Ara

TDF Saç Ekimi

TDF ( Two Days Fue ) yöntemi, saç ekiminde kullanılan güncel teknolojidir. Bu metotta saç açıklığı fazla olan erkeklere iki gün peş peşe, iki seans süren ekim yapılır. İşlemlerin arasında diğer tekniklerde olduğu gibi 6-8 ay beklenmesine gerek yoktur. “Demirel Kafası” olarak tabir edilen, saçın ön ve arka bölgelerinin komple açık olduğu vakalarda başarıyla uygulanır. Yoğun iş yaşamından dolayı saç ektirmeye fırsat bulamayan, saç ekimi sonrası kısa sürede iş hayatına geri dönmeyi tercih eden kişiler için son derece etkili bir yöntemdir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

TDF Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Saç ekimi sırasında öncelikle donör alanı sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır. Sağ bölgede yer alan saç telleri alınarak saçsız bölgenin ilk yarısına nakledilir. Kalan açık alan için saçların yerleştirileceği kanallar açılır. Böylelikle ilk gün işlemlerin yarısı tamamlanmış olur. İkinci gün donör alanının diğer tarafı olan sol bölgeden saç kökleri alınır. Bir gün evvel açılmış kanallara yerleştirilir.

Saç ekimlerinde bir günde yaklaşık olarak 4.200-4.300 kök eklenir. Bir kökün ortalama 2,7 tel içerdiği düşünüldüğünde günde 10.000-11.000 saç teli ekilmiş olur. Kişinin ön, arka ve orta saç bölgesinin komple avuç içi gibi açık olduğu durumlarda bir günlük ekimle istenilen yoğunluğa ulaşmak mümkün değildir. Bu tip saç seyrekliği olan hastalar iki yıllık bir ekim sürecinin sonunda saçlarına tamamen kavuşur. TDF yöntemi ile ilk gün 2.500-3.000 kök alınarak ön bölgeye transfer edilir. İkinci gün sol donör sahasından kök toplanır ve tepe bölgesine eklenir. Böylece toplamda iki gün sonunda 6.000-6.500 kök ekmek mümkün olur. Bu sayede hastanın iki günlük bir süre içerisinde ön, orta, arka saç bölgesinin tamamına saç ekimi işlemi yapılır. İki yıl beklemesine gerek kalmaksızın iki günlük bir işlemle saç ekiminin gerçekleşmesi hasta açısından da büyük bir konfor ve mutluluk sağlar.

TDF her saç tipine uygulanabilir mi?

TDF, ön, arka ve orta saç bölgesinin komple avuç içi gibi açık olduğu saç tiplerinde başarıyla uygulanan bir ekim yöntemidir.

TDF ile iyileşme süreci nasıldır?

Bir seans gerçekleştirilen saç ekimlerinden bir farkı yoktur. Aynı şekilde iyileşme görülür. Operasyon sırasında ekim yapılacak olan alana ACell + PRP tedavisi uygulanır. Bu teknikle iyileşme süreci kısaltılır. İzsiz ve hızlı bir iyileşme görülür. Yeni çıkacak saç kökleri daha sağlam çıkar.

Tedavi ne kadar zamanda başarıya ulaşır?

Ön bölge ekimlerinde ortalama 6-8 ayda ekilen saçın yüzde 65-70’i çıkar. Ön bölgedeki ekimin en son noktası bir yıl sonra görülür. Tepe bölgesinde kılcal damarlarla daha çok beslenme sağlandığı için burada büyüme biraz daha yavaş olur. Bu bölgede 8 ila 10 ay sonunda tedaviyi tam başarıya ulaşır.

TDF SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

TDF saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? TDF saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
TDF Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Çalışır?

TDF, geleneksel FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi tekniğinin bir varyasyonudur. Bu yöntemde, saç kökleri alınırken dokuların minimal düzeyde zarar görmesi amaçlanır. Özel olarak tasarlanmış aletlerle, saç kökleri nazikçe alınır ve ekim yapılacak bölgeye nakledilir. Bu şekilde, saç ekimi işlemi sırasında dokuların zarar görmesi ve iyileşme sürecinin hızlanması amaçlanır.

TDF saç ekimi genellikle etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar. Ancak, sonuçlar kişinin saç durumuna, ekim yapılan bölgeye ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişebilir. Doğru sonuçların alınması için uygun bir cerrah ve doğru bir planlama önemlidir

TDF saç ekimi genellikle sağlıklı saç köklerine sahip olan ve saç dökülmesi yaşayan kişiler için uygundur. Özellikle FUE yöntemiyle saç ekimi geçirmiş ancak yetersiz sonuçlar almış kişiler için önerilebilir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir ve bir doktora danışılması önemlidir.

TDF saç ekimi sonrası iyileşme süreci, diğer saç ekimi tekniklerine benzerdir. İşlem sonrası birkaç gün boyunca hafif ağrı, şişlik ve kızarıklık yaşanabilir. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun önerdiği talimatlara uyulmalı ve belirli aktivitelerden kaçınılmalıdır.

TDF saç ekimi, geleneksel FUE yönteminden farklı olarak dokuların minimal düzeyde zarar görmesi prensibine dayanır. Bu nedenle, iyileşme süreci genellikle daha hızlı olabilir ve daha az rahatsızlık hissedilebilir. Ancak, her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları vardır ve hangi yöntemin uygun olduğu kişinin saç durumuna bağlıdır.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?