Ara

Kaş Ekimi

Kaş ekimi özellikle kadınların çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Kadınların düzenli ve sürekli kaşlarını aldıkları için kaşlarında küsme denilen bir hadise gerçekleşir. Kaşlar, gençlik yıllarındaki kalınlığı ve hacmi kaybeder.

Kaş ekimi ile kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşmak mümkündür. Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebilir. Bu hasta gruplarında da kaş ekimi başarılı bir şekilde uygulanır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi operasyonunu FUE tekniği ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem 3-4 saat kadar sürer. Kaş ekiminde ense bölgesinden alınan kökler kullanılır. Bu köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir.

Saç kökleri ciltten 45 derece açı ile çıkar. Kaşlar ise çok farklıdır. Ciltten yaklaşık 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar. Kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler. Bu nedenle ekim sırasında kanal açarken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi halde kaş yanlış ekildiğinde ters yönde ya da aşağıya doğru çıkabilir. Bu nedenle kaş ekimi kesinlikle uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Hangi Durumlarda Kaş Ekimi Yapılmalıdır?

Kaş ekim işlemi, kaşların seyrek, ince veya tamamen kaşlarda dökülme olduğu durumlarda daha dolgun, yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Kaş nakli, genellikle şu sebeplerle gerçekleştirilir:

  1. Genetik Nedenler: Bazı kişiler, doğuştan ince veya seyrek kaşlara sahip olabilirler. Bu görünüm onların arzu ettiği bir şey olmadığı için estetik sebeplerle  kaş nakline başvurabilirler.
  2. Yaşlanma Belirtileri: Yaşlanma süreciyle birlikte vücutta birçok değişiklik meydana gelir. Cilt sorunları ve tüy dökülmeleri bu süreçte sıkça yaşanan problemler arasındadır.
  3. Yaralanmalar veya Yanıklar: Ani kazalar ve travmalar bazen kaş kaybına neden olabilir. Bu durumda, estetik endişeleri azaltmak için kaş nakli önemli bir çözüm olabilir.
  4. Tıbbi Tedaviler: Bazı hastalıkların veya tedavilerin bir sonucu olarak vücutta tüy kaybı olabilir. Bu durumlarda, en çok etkilenen bölgeler saç ve kaş bölgeleridir. Yüzde kaş olmaması, kişinin görünümüyle ilgili hoşnutsuzluk yaratabilir. Bu durumlarda, tedavi sürecini etkilemeyecek şekilde kaş nakli düşünülebilir.

Kaş ekimi prosedürü, genellikle  FUE saç ekimi tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Operasyon sırasında, saç kökleri tek tek alınarak (genellikle ense bölgesinden) kaş bölgesine nakledilir. Bu kökler daha sonra istenilen kaş şekli ve yoğunluğunu elde etmek için uygun bir şekilde yerleştirilir.

Kaş Ekimi Öncesi-Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş Ekimi Öncesi 

Kaş ekimi yaptırabilmek için kişi ilk olarak sağlık kontrollerinden geçirilir. Kişi kullandığı ilaç vb. tüm bilgileri doktoru ile konuşmalıdır. 

Kaş ekimi uzman doktor tarafından kişinin yüz hatlarına uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. 

Sigara ve alkol kullanımı, birçok kozmetik ve estetik cerrahi işlemde olduğu gibi kaş nakli işleminde de önemli faktörler arasındadır. İşlem öncesinde en az 72 saat boyunca bu maddelerden kaçınılması, daha etkili bir sonuç elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Kaş Ekimi Sonrası 

Kaş ekim operasyon sonrasında ekim bölgesinde bir hafta boyunca çok ufak, iğne başı boyutunda kabuklanmalar görmek olasıdır. Ancak bu kabuklar hızla döküldüğünden hastanın günlük hayatına ve işe dönmesine engel değildir. Kaş ekimi yapılan kişinin iki hafta süreyle denize, havuza girmemesi, yoğun güneş ışığına maruz kalmaması, solaryum yaptırmaması, yoğun spordan kaçınması önerilir.

Kaş ekimi şekil vermeye yardımcı olur mu?

Kaş ekim operasyonu ile kaşa istenen şekli vermek mümkündür. Ucu sivri olan kaşı küt hale getirmek, baş kısmını kalın yapmak, kavisli kaşa düz şekil vermek kaş ekimi sırasında yapılabilir.

Kaş ekimi sonrasında kaşlar ne zaman çıkar ve görüntü nasıl olur?

Ekim sonrası 3 ay sonra çıkmaya başlar. Yaklaşık 7-8 aylık bir süreç sonunda kaşlar son şeklini alır. Şunu da unutmamak gerekir ki kaşlar ekildikten sonra tıpkı saçlar gibi 15 gün sonra dökülmeye başlar. 3 ay kadar dökülme süreci devam eder. 3. aydan sonra kaşların dökülmesi söz konusu değildir.

Kaş ekimi sırasında kök ensedeki saçlardan alındığı için saç gibi hızlı uzarlar. Bu nedenle uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesinde fayda vardır. Bir sene sonunda kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerine uyum sağlarlar ve uzama hızları yavaşlar. Keserek düzeltme ihtiyacı azalır. 1 yıldan sonra kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerini kazanmaya başlayacaklarından uzama hızları yavaşlayacak ve bu kesilerek düzeltme ihtiyacı giderek azalacaktır.

Kaş Ekimi Kalıcı mı? 

Kaş ekimi, kalıcı sonuçlar sağlayan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sırasında, genellikle ense bölgesinden alınan saç kökleri tek tek kaş bölgesine ekilir. Saç kökleri, genetik olarak kalıcı olan ve yeniden büyüme yeteneğine sahip olan köklerdir.

Dolayısıyla, bu kökler kaş bölgesine ekildiğinde genellikle kalıcı bir sonuç elde edilir. İşlem sonrası bakımın ve uygun şekilde yapılan naklin sonuçlarını etkileyebilecek dış etkenlerin göz önünde bulundurulması önemlidir.

Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Kaş ekimi fiyatları; kullanılan tekniğe, ekilen kök sayısına, ekimi gerçekleştiren doktorun uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir. Erkek kaş ekimi ve kadın kaş ekimi arasında fiyat farkı bulunmamaktadır.

Kaş ekiminde fiyatlar cinsiyete göre değişmemektedir. Erkek kaş ekimi kadın kaş ekiminde olduğu gibi aynı şekilde gerçekleştirilir. Esteworld uzman kaş ekimi doktorlarından kaş ekimi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAŞ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Kaş ekimi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Kaş ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, seyrek veya kaybolmuş kaşları doldurmak için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlemde, saç ekimi tekniği kullanılarak, donör bölgeden alınan saç kökleri, kaş bölgesine nakledilir ve daha dolgun ve estetik bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Kaş ekimi, seyrek veya kaybolmuş kaşları olan kişilere uygulanabilir. Genellikle genetik faktörler, aşırı kaş alımı, travma veya hastalıklar sonucu kaşların incelmesi veya kaybolması durumlarında tercih edilir.

Kaş ekimi sonuçları genellikle kalıcıdır. Saç köklerinin nakledildikten sonra yaklaşık 3-6 ay içinde yeni kaşlar belirginleşmeye başlar., Tam sonuçların görülmesi ve saçların tamamen yerleşmesi 12-18 ayı bulabilir.

Kaş ekimi için genellikle FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği tercih edilir. FUE, tek tek saç köklerinin alınmasını ve nakledilmesini sağlayan bir yöntemdir. Diğer bir yöntem ise DHI (Direct Hair Implantation) tekniğidir. DHI, saç köklerinin doğrudan nakledildiği bir yöntemdir ve kanal açma adımı olmadan gerçekleştirilir.

Kaş ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle hızlıdır. İşlem sonrası ilk birkaç gün içinde hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun önerdiği talimatlara uymak önemlidir. ilk birkaç gün güneşten korunmak ve kaş bölgesine dokunmamak önemlidir.

Kaş ekimi fiyatları, tedavi yapılacak kaş bölgesinin büyüklüğü, saç ekilecek greft sayısı, kullanılan teknik ve klinik veya doktorun deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Genellikle fiyatlandırma, greft sayısına göre belirlenir ve klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?