinde 5-10 yaş geriye gitmemiz mümkün olur.

İp Askı ile Yüz Germe Uygulaması ve Etkileri

Yapılan uygulamanın etkisi işlem sonrası hemen fark edilir bir düzeydedir. İşlemde kullanılan ipler uzun ömürlüdür, alerji riski oluşturmaz. Eriyebilen ipler olduğu için cilt altına da herhangi bir zarar vermez. Ortalama 8 ay içerisinde erimeye başlar. Uygulamanın etkisi ise 1 buçuk- 2 yıl kadar devam eder. Cerrahi işlem istemeyen ve günlük hayatına hemen devam etmek isteyen kişiler için oldukça güzel bir seçenektir.

İp Askı ile Yüz Germe İşlem Sonrası

İşlem sonrasında hastalara çok fazla mimik kullanmaması, yüzüstü yatmaması ve yaklaşık bir hafta kadar süren antibiyotik tedavisi önerilir. Hafif morluklar, kızarıklıklar, ödem ve gamze belirtisi genelde bir hafta içinde azalmaya başlar ve hasta işlem sonrası normal hayatına geri dönebilir.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?