Ara

Meme Büyütme

Güzel ve şekilli göğüslere sahip olmak şüphesiz ki birçok kadının arzu ettiği bir şeydir. Bu nedenle günümüzde birçok kadın meme büyütme operasyonunu tercih eder.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, mevcut meme hacminin altına protez yerleştirerek memelerin boyutunu artırma işlemidir. Bu operasyon sırasında, eğer mevcutsa sarkıklık ve gevşekliği gidermek amacıyla meme dokusu da toparlanır.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı genellikle meme boyutlarından memnun olmayan kadınların memelerini büyütmek için tercih edilir. Bunun yanı sıra, meme büyütme ameliyatı farklı nedenlerle de yapılabilir.

  • Emzirme veya ciddi kilo kaybı sonrası sarkmış ve hacmini kaybetmiş memeleri toparlamak amacıyla meme büyütme ameliyatı yapılabilir. 
  • Göğüs duvarı anormallikleri nedeniyle meme dokusu gelişmeyen kadınlara meme hacmi kazandırmak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir. 
  • Bunlara ek olarak, cinsiyet geçiş sürecinde meme oluşturmak için protezle meme büyütme operasyonları da yapılmaktadır.

Meme Büyütme Kimlere Yapılır?

  • Ergenlik döneminden itibaren küçük göğüsleri olanlara,
  • Hamilelik sonrası veya ciddi miktarlarda kilo veren kişilere,
  • Meme kanseri sonucu memelerini yitiren hastalara,
  • Doğumsal hastalıklar nedeniyle memesi olmayan, küçük olan veya asimetrik olan kişilere,
  • Meme boyutundan rahatsızlık duyup daha büyük memelere sahip olmak isteyen kişilere meme büyütme operasyonu yapılabilir.

Meme küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü silikon meme protezidir. Kişinin kendisinden alınan yağ dokularıyla yapılan büyütme işlemleri de denenebilir; ancak bunlarda eriyip hacimde azalmaya neden olabileceği için genellikle tercih edilmezler. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemine en uygun kişiler vücudunda yağ oranı fazla olan hastalardır. Aynı zamanda bu şekilde bölgesel yağ miktarı da azaltılır.

Meme Büyütme Operasyonlarında Kullanılan Protezler Nasıldır?

Silikon protezler damla (anatomik) ve yuvarlak olmak üzere 2 tip bulunmaktadır. Kişinin göğüs yapısına, boyuna, omuz-gövde ilişkisine, meme cildine, hastanın isteği ve cerrahın uygun gördüğü duruma göre protez tipine karar verilir. Meme protezlerinin dış çeperi silikon bir kılıftan oluşur. İçinde ise silikon jel bulunur. Çeperleri pürtüklü veya düz yüzeylidir. Hacim, taban çapı ve yükseklik açısından değişik boyutları mevcuttur.

FDA onaylı, en son teknoloji ile üretilmiş protezlerle yapılan meme büyütme ameliyatında herhangi bir sağlık sorunu olma ihtimali çok düşüktür. Yapılan çalışmalarda silikon protezinin meme kanseri ile ilişkisi bulunmamıştır. Meme protezleri çok uzun yıllar kullanılır. Herhangi bir problem oluşmadıkça değiştirilmeleri gerekmez

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon 1-2 saat kadar sürer. Hasta aynı gün veya bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

Silikon protezler memeye yerleştirilme yerine göre, kas (Pektoralis majör kası) altı, kas üstü veya hem kas altı hem de kas üstü (Dual plan) olmak üzere 3 yöntemle yerleştirilir.

Protez, en sıklıkla meme altı kıvrım yerinden, daha az sıklıkla da meme ucu etrafından, koltuk altı bölgesinden veya göbek bölgesinden konur.

Meme büyütme ameliyatlarıyla çok hafif meme sarkmaları da giderilir Ancak orta ve ileri sarkmalarda meme dikleştirme ameliyatlarını dahil etmekte fayda vardır

Meme Büyütme Öncesi – Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme Büyütme Öncesi

Meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gerekenler arasında güvenilir ve deneyimli bir cerrah bulmak, genel sağlık durumunuzu değerlendirmek için gerekli tıbbi testleri yaptırmak, sigara ve alkol kullanımını ameliyattan en az 2 hafta önce bırakmak ve kan sulandırıcı ilaçlar ile takviyelerden kaçınmak yer alır. Ayrıca, cerrahınızla ameliyat süreci ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında detaylı bilgi almak da önemlidir.

 

Meme Büyütme Sonrası 

Kas altına konulan protezlerde biraz fazla olmak üzere, protez ameliyatlarında verilecek ağrı kesicilerle azaltılacak kadar ilk 2 gün ağrı görülmesi olasıdır. Meme bölgesi ve etrafında şişlik ve morluklar görülür. Genelde 2 hafta içinde kaybolurlar. Ancak memedeki şişliklerin tamamen inmesi ve memenin en son halini alması 6 ay ile 1 yıl arası bir süre devam eder.

Ameliyat sonrası dönemde kişi çok ağır işler yapmıyorsa 3 gün sonra işine ve normal hayatına döner. Yaklaşık bir ay boyunca ağır egzersizlerden ve yük kaldırmaktan uzak durulması önerilir.

Meme Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

Meme büyütme ameliyatının fiyatları uygulanan yöntem, kullanılan malzeme, cerrahın deneyimi vb. kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Meme büyütme estetiği nedir? Meme nüyütme nasıl yapılır? Göğüs büyütme estetiği sonrası nelere dikkat edilmelidir? Meme büyütme estetiği hakkında merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Plastik cerrahi operasyonları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, meme hacmini artırmak için protez veya yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle gerçekleştirilen estetik bir operasyondur. Bu işlem, memelerin daha dolgun ve şekilli görünmesini sağlar.

Meme büyütme ameliyatı genellikle 1 ila 2 saat arasında sürer. Operasyon süresi, kullanılan tekniğe ve hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebili

Göğüs büyütmek için estetik cerrahi yöntemlere başvurabilirsiniz. Meme protezi (silikon implantlar) veya yağ enjeksiyonu gibi yöntemler tercih edilebilir. Bunların yanında, egzersiz ve doğru beslenme de göğüs kaslarını güçlendirerek göğüslerin daha dolgun görünmesine katkı sağlayabilir.

Silikonsuz meme büyütme, genellikle hastanın kendi vücudundan alınan yağın memelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu yöntemle doğal bir görünüm elde edilir ve cerrahi müdahale minimize edilir.

Meme büyütme ameliyatı;  hamile veya emziren kadınlar, ciddi sağlık sorunları olanlar, meme kanseri geçmişi bulunanlar veya ameliyat için uygun olmayan cilt yapısına sahip kişilerde önerilmez.

Bu soru, kadınların en çok aklına takılan soruların başında gelir. Anne olmamış birçok genç kadın bu sebeple meme büyütme operasyonu yaptırmaya çekinirler. Ancak yapılan araştırmalar da göstermiştir ki uygulanan protez emzirmeye engel oluşturmaz

Ameliyata bağlı kanama ve enfeksiyon nadir olmakla birlikte görülebilen durumlardır. Bazı hastalarda meme başlarında azalan veya artan duyu değişiklikleri olabilir. Bu durum genellikle geçicidir.

Proteze karşı vücut kapsül denilen zarımsı bir madde üretir. Bu zar, ince halde iken herhangi bir probleme neden olmaz. Ancak bu kapsül bazı hastalarda orta ve ileri boyuta ulaşabilir. Bu durumda ikincil bir müdahale gerekebilir.

Protezin yırtılma ihtimali araç içi trafik kazası, yüksekten düşme ve kesici alet yaralanmaları gibi ciddi göğüs travmaları durumları dışında pek mümkün değildir.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında küçük ve genellikle gizlenebilir izler kalabilir. Cerrah, izlerin minimal ve görünmez olmasını sağlamak için kesileri doğal meme hatları veya meme altı gibi bölgelerde yapar.

Meme büyütme ameliyatından sonra meme sarkması yaşanabilir, özellikle kilo dalgalanmaları, hamilelik veya yaşlanma gibi faktörler nedeniyle. Doğru bakım ve sağlıklı yaşam tarzı ile bu riski azaltabilirisiniz.

Meme büyüklüğüne karar verirken hastanın vücut yapısı, mevcut meme dokusu, istekleri ve cerrahın önerileri dikkate alınır. Cerrah, ideal boyutu belirlemek için çeşitli ölçümler yapar ve hastayla birlikte karar verir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezlerin ömrü genellikle 10-15 yıl arasında değişir. Ancak, bazı durumlarda protezler ömür boyu sorunsuz kullanılabilir. Düzenli doktor kontrolleri ile protezlerin durumu takip edilmelidir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası geçici olarak his kaybı yaşanabilir. Genellikle bu durum birkaç hafta içinde düzelir. Kalıcı his kaybı nadir görülür ve cerrahın deneyimi bu riski minimize eder

Meme büyütme fiyatları, kullanılan malzeme (silikon veya yağ enjeksiyonu), cerrahın deneyimi, klinik veya hastane seçimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Net bir fiyat bilgisi için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

PLASTİK CERRAHİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?