MYER'S KOKTEYLİ
ENERJİ SERUMU

Myers Kokteyli (Enerji Serumu) - Myer’s Vitamin Terapisi

Myers Kokteyli Nedir?

İntravenöz vitamin terapisi olarak da bilinen Myers Kokteyli (Enerji Serumu) kronik yorgunluk, fibromiyalji, depresyon, anjin, kas spazmı, akut astım atakları, migren gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan bir vitamin terapisi olarak tanımlanır. Genel sağlık fonksiyonlarını iyileştirmek amacıyla kullanılan bir tamamlayıcı tedavi olarak bilinir.

Myers kokteyli, medikal tedavilere destek arayan, yoğun ve stresli bir tempoda çalışan veya yeterli vitamin alamayan bireyler için etkili bir tedavidir. Kokteyl, vücudun sağlıklı bir şekilde işlemesi ve fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerir. Üstelik bu serum, damar yoluyla verilmesi nedeniyle oral takviyelerden daha fazla etki sağlar. Yaşam kalitesini artıran ve iyi hissetmeyi destekleyen Myers kokteyli, birçok hastalığa karşı da önlem olarak düşünülebilir.

Myers Kokteyli Terapisi Nasıl Yapılır?

Myers vitamin kokteyli terapisi, vücudun ihtiyaçlarına göre hazırlanan bir karışımdır. Bu karışım, vitamin, mineral ve antioksidanların doğrudan damar yoluyla vücuda verilmesini sağlar. Sindirim sistemi atlanarak doğrudan kana karışan bileşenler, vücudu dinçleştirme konusunda oldukça etkilidir. Bunun nedeni, intravenöz olarak verilen vitamin ve minerallerin hücrelere hızla dağılmasıdır. Araştırmalar, ağız yoluyla alınan besinlerin sadece %10 ila %25'inin emildiğini ancak damar yoluyla verilen maddelerin neredeyse tamamının hücrelere ulaştığını göstermektedir. Myers kokteyli, bir serum gibi damardan verilir ve yaklaşık bir saat içinde tamamlanır. Dört hafta boyunca dört seans şeklinde uygulandığında, enerji seviyesinin artması, daha aktif ve dinamik bir ruh haline ulaşılması gibi sonuçlar gözlemlenir. İdame tedavisi olarak, ihtiyaç duyulan terapi aylık bir kere tekrar edilebilir. Hızlı sonuç almak isteyen kişiler, gün aşırı ve sağlık durumları değerlendirilerek 8 gün içinde tamamlanabilecek şekilde uygulama yaptırabilirler.

Myers Kokteyli Faydaları Nelerdir?

Gözlemler, düzenli Myers kokteyli terapisi alan kişilerin kaygı bozukluklarının kontrol altına alındığını, tansiyonun düzenlendiğini, şeker dengesinin yerine geldiğini ve migren ataklarının azaldığını gösterir. Her bir bileşenin enerji ve bağışıklığı artırmak amacıyla titiz bir şekilde formüle edildiği Myers kokteyli içeriğinin vücuda sunabileceği faydalar saymakla bitmez. Özellikle kaygı bozukluğu nasıl giderilir sorusunun en etkili cevaplarından biri de Myers kokteylidir. Myers kokteyl faydaları arasında en çok bilinenler ise şöyledir:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirme
 • Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklardan korunma
 • Enfeksiyonlarla mücadele direnci kazandırma
 • Fibromiyalji semptomlarını hafifletme
 • Sindirim sorunlarını çözme
 • Kemik sağlığını destekleme
 • Kas spazmlarını azaltma
 • Astım ve alerji tedavilerine katkıda bulunma
 • Migren ağrılarını hafifletme
 • Hormonal dengesizlikleri düzeltme
 • Zihinsel odaklanmayı arttırma
 • Felçli hastaların tedavisi ve rehabilitasyonunda yardımcı olma
 • Depresyon ve anksiyete semptomlarını iyileştirme
 • Kronik yorgunluk ve uykusuzluğa karşı mücadele etme
 • Vücuda canlılık ve zindelik katma
 • Kalp yetmezliğinin önlenmesine yardımcı olma
 • Kardiyovasküler hastalıkların tedavisini destekleme

Myers Kokteyli Terapisi Kimlere Uygulanabilir?

Myers kokteyli terapisi 16 yaş üzerindeki herkes tarafından uygulanabilir. Ancak terapiyi almadan önce kişinin var olan hastalıkları, vitamin ve mineral seviyeleri belirlenmelidir. Sonuçlar incelendiğinde, terapinin içeriği, miktarı ve sıklığı uzman doktorlarımız tarafından belirlenir. Terapi, vücuda enerji için mineral ve vitamin desteği sağlar.

Myers Kokteylinin Etkileri Nasıl Arttırılır?

 • Terapinin, yapılması gereken süre ve sıklıkta uygulanması: Terapi doktorunuzun önerisi doğrultusunda uygulanmalıdır.
 • Sağlıklı beslenme düzeni: Terapiye ek olarak, dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı oluşturmak etkiyi arttırabilir.
 • Fiziksel aktivite: Sürekli ve yeterli miktarda egzersiz yapmak, vücudun sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olabilir.
 • Düzenli kontrol: Terapi sürecinin her aşamasında doktorunuzun yönlendirmeleri ve tavsiyeleri doğrultusunda ilerleyişi kontrol etmek, terapinin etkisini artırabilir.

Myers Kokteylinin Yan Etkileri ve Zararları Var mıdır?

Myers kokteylinin yan etkileri nadir olarak bildirilmiştir ve genellikle dozaj veya bireysel intolerans nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bazı insanlar, kokteylin içindeki maddelerden dolayı mide bulantısı, baş ağrısı, uykusuzluk, yüz kızarıklığı gibi geçici yan etkilere maruz kalabilirler. Ancak bu yan etkiler çok sık görülmez ve genellikle kısa sürede ortadan kalkar.

Myers Kokteyl Tablet Olarak Alınabilir mi?

Myers kokteyli tablet olarak da alınabilir. Ancak bu formda bileşenlerin emilim oranı daha düşük olacağından etkisi serum seviyesinde olmayabilir. Myers kokteyl kullanımı ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini, kliniklerimizdeki uzman doktorlarımıza danışarak giderebilirsiniz.

Myers Kokteyli Kimler Kullanabilir?

Myers kokteyli enerji serumu, mineral ve vitamin eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan enerji kaybı, bağışıklık zayıflığı, migren, hormonal dengesizlikler, stres, depresyon, uyku bozuklukları, sindirim sorunları ve kas-eklem ağrıları gibi sorunları olan insanlar tarafından kullanılabilir. Ancak terapinin doğru şekilde uygulanabilmesi ve etkisini göstermesi için doktorunuzun bu alandaki yetkinliği de oldukça önemlidir. Kişinin hastalık öyküsü, vitamin ve mineral değerlerine göre belirlenerek doktor tarafından hazırlanması gereken özel bir formül bulunabilir.

Myers Kokteyli Hemen Etki Eder mi?

Myers kokteylinin etkisi ve etki etme süresi kişiden kişiye değişebilir. Terapinin etkisi kişinin genel sağlık durumuna, alınan doza ve terapinin uygulama süresine göre de farklılıklar gösterebilir. Uygulamanın etkileri yavaş yavaş ortaya çıkabilir ve uzun süreli kullanım gerektirebilir. Doktorunuzun önerileriyle Myers kokteyli terapisinin etkisini destekleyici uygulamalar yapabilir ve daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Myers Kokteyli Fiyatları

Myers kokteyli fiyatları, kişinin yaşı, sağlık durumu, vitamin ve mineral ihtiyacı gibi faktörlere göre değişebilir. Ayrıca bu durum terapi sıklığı, dozajı ve terapiyi yürüten kliniğin sunmuş olduğu avantajlarla da orantılıdır. Myers kokteyli fiyat tahmininde bulunmak için kişinin sağlık durumunun detaylı bir şekilde incelenmesi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekir.

Siz de Myers kokteyli terapisi ile daha zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için hemen form doldurarak başvuru yapabilir ve ücretsiz ilk muayene sayesinde uzman doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir sorusuna alternatif cevaplar arıyorsanız Glutatyon ve ozon terapi uygulamalarımıza da göz atabilir, size uygun çözümler geliştirerek vücut direncinizi arttıran kombin işlem seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.