Ara

Tıraşsız Saç Ekimi

Genetik yapı, sağlık problemleri, yoğun stres, sık yapılan diyetler, vitamin eksikliği, hormonal iniş çıkışlar, kaza gibi etkenler, saç kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Saçın seyrekleşmesi veya bir bölgenin tamamen açılması şeklinde görülen saç kaybı, kişilerin psikolojisini etkileyerek günlük yaşam konforunu düşürmektedir. Saç kaybı yaşayan erkekler ve özellikle kadınlar bu nedenle özgüvenini ve yaşam motivasyonunu yitirebilir.

Saç kestirmeden, kazıtmadan dolayısıyla saçlarınızı tıraş etmeden de saç ekimi yaptırmak mümkün.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Tıraşsız saç ekimi tekniği kişiyi; gündelik yaşamından ve sevdiklerinden ayırmadan, kısa sürede sağlıklı, doğal ve gür saçlara kavuşturan yeni nesil saç ekim yöntemidir. Tıraşsız saç ekimi yaptıran kişiler, çevresindeki insanlar fark etmeden iş veya özel yaşamına kesintisiz olarak devam edebilir. Saç kaybı yaşayan kadınlarda saç ekimi artık bu konforlu yöntemle gerçekleştirilmektedir. Yaptırdığı işlemin gizli kalmasını sağlamak, imaj yenilemek ve bu süreci gündelik yaşamdan kopmadan geçirmek isteyenler; özellikle kadınlar ve iş insanları, tıraşsız saç ekimi tekniği ile hayat kalitelerinden hiçbir şey yitirmeden saç kaybı sorununu geçmişte bırakmaktadırlar.

Kimler Tıraşsız Saç Ekimi için Uygun Adaydır?

 • Tıraşsız saç ekimi, saçlarının çoğunu kaybetmemiş ancak belirli bölgelerde seyreklik yaşayan bireyler için uygundur.
 • Saçlarını kazıtmak ya da kısa kestirmek istemeyen bireyler için uygun bir seçenektir.
 • Saçlarını doğal görünümlü bir şekilde eklemek isteyenler tıraşsız saç ekimini düşünebilirler.
 • Tıraşsız saç ekimi, minimal görsel etki ve izsiz saç ekimi tercih edenler için idealdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekiminde, bugün tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan güncel bir teknoloji olan safir FUE saç ekimi kullanılmaktadır. Safir FUE saç ekimi tekniğinde donör (ense bölgesi) bölgedeki saç kökleri FUE tekniği ile toplanır. Ekimin yapılacağı bölgeye ve seyrekleşme gözlenen alanlara kalem formundaki safir cevheri ile çok küçük, pürüzsüz mikro kanallar açılır. Toplanan kökler bu kanallara tek tek, bir mücevher ustası titizliğinde; saç köklerinin yapısına ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilir. Tüm bu işlemler aynı gün, 6-7 saat içinde tamamlanmaktadır.

Tıraşsız saç ekimi sağlıklı olan ve donör alanı yeterli olan her kişide uygulanabilmektedir. Kısa saçlı ve uzun saçlı kişilerde tıraşsız saç ekimi farklı şekilde gerçekleşir:

Kısa Saçlı Erkek ve Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

 1. Saçı yaklaşık 4 cm uzunluğunda olan erkeklerde ve kısa olan kadınlarda ense bölgesi birer parmak kalınlığında, yatay iki şerit olacak şekilde tıraşlanır. Bu sayede üstteki uzun saçlar tıraşlı bölgeyi kapattığı için işlem yapıldığı fark edilmez.
 2. Tıraş edilen bölgeden FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı oluşan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekilir.
 3. Safir FUE tekniğinin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, çok küçük alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanır.
 4. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekilir.
 5. Saç kaybı yaşayan erkekler hiç kimse fark etmeden ve sosyal yaşamdan kopmadan, oldukça konforlu bir şekilde yaptırdığı tıraşsız saç ekimi ile 6-7 ay sonra doğal, gür ve sağlıklı saçlara sahip olur.

Uzun saçlı Kadınlarda ve Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi

 1. Kadınlar ve uzun saçlı erkeklerin sıkça tercih ettiği, uzun saçlara sahip insanlar için oldukça uygun bir yöntem olan tıraşsız saç ekiminde, donör bölge denilen ense kısmında, pencere şeklinde küçük bir alan tıraş edilir.
 2. Saçlar ense bölgesini kapatacağı için bu bölgenin tıraş edildiği fark edilmez.
 3. Tıraşlı alandan FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı yaşanan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekilir.
 4. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan safir FUE saç ekiminin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, dar alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanımaktadır.
 5. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekebilmek mümkündür.
 6. Kadınlarda saç ekimi denilince ilk akla gelen yöntem olan tıraşsız saç ekimi teknolojisi, saç kaybı yaşayan kadınları sosyal yaşamdan koparmadan 6-7 ay içinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşturur.. Dolgun saçlar, kadınlara hep hak ettikleri estetik görünümü, özgüveni ve yaşam motivasyonunu yeniden kazandırır.

Tıraşsız saç ekimi yöntemi; sedasyonlu saç ekimi ve hızlı iyileşen saç ekimi gibi yaşam konforunu ve memnuniyeti artıran yöntemlerle kombine edilerek uygulanabiliyor.

Tıraşsız Saç Ekimin Avantajları

 • Saçın tümü değil de sadece ensedeki donör bölge tıraş edildiği için kişilerin, saçlarının uzamasını beklemesine gerek kalmaz.
 • Uygulamayı yaptıran kişiler aynı gün hayatına kesintisiz olarak devam edebilir; böylelikle kişi iş ve sosyal yaşamından geri kalmaz
 • Saç ekimi yapıldığı fark edilmediği için tüm süreç gizlilik içinde tamamlanıyor. Böylelikle saç kaybı yaşayanlar, çevresindekiler farkına varmadan sağlıklı, doğal ve gür saçlara sahip olabiliyor. Tıraşsız saç ekimi, özellikle kadınlarda saç ekimi sürecinin gizlilik içinde gerçekleştirilmesine imkan tanır.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi

 • Tıraşsız saç ekimi öncesinde kan sulandırıcı ilaçların ve kan sulandırıcı etkisi olan gıdaların kullanımı en az 10 gün önceden kesilmelidir.
 • Yeşil çay ve bitki çayları kanama riskini artırma ihtimalinden dolayı saç ekimi öncesinde kullanılmamalıdır.
 • Tıraşsız saç ekiminden en az 5 gün öncesine kadar alkol ve enerji içecekleri tüketilmemelidir.
 • Kahve tüketimi azaltılmalı ve multivitamin gibi takviyeler en az 5 gün öncesinden kesilmelidir.
 • Düzenli kullanılan ilaçlar varsa bu durum saç ekimi doktoru ile paylaşılmalıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası

 • Ameliyattan sonra doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyulmalıdır.
 • İyileşme sürecinde istirahat edilmeli ve doktorun önerdiği şekilde bakım yapılmalıdır.
 • Reçete edilen ilaçlar ve saç bakım ürünleri düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Operasyon sonrasında özellikle saçlı bölge koruyucu ekipmanlar ile korunmalıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Tıraşsız saç ekimi fiyatları; saç ekim yöntemine, greft sayısına, doktorun deneyimine, kullanılan teknolojiye vb. faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat belirlemek zordur çünkü kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörler arasındadır. Detaylı fiyat bilgisi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorlarıyla tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Tıraşsı saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Tıraşsız saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız saç ekimi, saç ekimi işlemi sırasında donör bölge ve alıcı bölgedeki saçların kesilmesine gerek olmadan gerçekleştirilen bir tekniktir. Bu yöntemde, donör bölgeden alınan saçlar özel tekniklerle tek tek seçilir ve ekim işlemi yapılırken alıcı bölge saçları arasına yerleştirilir.

Evet, tıraşsız saç ekimi yapılabilir. Geleneksel saç ekimi tekniklerinde donör bölge ve alıcı bölgedeki saçların kısaltılması gerekebilirken, tıraşsız saç ekiminde saçların uzunluğu korunur ve ekim işlemi sırasında saçlarınızı kesmek zorunda kalmazsınız.

Tıraşsız saç ekimi, kısa saç tercih eden veya iş veya sosyal nedenlerle tıraş olmadan saç ekimi yapmak isteyen kişiler için uygun bir seçenektir. Ancak, saç yoğunluğunun ve donör alanın uygunluğunun değerlendirilmesi gereklidir.

Tıraşsız saç ekimi sonuçları, diğer saç ekimi teknikleriyle benzerdir. Doğru bir şekilde uygulandığında, sonuçlar kalıcı olabilir ve doğal bir görünüm sağlayabilir. Ancak, her hasta farklıdır ve sonuçlar kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları, tedavi yapılacak bölgelerin büyüklüğü, saç ekimi yapılacak greft sayısı, klinik veya doktorun deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Genellikle fiyatlandırma, greft sayısına göre belirlenir ve klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?