Ara

Fibrocell

Cildin gençleştirilmesi amacıyla kullanılan bir diğer medikal estetik yöntemdir. Bu yöntemde, kişinin kendi fibroblast denen kök hücreleri kullanılarak ciltte yenilenme sağlanır. Fibroblast kök hücreleri, cildin gençleştirilmesinde önemli bir rol oynayan proteinlerin üretiminden sorumludur.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Fibrocell Nedir?

Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya farklılaşarak onarım sağlayan kök hücreler bulunmaktadır. Cild tedavilerinde fibroplast kaynaklı hüclerler kullanıldığı için işlemin adı fibrocell dir.

Fibrocell kişinin kendi hücreleri kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu sebeple alerji gibi riskler taşımaz. Kaza ve doğum sebebi ile yaşanan bazı doku kayıpları bu yöntemle tedavi edilebildiği gibi kırışık tedavilerinde, yara ve cilt izlerinde de Fibrocell uygulaması yapılabilir. Kapanmayan kronik yaralar, yanık, travma, cerrahi sonrası oluşan skarların tedavisinde de etkili bir yöntemdir.

Nasıl Uygulanır?

Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biyopsisi alınır. Kulak arkasında bulunan deri güneşin zararlı etkilerinden etkilenmediği için tercih edilir. Biyopsi alma işleminin steril şartlarda yapılması çok önemlidir. Doku biyopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon, kolajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kolajen sentezi başlar.

Kaç Seans Yapılır ve Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulama 4 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır. Kişiye bağlı olarak değişmekle birlikte ilk etki ikinci enjeksiyondan sonra görülür. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü kişiler de olabilir. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?