Ara

Besin Duyarlılık Testi

Besin duyarlılık testi, metabolizmanın tüketilen gıdalardan hangilerine karşı olumsuz reaksiyon verdiğini belirlemeye yönelik bir işlemdir. 

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

 Bağışıklık sistemi gün içerisinde alınan bazı besinleri yabancı madde olarak algılayarak antikor geliştirir. Bu durum metabolizmada farklı sağlık sorunlarına neden olur. Bağışıklık sistemi bu süreçte sağlıklı çalışmadığı için vücut direnci azalır; kişi kendini yorgun ve halsiz hisseder. Migren atakları, düzensiz tansiyon, gaz, şişkinlik, ishal veya kabızlık gibi rahatsızlıklar kişinin hayat kalitesini ciddi şekilde etkiler. Bu durum metabolizmanın normalinden daha yavaş çalışmasına neden olur ve kilo vermek amacıyla diyet yapan kişilerin işini oldukça zorlaştırır. Çünkü metabolizma hızı, kilo vermek için oldukça belirleyici bir faktördür. Besin duyarlılık testi sayesinde bağışıklık sisteminin hangi gıdalara olumsuz tepki verdiği, hangilerini sindiremediği saptanarak diyet listesi buna göre hazırlanır. Kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkileyen ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olan gıdalar beslenme rutininden tümüyle çıkarılır.

Günlük hayatta çok sık ve çok nadir tüketilen 221 gıdayı içeren besin duyarlılık testi; sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyenlere, diyet yapmasına rağmen zayıflayamayanlara, migren hastalarına; akne, sivilce, kaşıntı, nörodermatit, kronik egzama gibi cilt problemleri olanlara; sedef ve romatizma hastalarına; astım, kronik farenjit ve solunum yolu hastalarına; uyku bozukluğu, uyku apnesi ve kronik yorgunluk sorunu olanlara, depresyon hastalarına ve obezite problemi olan çocuklara tavsiye edilen ve tüm bu rahatsızlıkların tedavisinde etkin şekilde kullanılan bir işlemdir. Besin duyarlılık testi insanların daha sağlıklı, zinde ve formda bir hayat sürmelerini sağlayan, öğle arasında, çok kısa bir sürede yapılabilen güvenli bir uygulamadır.

Besin duyarlılık testi nasıl yapılır?

Alanında uzman bir diyetisyen tarafında tümüyle steril bir klinik ortamda yapılması gereken besin duyarlılık testinde öncelikle kişiden bir tüp kan alınarak analiz edilmesi için laboratuvara gönderiliyor. Sonuçları içeren rapor bir hafta içinde çıkıyor. Raporda kırmızı ile işaretlenmiş olanlar vücudun zor sindirdiği, metabolizmaya iyi gelmeyen besinleri, sarı ile işaretli olanlar çok tüketmememiz gerekenleri, yeşil işaretliler ise vücudumuzun rahatça sindirebildiği besinleri gösteriyor. Tüm besinlerin yanında çeşitli rakamsal değerler bulunuyor. Bu rakamsal değerin yüksekliği vücudun o gıdaya verdiği tepkinin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor.

Diyetisyen besin duyarlılık testinin sonuçlarına göre kişiye özel bir diyet listesi hazırlıyor. Kişi ilk üç ay boyunca bu diyet listesine sadık kalarak metabolizmasının kabul etmediği besinleri hayatından tümüyle çıkarıyor. Sonrasında bu besinler diyetisyen kontrolünde zamanla ve kişinin bağışıklık sistemini etkilemeyecek kadar az miktarda yeniden diyet listesine ekleniyor. Böylelikle metabolizmanın ürettiği antikor seviyesi düzenleniyor. Besin duyarlılık testi doğrultusunda hazırlanan diyet listesi ile sağlıklı beslenme ve yaşam adına önemli bir adım atılmış oluyor. Kişi kendini, diyeti uyguladığı ilk günden itibaren daha iyi, zinde ve sağlıklı hissediyor.

LONGEVITY VE BESLENME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları nelerdir? Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Beslenme ve bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikimlerini hedefleyen bir zayıflama yöntemidir. Bu yöntemde, kişinin isteğine bağlı olarak karın, basen, bacak içi, kol içi gibi belirli bölgelerdeki yağlanmaların azaltılması hedeflenir.

Bölgesel zayıflama için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar arasında liposuction, onda soğuk dalga terapisi, LPG  gibi cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler bulunur.

En iyi bölgesel zayıflama yöntemi kişinin ihtiyaçlarına, vücut tipine ve sağlık durumuna bağlıdır. Her yöntemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Hangi yöntemin en uygun olduğunu belirlemek için bir doktora danışmak önemlidir.

Bölgesel incelme yöntemleri genellikle yağ hücrelerini hedef alır ve belirli bölgelerdeki yağlanmayı azaltır. Ancak, kilo kaybı genellikle tüm vücutta gerçekleşir ve bölgesel zayıflama yöntemleri kilo vermek için bir alternatif değildir..

Bölgesel zayıflama, aşırı kilolu veya obez kişilere kilo verme amacıyla uygulanmaz. Ayrıca, kalp rahatsızlığı, diyabet, kan pıhtılaşma sorunları gibi sağlık sorunları olan kişilerde de dikkatli olunmalıdır.

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin etkisi kişinin vücut yapısına, uygulanan yönteme ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır. Genellikle birkaç seansta belirgin sonuçlar görülebilir, ancak tam etkiyi elde etmek için belirli bir süre gerekebilir. Güneş ışığından korunmak ve fiziksel aktiviteleri sınırlamak da iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Bölgesel zayıflama uygulama fiyatları, kullanılan yönteme, uygulanan bölgeye ve kliniğin veya merkezin konumuna göre değişiklik gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirisniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

LONGEVITY VE BESLENME BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?