Ara

Eksozom Saç Tedavisi

Saç dökülmesi, dünya genelinde milyonlarca insanı etkileyen bir durumdur. Tıp ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç dökülmesine çözüm odaklı pek çok tedavi ortaya çıkmaktadır. Bu tedavilerden biri de eksozom saç tedavisidir.

Eksozom Nedir?

Tüm hücreler, normal yaşam süreçlerinde hücreler arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla çevrelerine “hücre dışı kesecikler” salgılar. Bu kesecikler, ektozom ve eksozom olarak adlandırılır. Ektozomlar, hücreden dışarı doğru tomurcuklanarak ayrılan ve 50 nm ile 1 μm boyutları arasında değişen yapıları ifade eder. Eksozomlar ise hücre içi keseciklerin hücre zarı ile birleşerek içeriğindeki maddeleri çevre hücrelere ileten yapılar olarak tanımlanır.

Hücre zarından salgılanan bu yapılar, çeşitli biyolojik süreçlerde rol oynarlar. Mikroskopik boyutta olan bu kesecikler, etkiledikleri hücrenin işlevlerini artırma kapasitesine ve o hücreyi onarma yeteneğine sahiptir.

Eksozomların içeriği; köken aldığı hücreye bağlı olarak gen parçaları (nükleik asitler), proteinler, yağlar ve metabolitleri içerir. Bu yapılar sayesinde DNA, RNA ve proteinler hücreden hücreye transfer edilerek büyük bir yenilenme süreci başlatır. Son yıllarda saç tedavisi gibi alanlarda potansiyel kullanımı üzerine araştırmalar artmıştır.

Eksozom Kök Hücre Tedavisi Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Eksozom tedavisi, eksozom adı verilen küçük veziküllerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Eksozom tedavisi; hücreler arasında iletişimi sağlamak, hücrelerin onarımını desteklemek ve çeşitli biyolojik süreçlere katkıda bulunmak amacıyla kullanılır.

Pek çok alanda eksozom tedavisin uygulanmaktadır. Yeni nesil hücresel tedavi yöntemlerinden olan eksozom kök hücre tedavisinin en çok kullanılıdığı alanlar:

 1. Cilt problemlerinde eksozom tedavisi
 2. Yara iyileşmesinde eksozom tedavisi
 3. Tüp bebekte eksozom tedavisi
 4. Saç dökülmesinde eksozom tedavisi

Eksozom Saç Tedavisi Nedir?

Eksozom saç tedavisi; saç sağlığını iyileştirmek, saç dökülmesini azaltmak ve saç köklerini güçlendirmek amacıyla eksozom adı verilen küçük veziküllerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bu inovatif tedavi, hücreler arasında iletişimi düzenleyen ve hücrelerin onarımını destekleyen eksozomların saç sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini hedefler. Eksozom saç tedavisinin diğer hedefleri ise şöyledir:

 1. Saç dökülmesinin durdurulması,
 2. Saçların onarılması,
 3. Saç derideki kızarıklık, pullanma ve yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkması,
 4. Saç köklerinin güçlenmesi ve yenilenmesi eksozom saç tedavisinin etkileri arasındadır.

Eksozom saç tedavisi; yüksek onarım gücüne sahiptir. İçerdiği vitamin, mineral ve büyüme faktörleri, saç sağlığını desteklemek ve onarmak için gerekli malzemeleri sağlar.

Eksozom Saç Tedavisi Kimler için Uygundur?

 1. Saç dökülmesi yaşayan bireyler,
 2. Saç köklerinde incelme problemi olan kişiler,
 3. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayanlar,
 4. Saç dökülme sorunu yaşayan kadınlar,
 5. Mevsimsel veya stres kaynaklı ani saç kaybı yaşayanlar,
 6. Saç ekimi sonrasında mevcut saçları korumak isteyenler ve
 7. Saç ekimi sürecinin başarısını artırmak isteyen bireyler için bu tedavi yöntemi önerilebilir.

Eksozom Saç Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 1. Eksozom saç tedavisi, saç dökülmesini önler
 2. Saç köklerini güçlendirir
 3. Saç deri sağlığını iyileştirir.
 4. Eksozom tedavisi içerdiği vitamin, mineral ve büyüme faktörleri ile saçların ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar.

Eksozom Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Eksozom hücre saç tedavisi uzman doktor tarafından birkaç adımda uygulanmaktadır:

 • Tedavi öncesi, eksozom tedavisi konusunda deneyimli bir doktor tarafından hastanın durumu değerlendirilir.
 • Saç dökülmesinin sebepleri ve hastalıklar incelenir.
 • Saçlı deri muayenesi yapılır ve tedavinin olası sonuçları hakkında gerçekçi beklentiler sunulur.
 • Hasta, tedaviye uygun görüldüğünde özel dezenfektanlar ile saçlı derisi temizlenir.
 • Eksozom kök hücrelerden türetilen bir konsantrasyon halinde hazırlanır.
 • Eksozomlar, enjeksiyon için uygun bir çözelti içinde süspanse edilir.
 • Eksozomlar, soğuk zincirle taşınan bir malzemedir. Açıldığı ve karışım haline getirildiği an hemen kullanılması gerekmektedir.
 • Deneyimli bir doktor, ince bir iğne kullanarak eksozom solüsyonunu saç dökülmesinden etkilenen bölgelere enjekte edilerek gerçekleştirilir.
 • İşlem genellikle ağrısızdır ve tedavi edilen bölgeye bağlı olarak 10-15 dakika sürebilir.

Eksozom saç tedavisi kaç seans? Eksozom saç tedavisi seans sayısı; bireyin saç durumu, tedaviye verdiği yanıt ve istenilen sonuca bağlı olarak değişebilir. Genellikle tedavi planı, doktor tarafından hastanın ihtiyaçlarına ve saç dökülmesinin şiddetine göre belirlenir.

Eksozom Saç Tedavisi Fiyatları

Eksozom saç tedavisi fiyatları; tedaviyi uygulayan klinik veya doktor, kullanılan teknoloji, tedavi sürecinin karmaşıklığı ve bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Kişiye özel tedavi planı gerektiren eksozom saç tedavisi için fiyatlar, tedavi sürecinin detaylarına ve seans sayısına bağlı olarak değişir. Bu nedenle, eksozom saç tedavisi fiyatları konusunda kesin bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EKSOZOM SAÇ TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Eksozom saç tedavisi nedir? Nasıl yapılır? İyileşme süresi nedir? Saç tedavilerine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz
Aklınızda soru işareti kalmasın?
Saç ekimi ve tedavileri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Saç Eksozom Tedavisi Nedir?

Saç eksozom tedavisi, saç köklerini güçlendirmek, saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesini azaltmak için eksozom adı verilen hücresel sinyal parçacıklarının kullanıldığı tedavi yöntemidir. Eksozomlar, hücreler arasında iletişimi sağlayan ve hücresel rejenerasyonu teşvik eden mikroskobik yapılar içerir.

Eksozom tedavisi genellikle saç derisine enjeksiyon yoluyla uygulanır. Saç derisine enjekte edilen eksozomlar; saç foliküllerini uyarmak, kan dolaşımını artırmak ve saç büyümesini teşvik etmek için çalışır.

Eksozom tedavisinin kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir ve tedavinin uygulanma şekline bağlıdır.Devam eden bakım ve tedavi ile sonuçlar ile kalıcılık sağlanır.

Eksozom tedavisinin etkileri kişiden kişiye ve tedavinin uygulanma şekline göre değişiklik gösterir. Bazı kişilerde tedavinin etkileri birkaç hafta içinde fark edilebilirken diğerlerinde bu etki daha uzun sürebilir. Tedavinin etkileri zamanla artış gösterir.

Eksozom tedavisi, saç dökülmesini azaltmak ve saç büyümesini teşvik etmek için hücresel sinyal parçacıklarını kullanırken diğer saç tedavi yöntemleri genellikle ilaçlar, saç ekimi veya lazer tedavisi gibi farklı mekanizmaları içerir. Hangi tedavi yönteminin daha etkili olduğu kişinin saç durumuna, tercihlerine ve uzmanın önerilerine bağlı olarak değişebilir.

Saç eksozom tedavisi fiyatları genellikle klinik ve tedavi yöntemine göre değişiklik gösterir.  Net bir fiyat bilgisi almak için uzman sağlık danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

SAÇ EKİMİ BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?