Gizli Resim

ACELL + PRP

ACELL + PRP

ACell PRP nedir?

Tıp ve teknolojinin gelişkin imkanlarıyla gür, güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak artık çok kolay. Saçları cansız, güçsüz ve zayıf olan; genetik yapı, ileri yaş, stres, kronik sağlık sorunları, yetersiz beslenme veya kaza gibi nedenlerle dökülen ve seyrelen kişiler, saçların sıklaşmasını ve uzamasını destekleyen, saç köklerinin canlanmasını ve güçlenmesini sağlayan güncel saç tedavileriyle hayal ettiği saçlara kavuşuyor. İşte ACell PRP de, halk arasında "saç aşısı" olarak bilinen ACell ile bugün tıbbın pek çok alanında başarıyla uygulanan PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma) tekniğinin kombine bir şekilde kullanıldığı bir saç tedavisidir.

Ekstraselüler matriks, vitamin, mineral, ilaç ve PRP kombinasyonundan oluşan özel bir formül olan ACell PRP; kök hücrenin modelleme yöntemiyle yeniden taze doku üretmesini sağlıyor. Hücreler arası bağlantıyı sağlayan ve aralarında "bilgi otoyolu" gibi çalışan ekstraselüler matriks, doku üretimini destekleyen bir madde. ACell PRP’yle canlanan ve aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit ediyor. Böylelikle mevcut saçlar, çevrelerindeki sağlıklı saç köklerini modelleyerek yayılıyor. Yeni saç kökleri oluşuyor; var olan saç kökleri ise daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya kavuşuyor.

Amerika’da 12 yıldır; ülkemizde ve Esteworld’de 5 yıldır başarıyla gerçekleştirilen ACell PRP saç tedavisi, oldukça etkili sonuçlar verdiği için saç kaybı yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilen saç tedavisi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tekrar gerektirmeyen, sadece tek seansta güçlü sonuçlar alınabilen ACell PRP saç tedavisi; yoğun iş temposu nedeniyle bakım yaptırmaya vakti olmayan, dolayısıyla seanslı işlemlere zaman ayıramayan kişiler için oldukça ideal bir çözüm. Alanında uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken Amerika kökenli bu konforlu ve acısız yöntem sayesinde saçlar iyileşiyor; canlılığını, parlaklığını, gücünü ve sağlığını geri kazanıyor.

ACell PRP saç tedavisi nasıl uygulanır?

ACell PRP saç tedavisinde kişinin kendi kanından üretilen PRP (platelet/trombosit hücrelerinden zengin plazma); saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve ilaçları içeren, Amerika’dan ithal ACell tozuyla yani "magic powder"la birleştiriliyor. Böylece "kişiye özel bir saç aşısı" elde edilmiş oluyor. Lokal anestezi altında yaklaşık 1 saatte tamamlanan bu tek seanslık tedavide, elde edilen kişiye özel serum, "microneedle" adlı bir cihazla saç derisine enjekte ediliyor. Minimal hareketlerle, saçların içinde yer aldığı kanalları (folikülleri) ve saç köklerini hedefleyerek uygulanan işlem, aktif olmayan kök hücreleri ve büyüme faktörlerini aktive ediyor.

Hem ACell tozunun hem de PRP’nin besleyici ve saç köklerini canlandırıcı etkisini artıran bu kombine yöntem, saç tedavisinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinin ardından maksimum fayda elde edilmesini sağlamak amacıyla da kullanılıyor. ACell PRP saç tedavisi sonrasında kıl köklerinde güçlenme, mevcut saçların kalitesinde artış, dökülmenin yavaşlaması veya tamamen durması, saçların dolgun bir görünüme kavuşması gibi memnuniyet verici sonuçlar elde ediliyor.

ACell PRP saç tedavisinde hedeflenen sonuçlar ne zaman alınır?

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı ACell PRP saç tedavisinde saçlanma 4.aydan itibaren başlıyor; saç kalitesinde gözle görülür bir artış gerçekleşiyor. Hedeflenen sonuçlar yaklaşık 1 yılın sonunda elde ediliyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.