Ara

Karbon Peeling

Cilde sürülen karbon solüsyonu sonrası uygulanan lazer ile cildi temizlemek için yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlem ciltteki kir, yağ ve lekelerin giderilmesine, gözeneklerin sıkılaştırılmasına, düzensiz yağlanmaların kontrol altına alınmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Karbon Peeling Nedir?

“Peeling” kelimesi akla soyma işlemini getirse de karbon peeling uygulaması Q-Swichted Nd-Yag lazer kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Ciltteki lekelerin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, düzensiz yağlanmalar ve ciltte oluşan sarkmaların tedavisinde kullanılır. Yaz-kış uygulanabilen bu yöntem gözeneklerin sıkılaştırılması ve yağ salınımının dengelenmesinde oldukça etkilidir. 

Karbon Peeling İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin cildi temizlenir. Ardından temiz cilde karbon krem sürülür. Kullanılan karbon kremin kalitesi oldukça önemlidir. Karbon kuruduktan sonra Q Swichted lazerle karbon ciltten uzaklaştırılır. Karbonu ciltten uzaklaştırırken her lazer atışı yapıldığında cildin gözenekleri sıkılaştırır. Karbon ciltte beklediği süre içerisinde gözenekteki kire kadar nüfuz eder. Böylece gözeneğin içindeki birikmiş yağ, ter karışımı ve kir de karbonun lazer ışıkla kaldırılmasıyla temizlenmiş olur.

Angel Whitening – Tüy Sarartma

Karbon peeling işlemi genellikle angel whitening denilen bir yöntemle birlikte gerçekleştirilir. Hastanın cildinde yüzeyal lekelenmeleri varsa bu işlem uygulanır. Angel whitening, “Q Switched” lazerle yapabilen özel bir ekran ayarı gerektiren bir protokoldür. Belli başlıklarla, belli enerjileri kullanarak cildin yüzeyindeki melanin pigmenti de açılır. Böylece cilt, yüzeyindeki lekelerden arınmış olur. Hasta her geldiği seansta cildinde parlaklık ve ışık hisseder.

Angel whitening’i de yaparken hastaya başka bir uygulama daha yapılır. Hastanın yüzünde ince ayva tüyleri varsa bu tüyler ciltlerinde ekstra daha fazla koyuluk yaratır. Bu durum sarışın kişilerde de olabilir, esmer kişilerde de olabilir. Ancak özellikle esmer kişiler ayva tüylerinin yarattığı ekstra koyuluktan rahatsız olurlar. Özellikle esmer kişilerin kışın tercihleri ciltlerinin renklerini açmaktır. Dolayısıyla Q switched lazerle bir taraftan da hastanın tüyleri sarartılmış olur. Hastanın tüyleri sarardığı zaman yüzü çok daha aydınlık görünür. Yüzünün rengi açılır. Zaten Angel whitening de yüzün renginin açılmasını sağlar.

Karbon peeling işlemi ne kadar sürer?

Karbon peeling 10 dakika süren bir işlemdir. Hızlı bir cilt bakımı olarak da nitelendirilebilir. İşlemin bio yararları çok fazladır. Genellikle 4- 6 seans önerilir.

Belirli Aralıklarla Tekrar Etmek Gerekiyor mu?

Sadece karbon peeling yapılıyorsa 15 günde bir yapılır. Karbon peeling ve leke açmak amacı ile yapılıyorsa 15 günde bir uygulanır. Tüy sarartmak amacı ile yapılırsa 2 ayda bir tekrarlanır.

Uygulamadan Sonra Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Var mı?

Uygulama sonrası birkaç gün güneş banyosuna ara verilir. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanması önerilir.

 

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?