Ara

DHI Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implantation), saç köklerini hızlı bir şekilde almaya ve doğrudan nakletmeye odaklanan modern bir saç ekimi yöntemidir. Geleneksel FUE saç ekiminden farklı olarak, kök kanalizasyonuna gerek kalmadan folikülleri doğrudan implante eder. Bu minimal invaziv prosedür hızlı iyileşme ve doğal sonuçlar sağlar. DHI, kalıcı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar arayanlar için tercih edilen bir seçenektir.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

DHI Saç Ekim Yöntemi Kimler için Uygundur? DHI Saç Ekim Yöntemi için Uygun Bir Aday mıyım?

DHI saç ekimi yöntemi, saç dökülmesi yaşayan ve saç yoğunluğunu artırmak isteyen kişilere uygulanabilir. Uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için uzman saç ekim doktorları tarafından detaylı bir değerlendirme yapılmalıdır. Genel olarak aşağıdaki koşullara sahip adaylar DHI saç ekimi için uygundur:

 • Hafif veya orta derecede saç dökülmesi yaşayanlar,
 • Saç folikülleri sağlam olan hastalar,
 • Genel sağlık durumu iyi olan kişiler,
 • İnce ve kıvırcık saç yapısına sahip olanlar,
 • Saç ekimi konusunda bilinçli ve gerçekçi beklentilere sahip olanlar DHI choi kalem tekniği saç ekimi için uygun adaylar arasındadır.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Dhi kalem tekniğinde saç kökleri özel bir cihaz olan Choi kalemi ile toplanır ve kafa derisine yerleştirilir: Bu teknik uzman saç ekim uzmanları tarafından 3 aşamada gerçekleştirilir:

 1. Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri rahatlatılır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Ardından toplanan saç köklerinin bu özel cihaz sayesinde kafa derisine yerleştirilme işlemine başlanır.
 2. Saç kökleri özel choi kalemi sayesinde kafa derisine yerleştirir. Bu kalem, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur.
 3. İşlemin ardından hastanın iyileşme süreci başlar. Operasyondan sonraki günlerde kontroller yapılır ve uygun bakım talimatları verilir.

Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulanan bu yöntem çok daha sık ekimlere imkan tanıması açısından avantajlıdır.

Genelde bu yöntemin tercih edilme sebebi; kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilmesidir. Böylece tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma ihtimali yükselir. Eskiden beri var olan bir teknik olmasına rağmen son zamanlarda yıldızı parlamıştır.

Yaklaşık 10-12 saat kadar süren işlemin tecrübeli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Robotik saç cerrahisi ve Fue yönteminde olduğu gibi işlem sonrası birinci gün kontrol yapılır. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün boyunca devam eder.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
 • Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
 • Özel aleti sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
 • Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir.
 • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

DHI Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Doğrudan saç ekimi fiyatları; greft sayısı, kullanılan teknoloji ve doktorun deneyimi gibi vb. faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Saç ekimi kişiye özel olarak uygulanan bir tedavi olduğundan bireysel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörlerden biri olduğu için net bir fiyat belirlemek zordur. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FUE ve Robotik saç ekiminde olduğu gibi DHI saç ekimi tekniğinde de uygulamayı yapan kişilerin tecrübeli olması sonucu etkileyeceğinden çok önemlidir. Esteworld’de DHI tekniği ile saç ekimi, uzman ve alanında tecrübeli ekipler tarafından başarıyla uygulanmaktadır. 2024 dhi saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorları ile tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

DHI SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

DHI saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? DHI saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implantation), saç ekimi için geliştirilmiş bir tekniktir. Bu yöntemde, saç kökleri tek tek özel bir cihazla alınıp doğrudan saçsız veya seyrek bölgelere nakledilir. Geleneksel FUE yöntemlerinden farklı olarak, DHI’da kanallar açılmadan saçlar ekilir.

Her iki teknik de etkili sonuçlar sağlayabilir. , DHI’nin avantajı, saç köklerinin doğrudan nakledilmesi ve kanal açma adımının atlanmasıdır. Bu, daha doğal ve yoğun bir saç ekimi sonucu elde edilmesine katkıda bulunabilir.

DHI Saç Ekimi için gereken greft sayısı, kişinin saç dökülme düzeyine, saç ekilecek bölgelerin büyüklüğüne ve istenen yoğunluğa bağlı olarak değişir. Bir doktorun değerlendirmesi ve planlaması doğrultusunda belirlenir.

DHI Saç Ekimi işlemi, genellikle birkaç saat ile bir gün arasında tamamlanabilir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle birkaç gün içinde normal aktivitelere dönülebilir ve saç ekilen bölgelerdeki kızarıklık ve kabuklanma birkaç hafta içinde azalır.

DHI Saç Ekimi sonuçları genellikle kalıcıdır ve doğal bir görünüm sunar. Saç kökleri doğrudan nakledildiği için ekim yapılan alanlarda daha yoğun ve doğal bir saç görünümü elde edilebilir.

DHI saç ekimi fiyatları; tedavi yapılacak bölgelerin büyüklüğü, greft sayısı, klinik veya doktorun deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Genellikle greft sayısına göre fiyatlandırılır ve klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?