Ara

İpek Koza Tekniği

Yeni bir ameliyatsız yüz germe tekniği olan “İpek Koza Tekniği” adını, koza gibi sıkı ve dayanıklı; ipek gibi parlak ve genç bir cilt hedeflemesinden dolayı almıştır. Cildin yapısındaki değişimler sonrasındaki eski haline olan dönüşüm, ipek böceğinin yaşadığı dönüşüm ile simgeleştirilmiştir.

Bizi tercih eden
8000+ saç ekimi hastamız yanılıyor olamaz

“İpek estetiği” olarak da adlandırılan bu teknik, temelde kişinin kendi vücudunun ve cildinin güçlenerek toparlanmasını sağladığı için, kişinin genç bir yüze sahip olması yönünde dış etkenlerden bağımsız bir tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor.

Yöntemin uygulanabilirliği hasta için zorluk içermiyor, sonuçları anında gözlemlenebiliyor. Yüzün içerisinde organik iplerle doku destekleri yapılıyor. Küçük iğne enjeksiyonları ile gerçekleştirilen bu işlem sonrasında, ipler eriyip kayboluyor. Ciltte, ipek liflerinde olduğu gibi güçlü bağ lifler oluşumunu ve kolajen salgılanmasını sağlayan bu yöntem, ciltte herhangi bir askılama yapılmasına gerek bırakmıyor. Buna rağmen yöntemin sonrasında oluşan doku sıkılığı, aynı yüz askılama işlemlerinde oluşan gergin görünümü sağlıyor.

Yöntem sonrasında cildin solgunluğu da giderilmiş ve sağlıklı bir görünüm verilmiş oluyor. İpek koza tekniği, yüz çizgisi “V” şeklinde kalmayıp zamanın ve yer çekiminin etkisi ile sarkmış “U” görünümü almış, çene altında pot bir deri görünümü oluşmuş kişiler için ameliyatsız bir çözüm getiriyor.

30 dakika kadar süren seanslarla uygulanan teknik ile, etkisi 2 yıl kadar sürecek genç, parlak ve gergin görünüm hedefleniyor.

İpek koza tekniğini desteklemek amacı ile, uygulama sonrasında, doğal ipeğin içeriğinde mevcut olan Sericin ve Fibroin proteinlerini içeren ham ipek koza ile krem ve altın maske uygulamaları da yapılmaktadır.

Medikal Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal estetik uygulamaları nelerdir? İyileşme süresi nedir? Operasyon sonrası nelere dikkat etmem gerekir? Medikal estetik uygulamalarına dair merak ettiğiniz soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz

Aklınızda soru işareti kalmasın?
Medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Medikal Estetik nedir ve hangi işlemleri içerir?

Medikal Estetik, cerrahi olmayan ve invaziv olmayan işlemleri içeren bir estetik dalıdır. Bu işlemler genellikle cilt yenileme, kırışıklık azaltma, leke tedavisi, akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, yağ azaltma gibi alanlarda odaklanır. Medikal Estetik işlemleri arasında botoks, dolgu uygulamaları, kimyasal peeling, lazer tedavileri, mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

Medikal Estetik işlemleri genellikle güvenlidir, ancak işlemi gerçekleştirecek olan kişinin deneyimi ve yetkinliği çok önemlidir. İşlem öncesinde kişinin sağlık durumu değerlendirilir, işlem sırasında steril teknikler kullanılır ve uygun dozlarda malzemeler kullanılır.

Medikal Estetik işlemleri, cilt problemleri (akne, lekeler), yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, sarkmalar), cilt yenileme ve gençleştirme gibi durumlar için tercih edilir. Ayrıca, estetik görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler de bu işlemleri tercih edebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin sonuçları işlemin türüne ve kişinin cilt tipine bağlıdır. Bazı işlemler hemen sonuç verirken (örneğin, botoks), bazıları için sonuçlar birkaç hafta veya ay alabilir (örneğin, cilt yenileme). Sonuçların kalıcılığı da işlemin türüne ve kişinin yaşam tarzına bağlıdır.

Medikal Estetik işlemlerinin yan etkileri ve riskleri işlemin türüne göre değişir. Bazı yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve geçici morluklar bulunur. Nadir durumlarda enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar veya istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Medikal Estetik işlemlerinin fiyatları işlemin türüne, yapılacağı bölgeye ve kliniğin veya doktorun deneyimine göre değişir. Genellikle fiyatlar, işlem tipine ve kullanılan malzeme miktarına göre belirlenir. En doğru fiyatı almak için bir kliniğe veya doktora danışmak önemlidir.

MİSAFİRLERİMİZ NELER SÖYLEDİ?

Bugüne kadar dokunduğumuz binlerce insanı mutlu ettik, istedikleri görünümlere kavuşturduk; anılarını tazeledik. Yeni hayatların ve başlangıçların önünü açtık. Esteworld profesyonel uygulamalarıyla tanışan misafirlerimizin değerlendirmeleri

ESTEWORLD

DÜNYA'DA 35 ÜLKEDEYİZ

Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, ‘’Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz.

Saç Ekim Operasyonu
0 +
Plastik Cerrahi Operasyonu
0 +
Diş Tedavisi ve Estetiği
0 +

Başarı ve Sertifikalarımız

MEDİKAL ESTETİK BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore

YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜREN HASTANE

Yüksek tıbbi standartlarda hizmet veriyor; alanında uzman kadromuzla saç ekimi, plastik cerrahi, longevity, diş ve medikal estetik alanında çözümler sunuyoruz.
Veya aklınıza takılanlar için bize ulaşın.
ESTEWORLD
ESTEWORLD
Esteworld'e Hoş Geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?