Ara

IV Destekli Saç Ekimi

Tıp teknolojisi saç kaybına konforlu, güvenilir, sağlıklı ve kalıcı bir çözüm geliştirmeyi on yıllar önce başardı: Saç ekimi. Günümüzde insanlar saç ekimiyle gür, dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşuyor; hem de hayatının yalnızca 1 günü, 7 saatini ayırarak. Kadın-erkek saç kaybı yaşayan hemen herkesin başvurabileceği kalıcı bir çözüm olan saç ekimi, kişinin ihtiyacına göre safir FUE saç ekimi, robotik saç ekimi, tıraşsız saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi gibi konforlu ve sağlıklı pek çok yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Saç kaybı yaşayan kişilerin saç ekimi yaptırırken temelde 3 beklentisi oluyor: Hızlı iyileşme, ekilen saçın sık çıkması ve doğal görünmesi. İşte bu noktada devreye saç tedavileri giriyor. Saç lazeri, PRP, growth factor (büyüme faktörü), ACell ve mezoterapi gibi tedaviler ekilen saçların daha hızlı uzamasını, daha güçlü olmasını ve ekim alanına daha iyi tutunmasını sağlıyor. Ayrıca iyileşme sürecini hızlandırarak saç ekimi yaptıran kişinin konforunu artırıyor. Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış saç tedavilerine şimdi yepyeni ve oldukça güçlü bir tedavi daha eklendi: IV Nutritions (intravenöz yani damardan beslenme) destekli saç tedavisi.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

IV Nutritions Destekli Saç Ekimi Nedir?

Saç köklerinin güçlenmesinde ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasında vitamin ve minerallerin önemli bir rolü olduğunu biliyoruz. İşte IV Nutritions destekli saç tedavisi vitamin ve minerallerin gücünden tümüyle yararlanabilmek adına geliştirilmiş bir yöntem. Saç sağlığı için hayati öneme sahip biyotin, niasin (B3 vitamini), folik asit, çinko, C ve B gibi vitaminleri içeren IV Nutritions serum, damar yoluyla vücuda direkt olarak veriliyor. Böylelikle yeni ekilen saçlar vitamin serumuyla destekleniyor; yerine güçlü bir biçimde tutunması; gür, güçlü ve hızlı bir şekilde uzaması sağlanıyor. İçeriği, kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre belirlenebilen IV Nutritions serumdaki biyotin saçı güçlendirirken çinko, ekimin yapıldığı bölgedeki cildin hızla iyileşmesini sağlıyor. N-asetilsistein cilt altı bağ dokularını iyileştirirken B5 vitamini saç tellerini güçlendiriyor. Gücünü vücudumuzda olması gereken vitaminlerden alan IV Nutritions destekli saç tedavisi sayesinde saç ekiminden sonraki süreçte oluşması çok normal olan ödem önemli ölçüde azalıyor. Yara iyileşmesi hızlanıyor; gerek donör gerekse ekimin yapıldığı alandaki cilt hızlı bir şekilde toparlanıyor. Kabuklanma, sivilcelenme, kızarma ve kaşınma gibi kişinin yaşam kalitesini bozacak etkiler neredeyse yok denecek kadar azalıyor. Böylelikle saç ekimi yaptıran kişi iyileşme dönemini oldukça konforlu bir biçimde geçiriyor. IV Nutritions vitamin serumu tüm metabolizmayı harekete geçirerek ekilen köklerin yanı sıra kaş, sakal ve tırnakların da beslenip güçlenmesini sağlıyor.

IV Nutritions Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

IV Nutritions destekli saç ekiminde vitamin bazlı serum, ekimin yapıldığı gün operasyon sürecine dahil ediliyor. Saç ekimi operasyonu sırasında normalde kişiye sadece damardan antibiyotik, ödem giderici ve ağrı kesici özelliği olan serumlar veriliyor. IV Nutritions destekli saç ekiminde ise bu serumlara vitamin bazlı serum da ekleniyor. Saç ekimi yaptıran kişinin saç ve cilt yapısına göre içeriği değişen, “vitamin kokteyli” olarak da adlandırabileceğimiz bu serum, vitaminlerin, saçı besleyen kılcal damarlara yoğun bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Kılcal damarlardan ihtiyaç duyduğu vitaminleri alan yeni ekilmiş saç kökleri böylelikle güçlü bir biçimde ekim alanına tutunuyor. Mevcut saçlar parlak ve canlı bir görünüm kazanırken yeni ekilen saçlar da hızlı ve güçlü bir biçimde uzuyor.

IV Nutritions destekli saç tedavisi kişiye ilk olarak saç ekimi sırasında, tamamlayıcı tedavi olarak uygulanıyor. Saçın ihtiyacına göre haftada bir olmak üzere 5 haftalık bir kür şeklinde gerçekleştirilerek hem saç ekiminden hem de besleyici tedaviden en yüksek verimin alınması sağlanıyor. IV Nutritions destekli saç tedavisi 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır, iyileşme süresi nedir? Saç ekimine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç köklerinin alındığı bölgelerden seyreklik ya da kellik olan bölgelere saç köklerinin nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi doktorları arasından seçim yaparken deneyimli, konusunda uzman, referansları iyi olan doktorlarla görüşerek ve kliniklerin çalışmalarını inceleyerek seçim yapmalısınız.

Saç dökülmesi yaşayan, genetik ya da travmatik saç dökülmesi yaşayan bireylere uygulanabilir.

Saç ekimi genellikle kalıcı saç kaybı yaşayanlar veya saç seyrekleşmesi problemi yaşayanlar için uygundur. Ancak, kişinin genel sağlık durumu ve saç dökülme seviyesi değerlendirilmelidir.

Kronik sağlık problemleri (kalp, tansiyon, böbrek, karaciğer yetmezliği), kanser hastalığı, panik atak öyküsü, hamilelik, yetersiz donör saç miktarı, hepatit C veya HIV pozitifliği, 24 yaş altı kişiler, genetik nedenlerle saçsız doğanlar, diyabet, hemofili gibi kan problemleri olan kişilere saç ekimi uygulanmaz. Bu durumlar saç ekimine uygunluk kriterleri açısından önemlidir ve operasyon öncesinde dikkatle değerlendirilmelidir.

Saç ekimi genellikle 25-65 yaş aralığındaki bireyler için uygundur.

Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir. Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle yapılmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi veya Sedasyon uygulanan hasta sohbet ederek işlemini alır.

Saç ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 2 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 2 günlük süreçte;

1.gün  Ekim): Hastanemizde saç ekimi ve prp tedavisi işlemleri tamamlanır.

2.gün (Kontrol ve Yıkamasız Solüsyon Uygulama): Hastamız hastanemizde yeniden misafir edilerek köklerde herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu kontrol edilir. Saç ekiminin yapıldığı bölgeye Esteworld’ün uzman doktorları ve deneyimli ekibi tarafından sprey formundaki özel bakım solüsyonu uygulanır. Hızlı iyileşen saç ekimi ile yepyeni ve konforlu bir iyileşme dönemi sunulur.

2.gün sonrası süreç: Nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyon saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca her 3 saatte bir 10-15 kez püskürtülerek çok hafif dokunuşlarla uygulanır. Saç ekiminden 9-10 gün sonra saç derisi neredeyse tamamen iyileşerek kabuklarını döker.

Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Sedasyonlu saç ekimi ile çabuk heyecanlanan, endişe düzeyi yüksek hastalarımıza rüya tadında bir saç ekim deneyimi sunabiliyoruz.

Tam sonuçların alınması 6 ay ile 18 ay arasında bir sürede gerçekleşir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?