KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar deri yüzeyinde kırmızı veya koyu mavi renkle görülen yüzeysel damar genişlemeleridir. Kılcal damar tedavisi genellikle orta ve ileri yaş grubunu ilgilendiren bir tedavi şeklidir. Öte yandan genç hastalarda ise çoğu kez travmatik olarak, düşme, çarpma, cildini sıkıştırmaya bağlı oluşabilir. Aşırı alkol alımı, hormonal ilaçların yoğun kullanılması, uzun süre ayakta kalınan işlerde çalışmaya bağlı olarak da kılcal damar problemleri görülebilir. Kadınlarda daha sık görülür. Bunun sebebinin hormonal etkenler olduğu düşünülmektedir.

Nasıl tedavi edilir?

Uygulama Nd Yag lazer ile yapılır. Lazerle çapı 4mm’nin altındaki damarlara müdahale edilebilir. Yüzde ise 2 mm ve altındakilere müdahale etmek mümkündür. Bunun dışındakiler kalp damar cerrahisinin alanına girer. Alt yapısında varis olmayan, çok ince, yüzeysel kılcal damarlara lazer ile tedavi yapılabilir. Kişinin durumuna göre bazen tek seansta kolaylıkla tedavi edilir. Tekrar müdahale gerekirse 6 haftadan önce yapılmamalıdır. Genellikle damarlanmanın düzeyine göre 1-3 seans gerekebilir. Seans aralıkları 6-8 haftadır. Bronz tene uygulanmaz, kışın yapılması tercih edilir. Ancak tatile gitmeyecek, güneşe çıkmayacak kişilere yazın da uygulanabilir. Uygulama sonrasında güneşten kaçınılması gerektiği bilinmelidir.

Herkese uygulanabilir mi?

Kan pıhtılaşma sorunu olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kullanılan lazer ışığı dalga boyuna duyarlılığı olanlar ve ışık duyarlılığına neden olabilen ilaç alanlar tedavi için uygun değildir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.