Gizli Resim

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ

Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi nedir?

Sedasyonlu saç ekimi, saç ektirmek istemesine karşın iğne veya operasyon korkusu nedeniyle buna cesaret edemeyen veya küçük bir ağrı ya da sızı dahi hissetmeden konforlu bir şekilde dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Günümüz tıp teknolojisi saç kaybı yaşayan kişilerin rüya tadında bir operasyonla, hiçbir şey hissetmeden hayal ettiği saçlara sahip olmasına imkan tanıyor. Sedasyonlu saç ekimi yöntemiyle iğne, ameliyat fobisi olan veya çok az dahi olsa kan görmeye dayanamayan kişiler de saçsızlık sorununu ve dolayısıyla bu durumun yarattığı psikolojik problemleri geçmişte bırakıyor. Saç kaybı yaşayan kalp ve tansiyon hastalarının sedasyonlu saç ekimi yaptırması tavsiye ediliyor.

Sedasyonlu saç ekimi nasıl yapılır?

Rüya tadında bir saç ekimi yaşamak isteyenlerin tercih ettiği sedasyonlu saç ekimi yönteminde, kişi öncelikle anestezi hekimi tarafından muayene ediliyor. Gerekli tetkiklerden geçirilerek sedasyon işlemi için uygun olup olmadığına bakılıyor. Ardından anestezi hekimi tarafından analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonu, damardan verilerek uygulanıyor. Damar yoluyla verilen ilaç hemen etkisini gösteriyor. Bu sayede kişi sakinleşip rahatlıyor. Bilinci açık bir şekilde hafif bir uyku haline geçiyor. Sedasyonun yatıştırıcı etkisi sayesinde kişi saç ekimi için baş bölgesine yapılacak olan lokal anestezi iğnelerini hiçbir şekilde hissetmiyor. Kişinin ağrı veya acı hissetmeden geçirdiği bu yarı uykulu hal yaklaşık 10 dakika sürüyor. Sonrasında kişi sanki kısa bir şekerleme yapmış gibi uyanıyor. Böylelikle hem lokal anestezi için baş bölgesine yapılması gereken iğneleri hissetmiyor hem de operasyon nedeniyle yaşadığı stres ve heyecanı üzerinden atmış oluyor.

Sedasyonun etkisi altındayken saç ekiminin yapılacağı alan lokal anestezi sayesinde tamamıyla uyuşuyor. Böylelikle kişiye hiçbir acı, sızı veya ağrı hissettirilmeden önceden doktor tarafından belirlenmiş olan Safir FUE saç ekimi, DHI saç ekimi, Robotik saç ekimi veya Tıraşsız saç ekimi yöntemi rahatlıkla uygulanabiliyor.

Sedasyonlu saç ekimi yöntemi hem saç ekimi yaptıran kişiye hem de saç ekimini yapan doktora büyük bir konfor ve kolaylık sağlıyor.

Sedasyonlu saç ekimi sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Sedasyonlu saç ekiminde kişi hemen aynı gün sosyal yaşamına dönebiliyor. Sadece o gün araba kullanılmaması gerekiyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.