OZON TERAPİ

OZON TERAPİ

Ozon Terapi, insanın vücuduna alabileceği en doğal doping yöntemlerindendir.

İnsanın yaşam kalitesini artıran, güvenli, etkili ve bilimsel bir tedavi yöntemi olan Ozon Terapi, Birinci Dünya Savaşı’nda Hitler’in kendi askerlerine savaş ortamında dirençli olmaları için uygulattığı söylenen bir tedavi yöntemidir.

Dolayısıyla dünyada yaklaşık 100 yıldır kullanılan, son 20-25 yıldır Avrupa’da ve Türkiye’de sıkça kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Ozon Terapi, hem çeşitli hastalıklara yakalanmış kişilerin bu hastalıklardan kolaylıkla kurtulmasını, hem de tekrar bu tür hastalıklara yakalanmamasını sağlar. Özellikle mevsimsel grip ve diğer salgınlardan etkilenen ve risk grubunda yer alan kişiler üzerindeki koruyucu etkisi çok güçlüdür.

Saf oksijen ve saf ozonun birleşiminden olan medikal Ozon Terapisi, günümüzde Hollywood ünlüleri başta olmak üzere tüm dünyada zindelik ve canlılık vermesi için kullanılır.

Yaşam kalitesini artıran Ozon Terapi, vücuttaki oksijen seviyesini yükselterek tüm dokulara fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendiren, kan dolaşımını hızlandıran, karaciğerde yağlanmayı azaltan anti-aging etkili bir terapidir. Ayrıca kanserin önlenmesinde ve kalp damar hastalıklarının tedavisinde destek bir terapi olarak uygulanabilir.

Ozon terapi nedir?

Ozon, O3 demektir. Halk arasında süper doping oksijen olarak bilinir. Ozon, yaylada yağmurdan sonra meydana gelen bir birleşimdir. Ozon birleşimi sayesinde yayladaki insanların yaşlanması yavaşlar. Bu nedenle yaylada yaşayan insanların 100-120 yaşına kadar yaşaması şaşırtıcı değildir. Şehir hayatında yaşayan insanlar sürekli ve düzenli yaylaya gidemediği için ozon damardan ya da nazal olarak merkezlerde uygulanır. Ozon suyu ile oral verilir.

Ozon terapi nasıl yapılır?

Esteworld’de majör Ozon Terapisi kullanılır. Hastanın kanına yaklaşık olarak 100-150 cc ozon verilir. Ozonla mayalanmış olan kan yavaş yavaş hastaya geri uygulanır. Ozon kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan maddelerle reaksiyona girer ve böylelikle metabolizmayı hızlandırır. İşlem toplamda 20 dakika sürer. Haftada bir seans önerilir.

10 seans yapması bir kür kabul edilir. İhtiyaca göre bu tedavi haftada iki ya da üç seans olarak verilir.

Strese bağlı yoğun yorgunluğu olan kişilere, bahar yorgunluğu çekenlere uygulanması büyük fayda sağlar. Bahar aylarında insan vücudu da tabiatın bir parçası olduğu için vücut yenilenme sürecine girer. Bu nedenle kaçınılmaz bir yorgunluk oluşur. İlkbahar ve sonbaharda 5’er seans uygulanacak Ozon Terapi hem yorgunluğu alır, hem kişinin enerjisini yükseltir hem de vücudun hızla onarılmasını sağlar.

Ozon terapinin faydaları nelerdir?

Bağışıklık sistemi, stres ve yorgunluğa karşı sağladığı yararların yanı sıra Ozon Terapisi aşağıdaki konularda da faydalıdır:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Metabolizma hızını artırır.
 • Anti-Aging etki sağlar.
 • Detox etkisi sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Ağrı giderici etki yaratır.
 • Anti-Kansorejen etki
 • Yaşam kalitesini artırır.
 • Erkeklerde özellikle 40 yaşından sonra görülebilen cinsel performans azalmasına karşı etkindir. Ozon Terapi sonrası performansta ciddi bir artış gözlenir.
 • Kadınlarda hormonal dengeyi sağladığı için menopozu çok daha rahat atlatmalarına vesile olur.
 • Kan sulandırıcı etkisi nedeniyle kalp krizi riskini azaltır.
 • Stres kaynaklı şeker hastalığında faydalıdır.
 • Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo verme konusunda destekleyici tedavidir.

Herkese uygulanabiliyor mu?

Bakla alerjisi (Favism) olanlara ve son 6 ay içinde ciddi bir akut enfarktüs geçirenlere önerilmez. Bu iki durum dışında herkese uygulanabilir. Ancak doktor kontrolünde yapılması şarttır. Hekim, gelen hastaların ihtiyaçları doğrultusunda dozu ayarlar. Kullanım amacına göre doz değişkenlik gösterir. Bu nedenle tedavi protokolünü bilen tecrübeli hekimler tarafından yapılması gereken ciddi bir uygulamadır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.