Ara

PLASTİK CERRAHİ

Plastik cerrahi operasyonlar, vücutta deformasyona uğramış veya değişime ihtiyacı olan bölgelerde estetik bir görünüm sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahalelerdir. Bu müdahaleler, kişilerin genel görünümlerinde etkileyici dönüşümlerin gerçekleşmesini sağlar. Sağlığı ön planda tutarak gerçekleştirdiğimiz tüm plastik cerrahi operasyonlarımızda, 25 yılı aşkın tecrübemiz ve en son teknoloji donanımlarımız sayesinde hastalarımızın güvenini ve takdirini kazanmayı başarıyoruz.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Plastik Cerrahi Nedir?

Plastik cerrahi, vücut şeklini, fonksiyonunu ve görünümünü iyileştirmek için çeşitli cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu prosedürler arasında rekonstrüktif cerrahi (doğuştan veya kazalardan kaynaklanan kusurların düzeltilmesi), estetik cerrahi (görünümü iyileştirmeyi amaçlayan işlemler), yanık tedavisi, meme rekonstrüksiyonu, el cerrahisi ve yara bakımı gibi alanlar bulunur. Plastik cerrahi, kişinin sağlığını, işlevselliğini ve estetik algısını iyileştirmek için multidisipliner bir yaklaşım benimser.

En fazla başvurulan plastik cerrahi bölümler arasında burun estetiği (rinoplasti), meme estetiği operasyonları, yağ alma ameliyatı (liposuction), karın germe gibi estetik prosedürler bulunur. Bunların yanı sıra travmatik yaralanmalar, yanıklar veya kanser cerrahisi sonrası oluşan deformasyonları düzeltmek için yapılan rekonstrüktif cerrahi işlemleri de plastik cerrahi kapsamına girer.

Estetik ve Plastik Cerrahi Hangi Alanlara Bakar?

Plastik cerrahi genel olarak iki ana alana ayrılır:

  1. Rekonstrüktif Plastik Cerrahi: Plastik cerrahinin bu dalı öncelikle fiziksel kusurların, yaralanmaların veya anormalliklerin onarımı veya yeniden yapılandırılması ile ilgilidir. Travma, doğumsal koşullar, kanser veya diğer tıbbi sorunlar nedeniyle hasar gören vücut yapılarının işlevini ve görünümünü eski haline getirmeyi amaçlar. Rekonstrüktif prosedürlere örnek olarak mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu, yarık dudak ve damak onarımı ve yanık mağdurları için deri greftleri verilebilir.
  1. Estetik veya Kozmetik Plastik Cerrahi: Kozmetik plastik cerrahi, bir kişinin görünümünü iyileştirmeye odaklanır ve genellikle bireylerin memnun olmadığı özellikleri iyileştirmek için yapılır. Bu prosedürler isteğe bağlıdır ve genellikle tıbbi olarak gerekli görülmez. Yaygın kozmetik ameliyatlar arasında yüz germe, rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi), göğüs büyütme, liposuction ve karın germe yer alır.

 

Plastik cerrahlar, tıp fakültesi ve özel ihtisas programları da dahil olmak üzere sıkı bir eğitim ve öğretimi tamamlamış yüksek eğitimli tıp uzmanlarıdır. Hem rekonstrüktif hem de kozmetik cerrahi prosedürleri gerçekleştirecek beceri ve uzmanlığa sahiptirler. Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi düşünen hastalar, hedeflerini, beklentilerini ve prosedürlerle ilişkili potansiyel riskleri ve faydaları tartışmak için kurul sertifikalı bir plastik cerraha danışmalıdır. Güvenli ve etkili sonuçlar elde etmek için prosedürü tam olarak anlamak ve nitelikli bir cerrah seçmek çok önemlidir. Esteworld, en üst düzeyde hasta memnuniyeti ile güvenli ve etkili sonuçlar elde etmek için 25 yılı aşkın süredir yetenekli ve uzman plastik cerrahlarla çalışmaktadır.

Plastik Cerrahi Uygulamaları Nelerdir?

Yüz Estetiği

Yüz estetiği, yüz bölgesindeki görünümü iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerin genel adıdır. Bu prosedürler arasında rinoplasti (burun estetiği), yüz germe, göz kapağı estetiği, dudak dolgusu ve cilt yenileme işlemleri yer alır. Yüz estetiği, kişinin estetik tercihlerini ve kendine olan güvenini artırmak için kullanılır ve genellikle plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Burun Estetiği

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği, kişinin burnunun şeklini ve boyutunu iyileştirmek için yapılan düzeltmeleri ve revizyonları içerir. Rinoplasti estetik kaygıların yanı sıra nefes almakta zorlanan kişiler için de uygulanmaktadır.Rinoplasti, burun ucunun şeklini değiştirme, burun kemiklerini düzeltme ve burun deliklerini yeniden şekillendirme gibi çeşitli teknikler içerebilir.Sonuçlar doğal ve yüzünüzle uyumludur. 

Meme Estetiği

Meme estetiği, meme bölgesindeki görünümü değiştirmeyi amaçlayan cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerin genel adıdır. Bu prosedürler arasında meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme yeniden yapılandırma ve meme asimetrilerinin düzeltilmesi yer alır. Meme estetiği, genellikle kadınlar arasında görülen meme boyutu, şekli veya simetriyle ilgili endişeleri ele almak için kullanılır ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Vücut Estetiği

Vücut estetiği, vücut şeklini iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerin genel adıdır. Bu prosedürler arasında liposuction (yağ alma), karın germe, kol germe, bacak germe, meme estetiği, gluteoplasti (popo estetiği), vücut kontürleme enjeksiyonları gibi işlemler bulunur. Vücut estetiği, kişinin estetik tercihlerini ve kendine olan güvenini artırmak için kullanılır ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Plastik Cerrahi Fiyatları Ne Kadar?

Plastik cerrahi fiyatları; yapılan işlemin türüne, cerrahın deneyimine, kliniğin konumuna ve hastanın özel ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin, meme estetiği, burun estetiği veya liposuction gibi cerrahi işlemler genellikle daha yüksek maliyetlidir bunun nedeni cerrahi süreç, anestezi, klinik masrafları ve iyileşme sürecindeki bakım gibi birçok faktörü içermesidir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman plastik cerrahlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

PLASTİK CERRAHİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Plastik cerrahi operasyonları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Plastik cerrahi operasyonlarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Plastik cerrahi operasyonları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Plastik Cerrahi Neye Bakar?

Plastik ve Estetik Cerrahi, vücutta şekil bozukluklarını veya kozmetik sorunları düzeltmek veya iyileştirmek için cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler kullanır. Bunlar arasında rekonstrüktif cerrahi (örneğin, yanık sonrası rekonstrüksiyon), estetik cerrahi (örneğin, meme büyütme, burun estetiği), vücut şekillendirme prosedürleri (örneğin, liposuction) ve yüz gençleştirme işlemleri bulunur.

Plastik cerrahi, meme büyütme, meme küçültme, burun estetiği (rinoplasti), karın germe, liposuction, yüz germe gibi çeşitli estetik işlemleri yapabilir. Bu işlemlerin sonuçları genellikle uzun süreli veya kalıcıdır, ancak yaşlanma süreci ve yaşam tarzı faktörleri sonuçları etkileyebilir.

Plastik cerrahi estetik işlemler, genellikle kendilerini daha iyi hissetmek isteyen ve belirli bir estetik sorunu düzeltmek veya geliştirmek isteyen kişiler için uygundur. Ancak, her hasta farklı olduğu için bir cerrahla danışmak önemlidir.

Estetik cerrahi işlemi öncesinde, kişi sağlık geçmişi, mevcut sağlık durumu, beklentileri ve riskleri hakkında doktorla detaylı bir görüşme yapmalıdır. Ayrıca, cerrahi öncesinde sigara içmek gibi alışkanlıkların bırakılması ve gerekli laboratuvar testlerinin yapılması gibi önlemler alınmalıdır.

Estetik cerrahi işlemi sonrası, doktorun önerdiği talimatların dikkatlice takip edilmesi önemlidir. İyileşme sürecini hızlandırmak için dinlenme, yara bakımı ve önerilen ilaçların düzenli kullanımı gibi önlemler alınmalıdır. Ayrıca, fiziksel aktivitelerin sınırlanması ve olası komplikasyon belirtilerine dikkat edilmesi gerekebilir. Güneş ışığından korunmak ve fiziksel aktiviteleri sınırlamak da iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Avrupa’nın en büyük hastanelerinden biri olan Esteworld, tüm dünyada 25 yılı aşkın süredir saç ekimi, plastik cerrahi, diş hekimliği ve medikal estetik alanlarında hizmet vermektedir. Bir sağlık kompleksi ve 30.000 m2’lik diğer üç Hastane bünyesinde kurulan şirket, uluslararası hastalara yönelik kozmetik ve sağlık hizmetlerini 30’dan fazla ülkede genişletti. 700 kişilik bir grup olarak ayda 1500 üst kalitede operasyon sunan bir kuruluşuz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve TÜV Thüringen sertifikaları ile sertifikalandırılan firmamız aynı zamanda Avrupa Mülkiyet Ödülleri tarafından Kamu Hizmeti İç Mekan Türkiye dallarında da ödüllendirilmiştir

Plastik ve estetik cerrahi işlemlerinin fiyatları, yapılacak işlemin türüne, karmaşıklığına, cerrahın deneyimine ve uygulandığı bölgenin coğrafi konumuna göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine göre belirlenir ve klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. En doğru fiyatı almak için bir sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

PLASTİK CERRAHİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?