Gizli Resim

SAÇ TEDAVİLERİ

Saç Tedavileri

Her insan ışıl ışıl, dolgun ve tıpkı reklamlardaki gibi bakılası saçlara sahip olmak ister. Bazıları şanslıdır; genetik olarak doğuştan gür ve canlı saçlara sahiptir. Bazı kişiler ise genetik başta olmak üzere; ileri yaş, stres, kronik sağlık sorunları, yetersiz beslenme veya kaza gibi nedenlerle saçlarında cansızlaşma, dökülme, seyrelme yaşar. Tıpkı bedenimiz gibi saçlarımız da hastalanabilir; güçsüzleşip cansızlaşabilir. Bedenimize baktığımız, doktora görünüp tedavi olduğumuz gibi saçlarımız sağlığını kaybettiğinde de alanında uzman bir doktora görünmemiz, görüş alarak önerilen saç tedavisini uygulamamız gerekir.

Saç kaybının ciddi boyutlara ulaşması kellik problemine; kellik ise kişinin gerek iş gerekse özel yaşamında motivasyon ve özgüven sorunlarına neden olur. Bugün dünyada her 10 erkekten 7'si saç dökülme problemi yaşıyor. Kadınlarda ise bu oran %40. Saç dökülmesinin en büyük nedeni genetik yapı. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi %99 oranında genetik nedenlerle gerçekleşiyor. Genlerden kaynaklanan bir sağlık sorununu çözmek zor ancak imkansız değil. Tıp teknolojisi bugün geldiği hayranlık verici noktada saçlarıyla ilgili problem yaşayan herkese; saçların sıklaşmasını ve uzamasını destekleyen, saç köklerinin canlanmasını ve dolayısıyla saçların daha gür, ışıl ışıl olmasını sağlayan pek çok saç tedavisi sunuyor. Kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre, alanında uzman bir doktor tarafından, kişiye özel olarak şekillendirilen saç tedavileri sayesinde saçlar canlılığını, parlaklığını, gücünü ve sağlığını geri kazanıyor.

Esteworld güncel saç tedavileri ile saç sağlığıyla ilgili sorun yaşayan herkese saçının yapısına ve ihtiyacına uygun, kişiye özel çözümler sunuyor. Alanında uzman doktorlar ve profesyonel eğitim almış tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilen saç ekimi ve tedavileri ile Esteworld'ü tercih eden herkes hayal ettiği gibi güzel ve sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşuyor.

Growth factor (GF) tedavisi

Growth factor yani güç faktörü tedavisi, saçları güçlendirdiği ve beslediği klinik araştırmalarla kanıtlanmış vitamin, mineral, aminoasit ve onarıcı bileşenler içeren bir serumun saç diplerine mikro iğnelerle enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir mezoterapi yöntemi. Protein açısından oldukça zengin olan, Amerika'dan ithal bu serum tıpkı adında belirtildiği gibi büyüme etkisi yaratarak saç üreten hücrelerin, dolayısıyla da saçın kalitesini artırıyor. Haftada 1 olmak üzere toplam 10 seans uygulanan "growth factor" tedavisi 2,5 ayda tamamlanıyor. İhtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri bu serum sayesinde alan saçlar birkaç ay içinde güçlenip canlanıyor; sağlık ve ışıltı kazanıyor.

PRP (Plaletet Rich Plazma) saç tedavisi

Cilt gençleştirmeden ortopediye, son yıllarda adını her alanda sıkça duyduğumuz bir yöntem olan PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma), uzun bir süredir saç tedavilerinde de başarıyla kullanılıyor. PRP saç tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zenginleştirilmiş plazma, saç köklerine çok küçük mikro iğnelerle enjekte ediliyor. Uygulamayı yaptıran kişinin kendi kanından üretildiği için hiçbir yan etkisi ve alerji riski olmayan PRP sayesinde uyuyan saç kökleri uyanıyor, hasarlı saç kökleri onarılıyor. Saç kökleri güçlenip canlanıyor; böylelikle saçlar daha hızlı ve kuvvetli bir biçimde uzuyor. PRP saç tedavisi saçın ihtiyacına göre 15 günde bir, üç haftada bir veya ayda bir olacak şekilde toplam 10 seansta tamamlanıyor.

Growth factor + PRP saç tedavisi

Growth factor ve PRP saç tedavisinin kombine edilerek uygulandığı bu yöntemde tedavi, 15 günde 1 gerçekleştirilen 10 seansta yani 5 ayda tamamlanıyor. 5 seans PRP, 5 seans growth factor uygulamasından oluşan bu bütünleşik tedavi; 1 seans PRP, 15 gün sonra 1 seans growth factor şeklinde gerçekleştiriliyor. Saçlarda gözle görülür bir iyileşmenin sağlandığı bu karma tedavide yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

Saç lazeri tedavisi

Tıp ve teknolojinin ulaştığı noktanın bir ürünü olan saç lazeri günümüzde yaygın şekilde uygulanan, oldukça etkin bir saç tedavisi yöntemi. Saçın ihtiyacı doğrultusunda planlanan tedaviye göre haftada toplam 40 dakika olacak şekilde, 1 veya 2 seans uygulanan saç lazeriyle cilt altındaki kan akışı harekete geçirilip hızlandırılıyor. Kan dolaşımının hızlanması, deri dokusuna daha çok oksijen gitmesini, oksijen ise hücre üretiminin ve yenilenmesinin artmasını sağlıyor. Böylelikle saç derisi besleniyor; saçlar daha gür, canlı ve sağlıklı çıkıyor. Saç lazeri tedavisiyle hem saç köklerinde hem de saçın kalitesinde gözle görülür bir artış sağlanıyor. Uygulama sayesinde saça rengini veren melanosit hücreleri de tedavi edildiği için kısmi olarak saçların rengi koyulaşıyor; saç kendi doğal rengini geri kazanıyor. Yaklaşık 2-3 ay gibi çok kısa bir sürede saç dökülmesinde azalma veya durma, saçlarda canlanma ve gürleşme görülüyor. Hedeflenen sonuçların alınması için saç lazerinin 6 ay süresince uygulanması öneriliyor. Lazer tedavisine ilişkin daha geniş bilgiye saç lazeri başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Saç serumu ve lazer kombini

Saç lazeri ve saç serumu tedavisinin kombine bir şekilde uygulandığı tedavide, lazerden önce kişinin saç derisine, köklerin canlanması ve güçlenmesi için gerekli olan vitamin ve minerallerden oluşan özel bir serum uygulanıyor. Mikro iğnelerle saç derisine enjekte edilen serum sonrasında 20 dakikalık bir lazer uygulaması gerçekleştiriliyor. Saç derisinde çok küçük kanallar açan iğneler, lazer tedavisinin daha etkili olmasını; saç lazeri ise uygulanan serumun cilt tarafından daha etkin bir şekilde emilmesini sağlıyor. Haftada 2 kez, 20 dakikalık seanslar halinde gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde saç kökleri canlanıyor. Üçüncü aydan itibaren gözle görülür sonuçların alındığı bu etkili saç tedavisi 6 ayda tamamlanıyor. Kişi yaklaşık 6 ay sonra, hep hayal ettiği parlak, dolgun ve sağlıklı saçlara sahip oluyor.

ACell+PRP saç tedavisi

Amerika kökenli bir tedavi olan ve halk arasında "saç aşısı" olarak da bilinen ACell, dünyada ve Türkiye'de yıllardır başarıyla uygulanan bir saç tedavisi yöntemidir. Uygulamada Amerika'dan ithal "magic powder" denilen, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içeren besleyici serum, lokal anestezi altındaki kişinin saç derisine özel bir cihazla enjekte ediliyor. Tekrar gerektirmeyen, sadece tek seansta etkili sonuç alınabilen ACell tedavisi; yoğun iş temposu nedeniyle bakım yaptırmaya vakti olmayan, dolayısıyla seanslı işlemlere zaman ayıramayan kişiler için oldukça ideal bir çözüm.

ACell+PRP'de ise iki etkin saç tedavisi kombine bir şekilde uygulanıyor; böylece hem etki oranı hem de hızlarında artış sağlanıyor. Kişinin kendi kanından üretilen PRP, ACell tozuyla yani "magic powder"la birleştiriliyor. Böylece "kişiye özel bir saç aşısı" elde edilmiş oluyor. Lokal anestezi altında uygulanan tedavide, özel serumun saç derisine enjeksiyonu "microneedle" adlı bir cihazla gerçekleştiriliyor. ACell+PRP saç tedavisi sonrasında mevcut saçların kalitesinde artış, dökülmenin yavaşlaması veya tamamen durması, saçların dolgun bir görünüme kavuşması gibi memnuniyet verici sonuçlar elde ediliyor. Hem ACell'in hem de PRP'nin besleyici ve saç köklerini canlandırıcı etkisini artıran bu uygulama, saç tedavisinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinin ardından maksimum fayda elde edilmesi amacıyla da kullanılıyor. ACell+PRP saç tedavisine dair daha geniş bilgiye ACell+PRP başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.