Ara

Oxygeneo

Ciltteki oksijen seviyesini arttırarak, cildi sıkılaştırarak ve daha genç ve canlı bir görünüm kazandırmak için kullanılan son teknoloji cihazla uygulanan bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu uygulama, radyofrekans ve ultrason teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanır. İlk aşamasında, cildin üst tabakasını temizlemek için bir peeling işlemi yapılır ve ölü hücreler uzaklaştırılır. İkinci aşama radyofrekans teknolojisini kullanırken, üçüncü aşama ultrason teknolojisine dayanır. Dördüncü aşama ise masaj işlemidir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

OXYGENEO Cilt Bakımı Nedir?

Oxigeno, güncel teknoloji bir cilt bakımıdır. Radyofrekanslı ve ultrasonlu bir cihaz ile işlem gerçekleşir. Dört aşamalı bir işlemdir. İlk aşamasında peeling yapılır. Cildin dış tabakası ölü hücrelerden arındırılır. İkinci aşama radyo frekanstır. Üçüncü aşaması ultrason, dördüncü aşaması ise masajdır. Ciltte bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu yöntem daha pürüzsüz bir cilde ulaşılmasını sağlar.

Kimlere Oxigeno Uygulanır?

Elastikiyet kaybı olan ciltlerde uygulanan anti aging bir bakımdır. Cildi toparlar, yenileme yapar ve parlaklık kazandırır. Radyo frekans da kullanıldığı için kan dolaşımını hızlandırır, kolajeni tetikler, elastin bağlarını güçlendirir. Cildin yukarı doğru toparlanmasını sağlar. Lekelerin rengini açtığı için leke tedavisinde de kullanılır.

Oxigeno Nasıl Uygulanır?

NeoRevive ve NeoBright olmak üzere iki ayrı formülü vardır. Neorevive hassas ve kuru ciltlere uygulanırken, Neobright lekeli ve yağlı ciltlerde kullanılır. NeoRevive cilt gençleştiricidir ve yaşlanma karşıtı özellikler sağlar. NeoBright ise cildi aydınlatır, besler ve gençleştirir. Cilt analizi yapılarak hangi formülün kullanılacağı tespit edilir.

Oxigeno Kaç Seans Yapılır?

Kişinin durumuna göre seanslar belirlenir. 4 ila 6 seanslık kürler önerilir. Seansların 15 günde bir gerçekleşmesi gerekir. Her bir seans 40-45 dakika sürer. Kadınlara da erkeklere de bu işlem uygulanır. Ancak erkeğin yüzünde sakal olmamalıdır. Her yaş grubundaki hastalar tarafından tercih edilebilecek bir yöntemdir.

İşlemden Sonra Hasta Nelere Dikkat Etmeli?

Seans sonrası birkaç saat yüzüne su değdirmemeli. Düzenli olarak güneş koruyucu sürmeli. Güneş koruyucuların zaten her şekilde yaz, kış kullanmak gerektiği de unutulmamalı. Bununla birlikte rutin olarak kendi kişisel cilt bakımını ihmal etmemeli.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?