Ara
DR. MUSTAFA TUNCER

Dr. Mustafa Tuncer

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Mustafa Tuncer, 1968 yılında, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde doğdu. Yörük bir ailenin altı çocuğundan ikincisi olarak dünyaya gelen Dr. Mustafa Tuncer ilköğrenimini Antalya,Gazipaşa’da, orta ve lise öğrenimini ise Alanya’da tamamladı.
Evli olan Dr. Mustafa Tuncer üç çocuk babasıdır.
Sağlık sektörüne işitme cihazı ithalatı ile adım attı. Türkiye’nin muhtelif 50 noktasında işitme cihazı bayisi açtı. İstanbul’da ise üç noktaya işitme merkezi kurdu.
Eş zamanlı olarak ESWL Fizik Tedavi ve Böbrek Taşı Kırma Merkezi ile Görüntüleme Merkezleri kurdu. Yine aynı dönemde, 1996-97 yıllarında, İstanbul’un dört noktasında Marmara Tıp Merkezi’ni kurdu; genel hastanecilik hizmeti verdi. 1999 yılında, Almanya’da gerçekleştirilen Düsseldorf Tıp Fuarı’na katıldı ve Türkiye’nin jetsosyetesinin estetik operasyon yaptırmak için yurt dışına gittiğini öğrendi. Estetik operasyon için Türklerin Avrupa’ya gitmesi yerine, Avrupalıların Türkiye’ye gelmesini sağlamak adına sağlık turizmi yatırımı yapmaya karar verdi. Bu karar doğrultusunda girişim ve yatırım yapmaya başlayan Dr. Mustafa Tuncer, 1999 yılında sağlık turizmini ilk başlatan kişi oldu.

2004 yılında ise Esteworld Sağlık Grubu’nu kurdu. 32 ülkeye temsilcilik ofisi açtı. Esteworld markasını, sağlık turizminde Avrupa’nın en iyi markası haline getirdi. Dr. Mustafa Tuncer yılların tecrübesiyle Esteworld’ü dünya markası yaparak bir referans merkezi olmasını sağladı. Aynı zamanda Dr. Mustafa Tuncer’in yaptığı yatırımlar ve verdiği hizmetler öncülüğünde 2019 yılı itibariyle plastik cerrahi ve saç ekimi operasyonları alanında Türkiye’ye 2 milyar dolar girdi sağlanmasında büyük katkıları oldu.
Son 25-30 yılda, ekonomide yeni bir sektör oluşmasını sağlayıp “sağlık turizmi”nde ilk çalışmaları başlatan Dr. Mustafa Tuncer’in bu başarısında ailesinin Alanyalı olmasının ve çocuk yaştan itibaren turizm ve ticaret ile iç içe büyümesinin etkisi büyüktür. Tuncer ailesi 1960 yılında, Antalya, Gazipaşa’da seracılığı başlatmış, zamanla geliştirip profesyonel hale
getirerek 1970 yılında seracılık alanında Antalya’da söz sahibi olmayı başarmıştır.

Detaylar

Akademik Eğitim

  • Marmara Üniversitesi

1987 yılında, Marmara Üniversitesi’nde teoloji ve psikoloji eğitimi aldı. 1995 yılında ise psikoloji doktorasını tamamladı.

Dr. Mustafa Tuncer, OPİD-Özel Estetik Merkezleri Derneği’ni kurarak başkanlığını yaptı. Aynı zamanda halen Estetik ve Saç Cerrahi Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.

Estetik sektörünü kurumsallaştıran kişi olarak anılan Dr. Mustafa Tuncer, yatırımları ile
sektördeki çoğu hekim ve ekiplerinin okulu olmuştur. Sektörü yönlendiren, Avrupa’nın ise ilk
plastik cerrahi hastanesini kuran Dr. Mustafa Tuncer, ülkemizde sağlık turizminin
başlamasına da öncülük etmiştir.

MEDİKAL KADROMUZ

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?