Ara

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi, saç dökülmesine kalıcı çözüm sunan etkili bir saç ekimi yöntemidir. Bu özel teknikte, saç köklerini çıkarmak için safir bir uç kullanılır. Safir uçlar saç ekiminde doğal ve estetik sonuçlar elde edilmesine olanak tanır.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu) günümüzde, bu alanda dünya üzerinde sıkça tercih edilen FUE saç ekimi tekniğinin kanal açma aşamasının oldukça kıymetli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlarla gerçekleştirilmesidir.

Safir Fue Yöntemi

 • Çelik slitler yerine gerçek safirden üretilen uçlara sahip kalemler kullanılır
 • İyileşme süresi daha kısadır
 • Daha az doku tahribatı gerçekleşir
 • Çok daha sık bir saç ekimi yapılabilmesine imkan sağlar
 • Ekim sonrası daha konforlu bir iyileşme süreci olur

Safir Yöntemi ile Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Safir uçlu saç ekimi, donör bölgede yeterli miktarda saç kökü bulunan 20-60 yaş arası tüm kadın ve erkekler için uygundur. Ayrıca geniş bir alanda şiddetli saç dökülmesi yaşayanlar veya şakaklarda açılma, alın çizgisinde gerileme, tepeden saç dökülmesi veya homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmesi yaşayan bireyler için etkili ve kalıcı bir çözüm sunar.

Safir Saç Ekimi Tedavisi İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Saç ekimi safir tekniği tedavisi için uygun adaylar, saç dökülmesi yaşayan ve donör alanda yeterli miktarda sağlam saç köküne sahip bireylerdir. Ayrıca genel sağlık durumlarının iyi olması, cerrahi müdahale için uygun adaylar olmaları ve gerçekçi kişisel beklentilere sahip olmaları gerekmektedir. Bu tedavi yöntemini değerlendirmek için uzman bir saç ekimi doktoruna danışmak önemlidir. Doktor, bireyin durumunu değerlendirecek ve en uygun saç ekimi yöntemini ve tedavi planını belirleyecektir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri yine FUE tekniği kullanılarak toplanır ancak saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanallar FUE yöntemindeki gibi çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılmaktadır. Safir uçlar ekimin yapılacağı bölgede çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve sık mikro kanallar açılmasını sağlamaktadır. Kanalların mikro düzeyde açılması doku deformasyonunu en aza indirerek kabuklanmayı azaltır. Böylece uygulama sonrasında saç derisi hızlıca iyileşir ve gözle görülür hiçbir iz kalmaz. Safir FUE saç ekimi ile açılan bu mikro kanallar ayrıca, saç köklerinin sık ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmesine imkan tanımaktadır.. Bu teknik sayesinde saç kaybı yaşayanlar, kendi saçlarından ayırt edilemeyecek doğallıkta saçlara sahip olur.

Safir FUE saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi ve tıraşsız saç ekimi gibi konforu ve hasta memnuniyetini artıran diğer yöntemlerle de kombine edilerek uygulanabilmektedir.

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

 • Safir FUE saç ekim tekniğinde kullanılan güncel teknoloji ürünü safir uçlar, çelik uçlardan daha estetik ve sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Safir uçlu kalemle açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için bu yöntemde, diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla daha az doku tahribatı yaşanıyor. Böylelikle uygulama sonrasında dokular gözle görülür hiçbir iz kalmadan, hızlıca iyileşiyor.
 • Çok ince safir uçlu kalem, kanalların, saç köklerinin boyutuna ve açısına uygun bir şekilde açılmasına imkan veriyor. Böylelikle saç kökleri kanalların içine doğal bir açıyla yerleştirilebiliyor. Bu ise hem ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunmasını hem de oldukça doğal bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.
 • Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlu kalem, saç kökü boyutunda mikrokanallar açılmasını sağlıyor. Bu ise saç ekiminin yapılacağı bölgeye daha sık aralıklarla kanal açılabilmesi ve köklerin birbirine daha yakın ekilebilmesine olanak tanıyor. Safir FUE yönteminde saç köklerinin sık ekilmesiyle diğer tekniklere kıyasla çok daha doğal ve dolgun bir görünüm elde ediliyor.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi- Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi

 • Deneyimli ve uzman bir doktor seçmek önemlidir.
 • Farklı saç ekimi tekniklerini doktorunuzla tartışın.
 • Doktorunuzun önerilerine uyarak ilaç kullanmaya devam edin ve safir fue saç ekim öncesi sigara,alkol gibi zararlı maddelerden kaçının.
 • Hazırlık adımlarını doğru bir şekilde uygulayın.
 • Sağlıklı beslenme ve hijyen kurallarına dikkat edin.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası

 • İlk 3 gün ağır egzersizlerden kaçının.
 • Güneşten korunun ve baş bölgesini koruyun.
 • En az 1 ay sigara içmeyin.
 • Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanın ve talimatlara uyun.
 • Aşırı ağrı, şişlik veya enfeksiyon belirtileri varsa doktora başvurun.
 • Sağlıklı beslenmeye ve su içmeye devam edin.
 • Saçların yeniden çıkma sürecini takip edin.
 • Safir FUE saç ekim sonuçları için 12-18 ay bekleyin.

Safir FUE Saç Ekimi Fiyatları

Safir FUE saç ekim fiyatları; doktorun deneyimine, greft sayısına, kullanılan tekniklere göre değişmektedir. Kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörlerden olduğu için net bir fiyat belirtmek zordur.

Esteworld uzman ekibinin güncel teknolojiyi kullanarak titizlikle uyguladığı safir FUE saç ekimi tekniği ve 2024 safir saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

SAFİR SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Safir saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Safir FUE saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi, FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminin bir türüdür. Bu yöntemde, saç kökleri tek tek safir uçlu özel aletlerle alınır ve daha sonra saçsız veya seyrek bölgelere nakledilir. Safir uçlar, daha keskin ve dayanıklı oldukları için daha hassas ve düzenli bir ekim işlemi sağlar.

Her iki teknik de etkili sonuçlar sağlayabilir. Ancak, Safir FUE, geleneksel FUE yöntemine kıyasla daha keskin ve hassas bir alet kullanımıyla daha doğal görünümlü sonuçlar elde edebilir. Ayrıca, Safir uçlarının kullanımı iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Safir uçlar, daha keskin ve dayanıklı oldukları için saç köklerinin daha sağlam ve düzgün bir şekilde alınmasını sağlar. Bu, daha az hasar ve kanama ile sonuçlanabilir, iyileşme sürecini hızlandırabilir ve daha doğal görünümlü sonuçlar elde edilmesine katkıda bulunabilir.

Kök Hücreli Saç Ekimi, saç dökülmesini durdurma ve saç foliküllerini yeniden canlandırma potansiyeline sahip özel bir tekniktir. Diğer saç ekimi yöntemleri genellikle saç köklerini doğrudan alıp transplantasyon yaparken, kök hücreli saç ekimi kendi kök hücrelerini kullanır.

Safir FUE Saç Ekimi sonuçları genellikle kalıcıdır ve doğal görünümlüdür. Safir uçların kullanımı, daha hassas bir ekim işlemi sağladığından, sonuçlar genellikle daha doğal ve estetik olarak tatmin edici olabilir.

Safir FUE saç ekimi fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında tedavi yapılacak bölgelerin büyüklüğü, hastanın saç dökülme düzeyi, kullanılacak greft sayısı ve tedavinin yapıldığı klinik veya doktorun tecrübesi yer alabilir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?