Ara

2024 Yılında Estetik ve Sağlıklı Yaşam Daha Holistik Bir Açı ile İlerleyecek

Yayım Tariihi
29/04/2024
Kategori
Yazıyı Paylaş

2024 yılı estetik trendlerini değerlendiren Esteworld Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer, estetik ve sağlıklı yaşam işlemlerinin birleşeceğini ve daha holistik bir açı ile ilerleneceğini söyledi. Tuncer, “estetik operasyon geçirenlerin, bedenlerinde gerçekleşen prosedürlerden kaynaklı değişimi koruyan bir yaşam tarzı oluşturmak istediklerini göreceğiz” dedi.

Türkiye’nin öncü plastik cerrahi sağlık kurumu Esteworld’ün Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer’in estetik cerrahi operasyonlardan cilt bakımına uzanan hizmet yelpazesine, sosyal medya dünyasının popüler kültüre etkisine kadar ele aldığı değerlendirmeleri, 2024 yılında kişiselleştirmenin ön planda olacağını ortaya koyuyor.  

Bilimsel estetik değerlendirmelerin artan popülaritesinin temel nedenlerinden birinin, hassas ve kişiselleştirilmiş hizmet önerileri sunmak olduğunu söyleyen Dr. Burak Tuncer, “Gelişmiş teknolojik araçları kullanan bilimsel değerlendirmeler, 2024’te cilt bakımı ve estetik dünyasında kişiselleştirmeye yol açacak bir oyun değiştirici olmaya hazırlanıyor. Estetik operasyon geçirenler, bedenlerinde gerçekleşen prosedürlerden kaynaklı değişimi koruyan bir yaşam tarzı oluşturmak isteyecek. Dolayısıyla; estetik ve sağlıklı yaşam işlemlerinin birleştiğini ve daha holistik bir açı ile ilerlendiğini göreceğiz. Bunu yapmanın bir yolu, işlem yapılan merkezlerin, sunduğu hizmetleri daha bütünsel yaklaşımlı merkezlere dönüştürmesinden geçecek. Estetik merkezleri beslenmenin yanı sıra spor önerilerinin de sunulduğu bir yapıya dönüşecek” şeklinde konuştu.

“Her geçen gün daha fazla gerçekliğini yitirmiş talepler görüyoruz”

Sosyal medya fenomenlerinin ve ünlülerin paylaştığı görseller, kullandığı filtreler, toplumdaki güzellik algısını dönüştürdü. Dijitalleşmenin etkisiyle sosyal medyaya erişim de artınca, 2024 yılında estetiğin daha küçük yaşlara indiğini gözlemliyoruz. Bunun yanı sıra yine sosyal medyanın etkisiyle abartılı dolgu veya cerrahi işlem isteyenler de ön plana çıktı” diyen Dr. Burak Tuncer, “Yeni nesil, görsel dünyadan esinlenerek kafalarında yarattıkları güzellik algısını yüzlerine de uygulamaya çalışıyor. Özellikle sosyal medya araçlarındaki filtreler bu duruma sebep oluyor. Her geçen gün daha fazla gerçekliğini yitirmiş talepler görüyoruz. Herkesin yüz yapısı birbirinden farklı. Estetik operasyonlar da bu doğrultuda kişiye özel planlanmalı. Bu bilincin 2024 yılında daha fazla oturması için biz de gayret edeceğiz. Kişiselleştirilmiş uygulamaların ön plana çıkacağını, daha doğal ve yüzle uyumlu isteklerin geleceğini düşünüyoruz” dedi.

ESTEWORLD BLOG

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?