Ara

ACell PRP

Tıp ve teknolojinin gelişkin imkanlarıyla gür, güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak artık çok kolay. Saçları cansız, güçsüz ve zayıf olan; genetik yapı, ileri yaş, stres, kronik sağlık sorunları, yetersiz beslenme veya kaza gibi nedenlerle dökülen ve seyrelen kişiler, saçların sıklaşmasını ve uzamasını destekleyen, saç köklerinin canlanmasını ve güçlenmesini sağlayan güncel saç tedavileriyle hayal ettiği saçlara kavuşuyor.

Acell + PRP Nedir?

Acell PRP saç tedavisi, halk arasında “saç aşısı” olarak bilinen ACell ile bugün tıbbın pek çok alanında başarıyla uygulanan PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma) tekniğinin kombine bir şekilde kullanıldığı bir saç tedavisidir.

Ekstraselüler matriks, vitamin, mineral, ilaç ve PRP kombinasyonundan oluşan özel bir formül olan ACell PRP; kök hücrenin modelleme yöntemiyle yeniden taze doku üretmesini sağlıyor. Hücreler arası bağlantıyı sağlayan ve aralarında “bilgi otoyolu” gibi çalışan ekstraselüler matriks, doku üretimini destekleyen bir madde. ACell PRP’yle canlanan ve aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit ediyor. Böylelikle mevcut saçlar, çevrelerindeki sağlıklı saç köklerini modelleyerek yayılıyor. Yeni saç kökleri oluşuyor; var olan saç kökleri ise daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya kavuşuyor

ACell PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

ACell PRP saç tedavisinde kişinin kendi kanından üretilen PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma); saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve ilaçları içeren, Amerika’dan ithal ACell tozuyla yani “magic powder”la birleştiriliyor. Böylece “kişiye özel bir saç aşısı” elde edilmiş oluyor. Lokal anestezi altında yaklaşık 1 saatte tamamlanan bu tek seanslık tedavide, elde edilen kişiye özel serum, “microneedle” adlı bir cihazla saç derisine enjekte ediliyor. Minimal hareketlerle, saçların içinde yer aldığı kanalları (folikülleri) ve saç köklerini hedefleyerek uygulanan işlem, aktif olmayan kök hücreleri ve büyüme faktörlerini aktive ediyor.

ACell PRP Saç Tedavisinde Hedeflenen Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı ACell PRP saç tedavisinde saçlanma 4.aydan itibaren başlar. Saç kalitesinde gözle görülür bir artış gerçekleşir. Hedeflenen sonuçlar yaklaşık 1 yılın sonunda elde edilir. 

 

Acell PRP (Saç Aşısı) Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Hem ACell tozunun hem de PRP’nin besleyici ve saç köklerini canlandırıcı etkisini artıran bu kombine yöntem, saç tedavisinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinin ardından maksimum fayda elde edilmesini sağlamak amacıyla da kullanılıyor. ACell PRP saç tedavisi sonrasında kıl köklerinde güçlenme, mevcut saçların kalitesinde artış, dökülmenin yavaşlaması veya tamamen durması, saçların dolgun bir görünüme kavuşması gibi memnuniyet verici sonuçlar elde ediliyor. Saç aşısı olarak da bilinen Acell PRP tedavisinin faydaları:

  • Her bireyin ihtiyacına yönelik doğal ve ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen minimal invaziv bir saç ekimi tedavi yöntemidir.
  • Acell PRP  lokal anestezi altında yaklaşık 1 saat süren tek seansta tamamlanır. Hasta aynı gün işine dönebilir.
  • Acell prp saç aşısı, saç köklerinin sağlığını artırarak doku yenilenmesini destekler. Ayrıca mevcut saçlarınızın kalitesini de artırır.
  • Kıvırcık, düz farklı saçlarda uygulanabilir.
  • Acell PRP, hastanın kendi dokusundan elde edildiği için alerjik reaksiyon riskini en aza indirir. 
  • Güvenli bir tedavi olarak kabul edilir ve doğru uygulandığında minimum risk taşır. Bu noktada etkili sonuçlar için doktor seçimi çok önemlidir

Acell PRP Saç Tedavisi Fiyatları

Acell PRP saç tedavisi fiyatları; uygulanacak seans sayısına ve tedavinin gereksinimlerine göre değişiklik göstermektedir. Kişiye özel tedavi planları ve ihtiyaçlar fiyatları etkileyen önemli faktörlerden biri olduğu için net bir fiyat belirtmek zordur. Detaylı fiyat bilgisi için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Amerika’da 12 yıldır; ülkemizde ve Esteworld’de 5 yıldır başarıyla gerçekleştirilen ACell PRP saç tedavisi, oldukça etkili sonuçlar verdiği için saç kaybı yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilen saç tedavisi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tekrar gerektirmeyen, sadece tek seansta güçlü sonuçlar alınabilen ACell PRP saç tedavisi; yoğun iş temposu nedeniyle bakım yaptırmaya vakti olmayan, dolayısıyla seanslı işlemlere zaman ayıramayan kişiler için oldukça ideal bir çözüm. Alanında uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken Amerika kökenli bu konforlu ve acısız yöntem sayesinde saçlar iyileşiyor; canlılığını, parlaklığını, gücünü ve sağlığını geri kazanıyor.

2024 acell prp saç tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz. Esteworld’ün uzman saç doktorlarıyla tanışın ve istediğiniz kalıcı sonuçlara ulaşın.

ACELL PRP TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Acell PRP saç tedavisi nedir? Nasıl yapılır? ? Acell PRP saç tedavisine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Acell PRP Nedir?

Acell PRP, Acell Matristen zenginleştirilmiş Trombosit Zengin Plazma (PRP) tedavisidir. Acell Matris, yara iyileşmesini ve doku rejenerasyonunu teşvik etmek için kullanılan bir biyomalzemeden oluşur. PRP ise kişinin kendi kanından elde edilen ve büyüme faktörleri ile zenginleştirilmiş bir plazma çözeltisidir. Acell PRP tedavisi, saç köklerini beslemeyi, büyümeyi teşvik etmeyi ve saç dökülmesini azaltmayı amaçlar.

Evet, Acell PRP saç gürleştirmeye yardımcı olan saç tedavi çeşididir. Acell Matris ve PRP’nin bir araya getirilmesiyle yapılan bu tedavi, saç köklerini uyararak saç büyümesini teşvik eder, saçın kalitesini artırır ve saç dökülmesini azaltır.

Acell + PRP saç tedavisi genellikle etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar. Kişinin saç durumu, tedavinin uygulanma şekli ve kişinin yanıtı gibi faktörler sonuçları etkileyebilir., Tedavinin etkili olması için birden fazla seans gereklidir.

Acell + PRP saç tedavisi genellikle orta düzeyde saç dökülmesi yaşayan ve saç köklerinin hala canlı olduğu kişilere uygulanabilir. Saç dökülmesinin nedeni, genel sağlık durumu ve diğer faktörler dikkate alınarak uygun saç tedavi yöntemi bir uzman tarafından uygulanmalıdır.

Seans sayısı tedavinin karmaşıklığına, saç dökülmesinin şiddetine ve kişinin yanıtına bağlı olarak değişir. Genellikle seans sayısı 3 ila 6 seans arasında değişiklik gösterir. Her seans genellikle birkaç hafta arayla yapılır. Tedavi süreci kişinin ihtiyacına ve tedavinin nasıl yanıt verdiğine göre uzayabilir.

Acell + PRP saç tedavisi, PRP’nin Acell Matris ile birleştirilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir. Diğer saç tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterebilir. Hangi tedavi yönteminin daha etkili olduğu kişinin saç durumuna, tercihlerine ve uzmanın önerilerine bağlı olarak değişebilir.

Acell PRP saç tedavisi fiyatları, kişiye ve uygulama yapacak doktorun uzmanlığına göre değişiklik gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?