Ara

Botoks

Botoks, ‘’Clostridium Botulinum’’ adlı bakteriden elde edilen yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir çeşit toksindir. Botoks sayesinde kaş arası, alın, göz çevresi bölgesindeki hareketli kırışıklıklar kontrol altına alınabilir. Botoksun mutlaka tecrübeli ellerde yapılması gerekir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Alın, kaş arası, göz çevresi gibi bölgelerin dışında güldüğü zaman diş eti gözüken kişilerde (Bu duruma gummy smile denilmektedir) diş eti görünümünü azaltmak için üst dudak ve burnun birleşim yerlerine yapılır. Diş gıcırdatma ve aşırı derecede diş sıkma rahatsızlığı olan kişilerde üst ve alt çenenin birleşme yerlerine yakın olan kasların kasılmasını azaltmak için maseter botoksu uygulaması yapılabilir. Böylece hem kişinin dişlerini sıkması azaltılır hem de buna bağlı diş köklerinin kayıpları ve gerilim baş ağrıları azalır. Aynı zamanda bu kişiler köşeli yüz hatlarına sahiptirler ve ‘’Square Face’’ denilen bir görüntü oluşmuştur. Botoksla bu kişilerde daha oval bir yüz elde edilir. Buna ‘’Korean Beauty’’ denir çünkü Asyalı kadınların yüzü genellikle köşelidir ve biraz daha oval bir yüz tercih ederler. Mesleğini konuşarak yapan öğretmen, spiker gibi kişilere de zaman içinde dudak çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltmak için botoks yapılabilir.

Bunların dışında; Boyun bölgesinde bulunan kasa botoks uygulanarak aşağı doğru kasılması bloke edilebilir. Böylece yüz kasları boynu yukarı doğru çeker, uzun ve gergin bir boyun görüntüsü elde edilir. Buna ‘’Kleopatra boynu’’ adı verilir. Kısacası boyun bölgesinde de bu şekilde bir uygulama yapılabilmektedir.

Ayrıca terleme tedavilerinde botoks kullanılabilir. Koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı terlemesinde botokstan yararlanmak mümkündür. Koltuk altı tedavileri klinik bir ortamda lokal anestezik kremle yapılabilirken avuç içi ve ayak tabanı uygulaması biraz ağrılı olabildiğinden ameliyathanede hafif bir sedasyon yapıldıktan sonra uygulanır. Tek seansla en az bir yıl etkisini göstermektedir. Bu arada koltuk altına yapılan botoksun bu bölgedeki gevşemelere de faydası olmaktadır.

Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürede Yapılır?

Botoks işlemi 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Uygulamadan yaklaşık 48 saat sonra botoks etkisini göstermeye başlar. Son halini alması genellikle 10 günü bulur.

Botoks Hangi Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Üst yüz ve boyun uygulamaları, botoks yapılan kasın aktivitesine bağlı olarak değişmekle beraber genellikle 3- ile 6 ay arası etkilidir. Gummy smile, maseter için de aynı şeyi söylemek mümkündür. Terleme tedavilerinde ise 8 ila 16 ay arasında etkilidir.

 

Botoks Herkese Yapılabilir mi?

Nörolojik hastalığı olanlarda kendisini takip eden nöroloğunun onayı olduğu takdirde yapılabilir. İleri derecede alerjisi olan kişilerde de yine doktorlarının onayıyla, önce deri testi yaparak herhangi bir kızarıklık, kabarıklık görülmediği takdirde uygulamak mümkündür.

Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

18 yaş üstü ihtiyaç duyduğu düşünülen herkese yapılabilir. Ancak her yaş grubunun uygulama dozu farklıdır. 45-50 yaş grubuna yapılan botoks oranı ile 18 -20 yaş grubuna yapılan aynı değildir. Ayrıca kişiye göre de uygulama miktarı değişmektedir.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?