Ara

Çatlak Tedavisi

Ciltteki çatlakları tedavi etmek için kullanılan bir medikal estetik yöntemdir. Bu işlem, lazer tedavisi, mikro iğneleme ve diğer tekniklerin kombinasyonuyla gerçekleştirilir. Modern tıp ile teknolojiyi birleştiren Biodermogenesi (bi-one) uygulaması, çatlak tedavisinin sağlıklı ve rahat bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Çatlak Tedavisi Biodermogenesi (bi-one) Uygulaması Nedir?

Biodermogenesi; elektromanyetik alan, elektrostimülasyon ve vakum teknolojilerinin kombine bir şekilde kullanıldığı, çatlakların yaş veya özellikten bağımsız olarak hassas bir şekilde iyileştirilmesini sağlamaya yönelik tek tedavi yöntemi oluşuyla öne çıkıyor. Çatlak problemi nedeniyle estetik kaygı yaşayan kadın ve erkekler biodermogenesi uygulamasıyla tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde çatlaklarıyla vedalaşıyor. Çatlak tedavisinde en çok tercih edilen ve başarı oranı %85 olan bu uygulama sayesinde gözle görülür ve oldukça estetik sonuçlar alınıyor.

Biodermogenesi uygulamasını diğerlerinden ayıran en önemli özellik, hasar vererek değil aksine dokuların biyolojik olarak tekrar canlanması ve kendini yenilemesini tetikleyerek tedavi sağlaması. Özellikle çatlak tedavisi için geliştirilmiş olan biodermogenesi ayrıca derideki elastikiyet kaybını ve kırışıklıkları da yok ediyor. Elektromanyetik frekanslar hücrelerin fonksiyonlarının yanı sıra derideki kolajen ve elastin liflerinin artmasını sağlıyor. Böylelikle çatlakların altı doluyor; cilt sıkılaşıp toparlanırken daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çatlak tedavisi için geliştirilmiş olan biodermogenesi yönteminde özel başlıklarla deriye elektromanyetik frekans uygulanır. Elektromanyetik frekans, bölgedeki deri dokusunu uyararak kolajen oluşumunu tetikler. Kan dolaşımını artırarak bölgeye daha çok oksijen gitmesini böylelikle hücre yenilenmesinin hızlanmasını sağlar. Böylece çatlaklar yüzeyselleşir, çatlardaki beyaz renk yok olarak o bölgedeki cilt, doğal ten rengini almaa başlar. Kendi ürettiği kolajen ve melanin ile beslenen doku, yeni ve taze bir görünüme kavuşur.

Biodermogenesi uygulaması yaklaşık 40 dakika süren, öğle arasında bile rahatlıkla yaptırılabilecek bir işlem. Kişi hemen aynı gün sosyal hayatına dönebiliyor. Haftada 2-3 seans olmak üzere toplam 10 ila 20 seansta hedeflenen sonuçlara ulaşılabiliyor. Hatta kırmızı renkli yeni çatlaklar 10 seansta yok olabiliyor. İster yaz ister kış aylarında yapılabilen biodermogenesi uygulamasında cilt, seanslar tamamlandıktan sonra dahi kendini yenilemeye devam ediyor

Biodermogenesi uygulamasında diğer estetik müdahalelerden farklı olarak kişinin güneşe çıkması, yüzmesi ve güneşlenmesi öneriliyor. Böylece deri dokusunun elektromanyetik frekans ile tetiklenen yenilenme süreci, yüzme ve güneşlenme ile hızlanıyor. Yüzme kan dolaşımının ve hücrelere giden oksijen miktarının; güneş ise hücrelerdeki melanin sentezinin artmasını destekliyor.

Yaş sınırlaması bulunmayan bu başarılı yöntem sayesinde derideki anormal metabolik faaliyetler normalleşiyor; bölgedeki kan dolaşımı artırılarak cildin daha çok oksijen alması sağlanıyor. Oksijen artışı ise hücre yenilenme hızını artırıyor. Biodermogenesi tedavisi ayrıca, deriye rengini veren melanin üretimini de destekleyerek cildin doğal rengine kavuşmasında etkin rol oynuyor.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?