Ara

Altın İğne Scarlet

Cildin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olan Altın İğne, mikro iğneleme yöntemiyle cilt altına altın iğneler yerleştirilerek gerçekleştirilen bir estetik uygulamadır. Bu işlem sırasında cilt altına uygulanan radyofrekans, cildin yenilenme sürecine girerek kolajen üretimini artırmasını sağlar.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Altın İğne Scarlet (Mikro İğneli Radyofrekans Teknolojisi) Nedir?

Halk arasında “altın iğne” olarak bilinen Fraksiyonel Radyofrekans yöntemi, cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Cilt yüzeyindeki birçok sorunun çözümü için kullanılır. Genç yaşlarda akneden sonra oluşan çukurluklar ve pigmentasyonar lekelerle ilgili olarak tedavi olanağı sunar. Orta ve ileriki yaşlarda ciltteki kırışıklıklar ve elastikiyet kayıpların tedavisinde kullanılır. Birden çok işlemin sinerjisine dayandırılan cihazı ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız iz tedavi etme cihazı olarak da tanımlamak mümkündür.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne, ciltteki ince kırışıklıkları azaltmada, lekelerin ve aknelerin tedavisinde ve cildi genel olarak yenilemede etkili olan bir yöntemdir. Yüzde, dekolte bölgesinde sıkılaşma sağlar. Vücutta ve ellerde de uygulanır.

Cihaz, mikro iğneleme prensibi ile çalışır. Cihazın ucunda bir prop bulunur. İşlem yüzde yapılacak ise yüze uygun, vücutta yapılacak ise vücuda uygun prop takılır. Propun ucuna her hasta için yeni açılan ve işlem sorasında atılan 25 tane altın iğnesi olan başlık takılır. Bu başlıklar ekranda ayarlanan derinliklere kadar cilde girerler. Ne kadar derine girilirse o kadar çok kolajen uyarılmış olur.

İğneleme esnasında radyo frekans enerjisi de verilir. Altın iğne öncesinde üretilen cihazlar iğnenin ucundan radyo frekansı verirdi. Altın iğne cihazı iğnenin tüm şaftı boyunca radyo frekans verir. İğnenin bütün gövdesinin etrafından verdiği için, cilde girerken hem epidermis üst, hem supdermis hem de daha derin dermal dokulara radyo frekans enerjisi vermek mümkündür. Her tabakaya nüfus ettiği için cilde 3- 4 boyutlu bir yenileme yapar.

Bu cihaz ile cildin sıkılaşması için en çok gerekli olan hyaluronic asit ve elastin üretimi de tetiklenir. Bu sayede daha sağlıklı, daha dinç ve parlak görünen bir cilde ulaşılır.

İşlem Ağrı Yapar mı?

İşlem öncesinde lokal anestezik sürüldüğü için bir ağrı ya da ciltte kızarıklık olmaz. Ameliyathane ortamına gerek kalmaksızın klinik ortamda da hastalara rahatlıkla uygulanır. İşlem sonrasında hasta günlük yaşamına geri döner.

İşlem süresi Ne Kadardır?

Süre, işlem yapılacak alana göre değişir. Sadece yüz çalışılırsa bir saat, yüz ve boyun bir arada çalışılırsa bir buçuk saat, yüz, boyun ve orta dekolte çalışılırsa 2 saat sürer. Prensip olarak tek seansta 2 saatten daha uzun bir süre çalışılmaz.

Hangi Hasta Grubuna Uygulanabiliyor?

Hem gençlerde, hem orta yaşlarda, hem de ileriki yaşlarda kullanılabilen geniş bir skalası olan bir cihazdır. Genç hastalarda daha çok akne izi ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılır. Scarlet, lazer ve liposuction tedavileri sonrasında ve gebelik ertesinde cildi sıkılaştırmak amacıyla da kullanılır. Selülit mezoterapisi sonrasında bir 3- 4 seans altın iğne uygulaması yapılarak selülitli alan tamamen temizlenir ve cilt toparlanır.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle bir ay aralıklarla 3 seanslık bir uygulama yeterlidir. Kadın, erkek farkı gözetmeksizin her mevsimde uygulama yapılır. Kırışıklık tedavisinde mezoterapi ile kombine edilir.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?