Ara

LPG (Bölgesel Zayıflama)

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan LPG teknolojisi, farklı doku katmanlarına etki ederek cildin esnemesini sağlar. Uygulamaya adını veren LPG cihazının iki rulodan oluşan vakumlu özel başlığı, bağ dokulara masaj yaparak kan dolaşımını düzenlerken deri altındaki sıvı akışını da destekler. 

LPG uygulaması lenfatik dolaşım ve metabolik sıvı akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Böylelikle bölgedeki yağ hücreleri küçülür, normal şekil ve boyutuna yeniden kavuşur. Bu durum amaçlandığı gibi bölgesel zayıflama sağlarken bağ dokusunun, yağ hücrelerinin yarattığı baskıdan kurtulması sayesinde selülitleri de ciddi ölçüde azaltır. 

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

LPG Yöntemi ile Zayıflama Nedir?

LPG (endermoloji) yöntemi, bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan, cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Spor veya diyete rağmen kilo veremeyen, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği LPG, dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ve hedef bölgedeki kan dolaşımının hızlandırılması yoluyla yağ hücrelerinin küçültülerek cildin sıkılaştırılması prensibine dayanır.

LPG yöntemiyle 2 ila 10 cm arasında incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken dokulardaki kolajen ve elastin üretimi de tetiklenir. Cilt sıkılaşıp toparlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Hangi Durumlarda LPG Yöntemi Uygulanır?

 • LPG, selülitin görünümünü azaltmak için selülit tedavisinde etkili bir yöntemdir.
 • LPG masajı, cilt sıkılaştırma ve tonunu arttırma amacıyla uygulanır
 • Vakumlu masaj, yağ yakımını arttırabilir ve vücut şeklini belirginleştirmeye yardımcı olur.
 • Lenfatik drenajı teşvik ederek ödem ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Sporcular arasında performanslarını arttırmak ve iyileşme süreçlerini hızlandırmak amacıyla uygulanabilir.
 • Yaralanma sonrası rehabilitasyon sürecinde kasları gevşetmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için tercih edilebilir.
 • Estetik ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmak ve ödemleri azaltmak için kullanılabilir.
 • Göz çevresindeki dolaşımı arttırarak göz altı torbalarını ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı olabilir.,

LPG, çeşitli cilt ve vücut sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilen çok yönlü bir tekniktir. Tedaviyi düşünen herkesin, bir uzmana danışarak kendi durumlarına en uygun tedavi planını oluşturması önemlidir.

LPG Nasıl Uygulanır?

 1. Diyetisyen tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sırasında kişinin vücut kitle indeksi, kas- yağ oranı tespit edilir
 2. Bölgesel zayıflama isteyen kişinin vücut yapısı ve yağ oranı LPG yöntemi için uygunsa seans sayısı ve aralıkları belirlenir.
 3. Ardından kişiye, özel bir vücut çorabı giydirilir. 
 4. Hedef bölgelere LPG cihazıyla masaj etkisi yaratan bir vakum uygulaması yapılır. İşlem, neredeyse hiç acı hissedilmediği için klinik ortamda, anestezi yapılmadan gerçekleştirilmektedir.  Eğer ihtiyaç varsa aynı seansta birden çok bölgeye uygulama yapılabilir.
 5. Gözde zayıflama yöntemlerinden biri olan LPG, yaklaşık yarım saat içinde tamamlanır.

Kimler LPG Yöntemi için Uygun Adaydır?

LPG; ileri düzeyde varis problemi olanlar, hamileler, epilepsi ve kanser hastaları hariç yasal olarak 18 yaşından büyük olan herkese uygulanabiliyor.

LPG Seans Sayısı ve Aralıkları 

Haftada 3-4 kez tekrarlanabilen LPG uygulaması, kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre değişmekle birlikte ortalama 6 ila 12 seansta tamamlanır. Seans sayısı ve sıklığı vücut kitle indeksi doğrultusunda diyetisyen tarafından belirlenmektedir. Seanslar tamamlandıktan sonra kişinin vücut analizi yeniden yapılır.  Böylelikle hem uygulamanın etkinliği hem de gelinen nokta net bir biçimde görülür. 

LPG Bölgesel Zayıflama Uygulama Öncesi-Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

LPG Öncesi 

LPG bölgesel zayıflama uygulaması öncesi, kişinin ciltte herhangi bir açık yara veya enfeksiyon olmadığından emin olması önemlidir. Uygulama öncesinde bol su içmek ve hafif bir yemek yemek tedavi sırasında rahatlık ve etkinlik sağlayabilir. Tedaviyi yapacak olan uzmana; sağlık durumu, ilaç kullanımı ve geçmişteki cerrahi müdahaleler gibi bilgileri vermek de önemlidir.

LPG Sonrası 

LPG uygulaması sonrasında işlemin yapıldığı alanda çok hafif bir morarma oluşabiliyor. Ancak bu durum kısa zaman içinde kendiliğinden geçiyor. Kişi LPG yaptırdıktan sonra rahatlıkla günlük hayatına dönebiliyor. Uygulama süresince kişinin diyetine dikkat etmesi ve düzenli olarak spor yapması, hedeflenen sonuçların sağlıklı bir biçimde alınması açısından büyük önem taşıyor.

LPG Zayıflama Fiyatları Ne Kadar?

Lpg zayıflama fiyatları, kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için net bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Lpg bölgesel zayıflama fiyatları,kişinşn vücut kitle indeksi analizleri sonucunda belirlenir. Esteworld uzman diyetisyenlerinden lpg zayıflama yöntemi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LONGEVITY VE BESLENME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları nelerdir? Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikimlerini hedefleyen bir zayıflama yöntemidir. Bu yöntemde, kişinin isteğine bağlı olarak karın, basen, bacak içi, kol içi gibi belirli bölgelerdeki yağlanmaların azaltılması hedeflenir.

Bölgesel zayıflama için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar arasında liposuction, onda soğuk dalga terapisi, LPG  gibi cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler bulunur.

En iyi bölgesel zayıflama yöntemi kişinin ihtiyaçlarına, vücut tipine ve sağlık durumuna bağlıdır. Her yöntemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Hangi yöntemin en uygun olduğunu belirlemek için bir doktora danışmak önemlidir.

Bölgesel incelme yöntemleri genellikle yağ hücrelerini hedef alır ve belirli bölgelerdeki yağlanmayı azaltır. Ancak, kilo kaybı genellikle tüm vücutta gerçekleşir ve bölgesel zayıflama yöntemleri kilo vermek için bir alternatif değildir..

Bölgesel zayıflama, aşırı kilolu veya obez kişilere kilo verme amacıyla uygulanmaz. Ayrıca, kalp rahatsızlığı, diyabet, kan pıhtılaşma sorunları gibi sağlık sorunları olan kişilerde de dikkatli olunmalıdır.

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin etkisi kişinin vücut yapısına, uygulanan yönteme ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır. Genellikle birkaç seansta belirgin sonuçlar görülebilir, ancak tam etkiyi elde etmek için belirli bir süre gerekebilir. Güneş ışığından korunmak ve fiziksel aktiviteleri sınırlamak da iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Bölgesel zayıflama uygulama fiyatları, kullanılan yönteme, uygulanan bölgeye ve kliniğin veya merkezin konumuna göre değişiklik gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirisniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

LONGEVITY VE BESLENME BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?