Ara

Diş Beyazlatma

Sağlıklı ve estetik görünen bir gülümseme için sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri diş beyazlatma uygulamasıdır. Hem ağız sağlığını hem de kişilerin sosyal yaşamındaki özgüvenlerini oldukça pozitif etkileyen bu uygulama, daha temiz ve bakımlı bir görünümün ilk adımlarından biridir.

Diş sararması nasıl geçer sorusunun en sık tercih edilen çözümleri arasında diş beyazlatma yöntemleri gösterilebilir. Dişlerde zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan sararmaları ve lekeleri temizlemenin en etkili yollarından biri olan diş beyazlatma, oldukça kolay ve kısa sürede sonuç veren bir uygulamadır.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, diş hekiminin genel bir ağız muayenesi sonrasında kişi için en uygun yöntemi belirleyerek gerçekleştirdiği estetik bir işlemdir. Bu yöntemler arasında su bazlı jeller ile yapılanlar ve lazer kullanılarak gerçekleştirilenler gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Diş beyazlatma yöntemleri, diş hekimleri tarafından uygulanır. Bu işlem için kullanılan bazı yöntemlerde ise kişiler, hekim kontrolünde jelleri kendileri de uygulayabilir.

Kimler Diş Beyazlatma için Uygun Adaydır?

Diş beyazlatma için uygun adaylar genellikle sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olan, hafif ila orta derecede diş renklenmesine sahip ve gerçekçi beklentilere sahip bireylerdir. Altta yatan diş problemleri varsa, diş beyazlatma ürünleri hassasiyete veya tahrişe neden olabileceğinden, dişlerin ve diş etlerinin iyi durumda olması önemlidir. Diş beyazlatma, genellikle yiyecek, içecek veya sigara gibi dış etkenlerin neden olduğu lekeler üzerinde etkilidir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi farklı yöntemler ile gerçekleşmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri;

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Evde beyazlatma, kendi kendine uygulanan bir diş beyazlatma jelinin kullanımını içerir. Dişlerinizi birkaç hafta içinde kademeli olarak beyazlatmak için bu jeli diş hekiminiz tarafından belirlenen bir süre boyunca evde kullanmanız gerekecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli husus, diş beyazlatma jelinin miktarının doğru ayarlanması gerektiğidir. Yanlış ayarlanırsa diş etlerine zarar verebilir. Uygun ve uygun maliyetli bir seçenektir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis içi veya profesyonel diş beyazlatma olarak da bilinen ofis diş beyazlatma, bir diş hekimi tarafından kliniklerinde gerçekleştirilir. Ofis Diş Beyazlatma genellikle 15 dakika süren ve 2-3 seansta tamamlanan klinik bir prosedürdür. Ancak işlemin süresi kişinin diş durumuna ve hassasiyetine bağlı olarak değişebilir. İşlem öncesinde diş taşı temizliği yapılır ve ardından hedeflenen diş rengi belirlenir. İşlem sırasında diş etlerini korumak için koruyucu ajanlar kullanılır. Ofis içi diş beyazlatmada yüksek oksijen içeren beyazlatma ürünleri kullanılır ve bu yöntemle dişlerinizi hızlı bir şekilde istediğiniz beyazlığa kavuşturabilirsiniz.

Kombine Diş Beyazlatma

Kombine diş beyazlatma, hem evde hem de ofiste beyazlatma yöntemlerini birleştiren bir yaklaşımdır. Önce klinikte diş beyazlatma işlemi yapılır, ardından evde kullanılan diş beyazlatma ürünleri ile bu beyazlık desteklenir. Bu yöntem genellikle şiddetli renklenme problemi olan kişiler arasında tercih edilmektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma (Işıkla Beyazlatma)

Lazerle diş beyazlatma özelleşmiş, ofis içi bir prosedürdür. Dişlerinize güçlü bir beyazlatıcı jel uygulanmasını içerir ve bu jel daha sonra bir lazer veya ışık kaynağı tarafından aktive edilir. Işık, beyazlatma sürecini hızlandırarak anında sonuç almak isteyenler için hızlı bir seçenek haline getirir.

Tek Diş Beyazlatma

Tek diş beyazlatma, tek bir renksiz veya lekeli dişi beyazlatmak için kullanılan lokalize bir yöntemdir. Bir dişin rengi diğerleriyle uyuşmadığında faydalı olabilir. Bu prosedür tipik olarak tek bir dişin rengini dişlerinizin geri kalanıyla eşleştirmek için bonding veya veneer kullanımını içerir.

Uzman doktorlarımız tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamalarının öncesinde genel bir muayene yapılarak ağız ve diş yapısına en uygun beyazlatma yöntemleri belirlenir. Eğer çürük, diş çekimi veya benzeri nedenlerden dolayı diş beyazlatma işlemi yapılamıyorsa istenen görünümü sağlayacak farklı alternatifler (kaplama vs.) önerilebilir.

Diş Beyazlatma Faydalı mı?

Diş beyazlatma faydaları arasında en çok öne çıkan, kişinin sosyal yaşamına olan olumlu anlamdaki katkılarıdır. Sararmış ve lekeli dişler, günlük hayatta kişilerin ruh hallerini negatif olarak etkileyebilir. Gülümsemekten çekinme, konuşurken ağzını kapatma refleksi gibi kişiyi rahatsız edebilecek birçok duruma sebep olabilir. Diş beyazlatma işlemi sayesinde çok kısa bir sürede temiz, sağlıklı ve bakımlı görünen dişlere sahip olmak mümkün olduğundan, bu işlemi yaptıran kişilerin de hem mental hem de durumlarında faydalı etkiler görülmektedir.

Diş estetiği ya da gülüş estetiği uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alan diş beyazlatma işlemi, ağız temizliği bakımından da faydalı etkiler gösterebilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma uygulaması yaptıran kişilerin, işlem sonrasında ağız bakımlarına çok daha özen gösterdikleri ve bu sayede ağız ve diş sağlığının olumlu anlamda etkilendiği söylenebilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyat bilgileri, tercih edilen beyazlatma yöntemi ve uygulanacak işlemlere göre değişiklikler gösterebilir.

Diş sağlığı ve estetiği ile ilgili etkili çözümler arıyorsanız siz de Esteworld’ün 25 yıllık tecrübesi ve profesyonel ekibiyle tanışarak diş sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz. Hijyen, konfor ve sağlığın ön planda tutulduğu kliniklerimizde, son teknoloji cihazlarımız ve uzman kadromuzun desteğiyle rahat rahat gülümseyin!

DİŞ BEYAZLATMA HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Dişler neden sararır? Diş beyazlatma sonrası nelere dikkat edilmeli? Diş beyazlatma sonrası hassasiyet kaç gün sürer? Diş estetiği ve tedavileri hakkında merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Diş estetiği ve tedavileri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Dişler Neden Sararır?

Dişlerin sararmasının birkaç nedeni olabilir. Bunlar arasında yaşlanma, sigara içme, kahve veya çay gibi renkli içeceklerin tüketimi, ağız hijyenine yeterince dikkat etmemek, belirli ilaçların kullanımı, genetik faktörler ve bazı hastalıklar yer alır. Diş minesinin aşınması da dişlerin sararmasına yol açabilir çünkü mine inceldikçe, altındaki sarı renkteki dentin daha belirgin hale gelir.

Diş beyazlatmada hangi yöntemin daha iyi olduğu kişinin tercihlerine, dişlerinin durumuna ve diş hekiminin önerilerine bağlıdır. Diş beyazlatma işlemi kişiye özel olarak uygulandığından en iyi diş beyazlatma yöntemi muayene sonrasında karar verilmektedir. 

Diş beyazlatma işlemi 18 yaşını dolduran yetişkinler kişiler için uygun bir yöntemdir.

Diş beyazlatma uygulamasının etki süresi 1- 3 yıl aralığında olabilir. Bu süre çoğunlukla kişilerin diş bakımına gösterdikleri özene göre azalıp artabilir. Diş beyazlatma işlemi sonrasında günlük diş bakımının aksatılmadan devam ettirilmesi sayesinde dişlerin beyaz kalma durumu yıllarca sürebilir.

Diş beyazlatma kalıcı bir işlemdir fakat tıpkı dişlerin zaman içerisinde yiyecek – içecek faktörlerinden etkilenerek sararması gibi beyazlatma işlemi yapılan dişlerde de ağız bakımı ihmal edilirse sararmalar yeniden görülebilir.

Diş beyazlatma işleminin klinikte gerçekleştirilen kısmı ortalama 1 – 2 saat gibi bir sürede tamamlanır. Sonrasındaki birkaç gün ise doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda evde bazı uygulamalar yapmanız gerekebilir. 

Diş beyazlatma zararlı mı sorusunun en genel cevabı ‘’hayır’’dır ancak ağız içerisinde farklı problemler varsa diş beyazlatma işlemi yapılamayabilir. Bunun kararını verebilmek için hekiminiz, beyazlatma işlemi yapmadan önce genel bir muayene gerçekleştirir. Bu muayene sonucunda ağız sağlığı üzerinde diş beyazlatmanın zararları olup olmayacağı anlaşılır.

Kliniğimizde kullanılan diş beyazlatma yöntemlerinde ağız sağlığına öncelik verildiğinden bu işlemin herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. 

Diş beyazlatma acılı veya ağrılı bir uygulama değildir. Hatta diş beyazlatma işlemi sırasında ağızda rahatlama ve ferahlık hissi baskındır. Bunun yanında diş beyazlatmanın gerçekleştirildiği gün ve bunu takip eden 1 – 2 gün boyunca dişlerde, sıcak ya da soğuk besinlere karşı hassasiyet görülür. 

Diş beyazlatma sonrasında ilk günler aşırı sıcak ve soğuktan uzak durulmalıdır. Diş rengini sarartan sigara, çay ve kahve gibi gıdalar en az 4 gün boyunca tüketilmemelidir. Diş bakımı ve temizliğine dikkat edilmelidir.

Diş beyazlatma fiyatları; seçilen diş beyazlatma yöntemine,kişinin ağız ve diş sağlığına  göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

DİŞ ESTETİĞİ VE TEDAVİLERİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?