Ara

Scarlet

Cildin sıkılığını artırmak, kırışıklıkları azaltmak ve cilt tonunu iyileştirmek için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama, epidermis ve dermisteki cilt problemlerini aynı anda tedavi edebilen mikro iğneleme teknolojisiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Scarlet, yüz ve vücut bölgeleri için farklı modlara sahiptir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

Altın İğne Scarlet Uygulaması Nedir?

Scarlet, epidermis ve dermisteki cilt problemlerini aynı anda tedavi edebilen, mikro iğneleme ile birden çok işlemi bir arada yapabilme mantığına dayalı bir cihazdır. Esteworld’de Scarlet S modeli ile işlem yapılır. Cihazın hem yüz hem de vücut modu vardır. Yapılan işlemi ameliyatsız yüz germe, iz tedavi etme olarak da adlandırmak mümkündür.

Nasıl Bir İşlemdir?

Scarlet ağrılı bir işlem değildir. Cihazın ucuna kişi için yeni açılan ve tek kullanımlık olan 25 tane altın iğnesi bulunan bir başlık takılır. Bu başlık ekranda ayarlanan ölçüde derinliğe inerek geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verir. Cihaz cildin tüm tabakalarına nüfuz eder. Radyofrekans dalgalarıyla uyarılan cilt iyileşme sürecini başlatmış olur.

Kaç Seans Yapılmalıdır?

Genelde üç seans yapılır. Ancak hastanın durumuna göre daha fazla yapılması da gerekebilir. Mezoterapilerle kombine edilebilen bir işlemdir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte her seans 1- 1,5 saat aralığında sürer.

Kimlere Uygulanır?

Genç yaştaki hasta grubu için genellikle akneden sonra oluşan çukurluk ve leke sorunları için uygulanır. Orta ve ileri yaşlarda da ciltteki kırışıklıklar ve cildin elastikiyetini yitirdiği durumlarda yararlanılır. Bunun dışında operasyon sonrası kalan izler için de kullanılabilir. Vücutta uygulama amaçları çoğunlukla liposuction sonrası cildi sıkılaştırmak, selülit mezoterapisi sonrası üst bölgeyi tamamen toparlamaktır.

Dışarıdan herhangi bir ilaç, karışım enjekte edilmeden kendi dokularıyla iyileşmek isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Beraberinde PRP ile desteklenebilir. PRP’de yine kişinin kendi kanından yapılan bir uygulama olduğundan bu işlemde de dışarıdan alınan hiçbir ilaç, madde yoktur. Kısacası sadece kişinin kendi onarım mekanizmalarının kullanıldığı bir işlemdir.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?