LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, özellikle kadınlar arasında yaygın olarak rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durum, ileri yaşlarda sosyal yaşamı olumsuz etkileyebilir, özgüven kaybına ve bazen psikolojik sorunlara neden olabilir. Lazer epilasyon, bu sorunu çözmek için birçok kişi için ideal bir seçenektir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri yok etme amacıyla uygulanan kalıcı bir yöntemdir. Uygulama sırasında lazer ışınları kullanılarak, belirli bölgelerdeki kıl kökleri hedeflenir ve tüylerin yok edilmesi sağlanır. Bu işlem kıl köklerinin beslenmesini engellediği gibi kılların da zayıflamasını ve dökülmesini sağlar. Tüm dünyada başarılı ve güvenli bir şekilde kullanılan lazer epilasyon işlemi, bugün farklı cilt ve kıl yapılarına özel olarak geliştirilmiş cihazlar sayesinde çok daha etkili sonuçlar vermektedir.


Cilt ve kıl yapısına göre değişmekle birlikte sıklıkla kullanılan çeşitli lazer epilasyon cihazları mevcuttur:

 • Alexandrite lazer
 • ND YAG lazer
 • Diode Next lazer
 • Soprano Ice (Buz Lazer)

Bu cihazlar farklı dalga boylarıyla kıl köklerini hedefler ve istenmeyen tüylere güvenli, konforlu ve kesin bir çözüm sunar.

Lazer Epilasyon Cihazı Çeşitleri ve Özellikleri

Alexandrite Lazer Epilasyon

 • Alexandrite lazer epilasyon cihazı, koyu renkli kıllara sahip açık tenli kişiler için uygun bir yöntemdir.
 • En güçlü dalga boyuna sahip olan Alexandrite lazer, kıllar ne kadar koyu renkli ve kalınsa o kadar etkili sonuçlar verir
 • Jel kullanmadan ve cilde temas etmeden gerçekleştirilen bu yöntem, özellikle de kılları koyu renkli olan açık tenli kişilerde kısa sürede oldukça başarılı sonuçlar verir.

ND YAG Lazer Epilasyon

 • ND YAG lazer epilasyon cihazı, kıl köklerini değil bu kökleri besleyen kılcal damarları hedef alır. Bu yöntem, esmer, koyu tenli ve bronz cilde sahip, kıl yapısı çok ince kişilerde oldukça başarılı sonuçlar verir. Esmerlerde lazer epilasyon için en etkili yöntemlerden biridir.
 • Üst deriyi koruyacak şekilde özel soğutucu birimiyle neredeyse acısız şekilde tüyleri kalıcı olarak yok eder.
 • NG YAG lazer, en fazla yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyenlerin tercihi olsa da sırt, omuz ve göğüs gibi derinde yerleşimi olan kılların yok edilmesinde de etkili sonuçlar verir.

Diode Lazer Epilasyon

 • Diode lazer epilasyon cihazı, kıla ve köküne aynı anda atış yapabilen hibrit bir teknolojidir. Her cilt ve kıl tipinde başarılı bir şekilde uygulanabilir ve istenilen sonuçlar alınır.
 • Hibrit teknolojisi sayesinde aynı anda kıl ve köklere atış yapabilen diode lazer, her cildin ve kılın gereksinimlerine göre mükemmel sonuçlar verir.
 • En ince ve görünmeyen kılları bile etkileyebilen bu yöntem, cilde soğuk başlıklar ve jel yardımıyla adeta ütü gibi uygulanır.
 • Esteworld'de, buz başlıklı lazer alanında Diode Next Lazer ve Soprano Ice gibi seçenekler bulunmaktadır.

Soprano Buz Lazer

 • Soprano buz lazer, ağrısız lazer epilasyon sağlaması yönüyle en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.
 • Her cilt tipinde ve kıl yapısında güvenle kullanılabilen Soprano Ice lazer, yaz aylarında dahi uygulanabilir özelliktedir.
 • Buz lazer epilasyon ya da Soprano Ice lazer olarak da bilinen bu teknoloji, lazer epilasyon işleminin acı ve ağrı hissi olmadan konforlu bir şekilde tamamlanmasına olanak tanır.
 • İşlem sırasında, jel ile kaplanan ciltte cihaz ütü gibi gezdirilir ve özel buz başlığı cildi soğutarak acı ve ağrıyı ortadan kaldırır.
 • Uygulamada kişi adeta masaj yapılıyormuş gibi hisseder. Dört mevsim kullanılabilen Soprano Ice Lazer, en ince ve açık renkli kıllardan bile kolayca kurtulmanızı sağlar.
 • 2x1 cm boyutlu başlığı sayesinde daha geniş alanlarda uygulama yapılabildiğinden seans süresi de oldukça kısadır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

 • Lazer epilasyon, son derece güvenli bir işlem olsa da hormonal veya alerjik durumlardan dolayı bazı kişilere yapılmaz:
 • 18 yaşın altındaki kadınlara aile onayı olmadan lazer epilasyon işlemi yapılmaz.
 • Kadınların hamilelik ve emzirme dönemi sırasında lazer epilasyon yapılamaz. Bu işlem için emzirme dönemi sonrası en az 6 ay beklenmelidir.
 • Işığa duyarlılık gösteren ilaçlar kullanılıyorsa dermatolog tarafından kişiye lazer epilasyon yapılıp yapılamayacağı değerlendirilir.
 • Cildi çok hassas olan kadınlar için öncelikle küçük bir alanda deneme yapılır ve alerjik reaksiyona göre devam edilir veya edilmez.

Siz de cilt tipinize ve kıl yapınıza en uygun cihaz ile lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için hemen form doldurabilir, ücretsiz ilk muayene avantajıyla detaylı bilgi alabilirsiniz!

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunun, lazer yapılan bölge ve tercih edilen yöntemlere bağlı olarak birçok cevabı bulunur. Güvenle uygulanabilen bir işlem olduğundan günümüzde çoğu kadın evde lazer epilasyon bile yapmaktadır.. Ancak vücudumuzdaki kıllar ve cildimizin rengine göre uygulanması gereken işlemler farklı olduğundan, lazer epilasyon işlemini uzman bir estetisyen kontrolünde ve doğru lazer cihazının kullanımıyla yapmak oldukça önemlidir. Uzman estetisyenler, kişinin cildi ve kıl tipine göre en uygun lazer epilasyon yöntemini ve cihazını belirler. Böylece istenen kalıcı sonuçların alınması sağlanır. Lazer epilasyonun etkililiği ve güvenliği, yüksek teknolojili, profesyonel bir estetik merkezinde yapılması ile mümkündür. Ayrıca, kişinin cildi ve kıl tipine uygun seans sayısı ve aralığı da uzman estetisyenler tarafından belirlenmelidir.

Kadın Lazer Epilasyon Bölgeleri

 • Yüz
 • Koltuk Altı
 • Kol
 • Bacak
 • Genital Bölge
 • Dudak Üstü
 • Bel
 • Göğüs Ucu
 • Boyun ve Bikini Bölgesi Tüm Vücut

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmalı?

Lazer epilasyon uygulamaları genellikle, yüz bölgesinde ayda bir, vücut bölgesinde ise 1-2 ayda bir tekrar edilir. Her seans sonrası, alınan sonuçlar değerlendirildikten sonra, ihtiyaç durumuna göre ek seanslar yapılabilir. Genellikle kişiden kişiye değişse de istenen sonuçları alabilmek için en az 4-8 arası seans yapılması gerekir. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak çoğunlukla 5-6 seansla istenen sonuçlar alınabilir. İstenmeyen tüylerin ortadan kalkması için konforlu bir seçenek olan lazer epilasyon, 5-6 seansla 1-1,5 aylık periyotlarla tüm tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayabilir.

Lazer Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?

Her lazer epilasyon seansının süresi, uygulama yapılan bölgenin boyutuna, cildin ve kılların yapısına ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir. Genelde, bir seans yaklaşık 25 dakika ile 1,5 saat arasında sürebilir. Tüm vücut lazer epilasyon ise ortalama 1-1,5 saatte tamamlanır. Bu detaylı prosedür için bölgeye ve kıl tiplerine uygun olarak, çeşitli lazer epilasyon cihazları mükemmel sonuçlara ulaşmak için bir arada kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Öncesi - Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Lazer epilasyon öncesinde, kıl köklerini inceltebilecek ve cildi lazer işlemine duyarlı hale getirebilecek ağda veya epilasyon aleti gibi uygulamalardan kaçının.
 2. Güneş banyosundan ve solaryumdan kaçının, çünkü cilt bu tür etkinliklerden sonra daha hassas hale gelir. Lazer tedavisine başlamadan en az 2-3 gün önce bu etkinliklerden uzak durun.
 3. Lazer epilasyon öncesi kılları, makas, traş makinesi veya traş bıçağı yardımıyla kısaltın. Tüy dökücü kremler kullanılabilir ancak kıl ve tüylerin cilt yüzeyine çıkması beklenmelidir.
 4. Tüylerin rengini açacak veya sarartacak herhangi bir uygulamadan kaçının.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Lazer epilasyondan sonra, bölgede küçük kızarıklıklar oluşabilir ancak bu durum bölgenin işlemden etkilendiğini ve olumlu sonuçlar alınacağını gösterir.
 2. İşlemden sonra, cildi yatıştırmak ve nemlendirmek için özel losyonlar uygulanır.
 3. Uygulama yapıldıktan sonra en az 8 saat boyunca suya maruz kalmamaya ve bir aylık süre içinde doğrudan güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edilmesi gerekir.
 4. Güneşte kalınacaksa, özellikle yüz bölgesinde yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanılması çok önemlidir.
 5. İşlemden sonra 1-2 hafta hamama gitmemeniz, kese, lif, peeling ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınmanız gerekir.
 6. Lazer epilasyon cildi kurutabilir, bu nedenle süreç boyunca cildi nemlendirmek önemlidir. Bunun için özellikle cildi nemlendiren ancak kıl köklerini beslemeyen, lazer sonrası kullanımına uygun kremler tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Bitirir mi?

Lazer epilasyon uygulamasıyla istenmeyen tüylerin neredeyse tamamı ortadan kalkar. Fakat bazı durumlarda, nadiren de olsa kıl kökleri yeniden çıkabildiğinden, yılda bir veya iki kez bakım seansı yapmak faydalı olabilir. Kış ve yaz dönemlerinde, güncel koruma sağlamak adına bakım seansı almak önerilir.

Kadın Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, işlem sırasında kullanılan cihaz, yöntem, seans sayısı ve uygulama yapılacak bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları da aynı şekilde uzmanlar tarafından belirlenen cihaz ve yöntemlere göre değişebilir. Lazer epilasyon işleminden en iyi sonucu alabilmek için bu yöntemlerin seçimi cilt ve kıl yapılarına göre belirlenir.

Lazer Epilasyon Yaptıranların Sıkça Sorduğu Sorular

Lazer epilasyon, lazer ışığının kullanılarak kıl köklerinin hedeflenerek kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılır.

Lazer epilasyonun seans sayısı kişiye göre farklılık gösterir ancak genellikle seans sayısı 6 ila 8 seans arasındadır.

Kesin sonuçlar almak için genellikle 6 ila 8 seanslık bir lazer epilasyon tedavisi gereklidir.

Lazer epilasyon 1- 1.5 ay süreli aralıklarla gerçekleştirilir. Buna göre 8 seanslık lazer tedavisi 12-18 ay arasında sürmektedir.

Lazer epilasyon işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir

Lazer epilasyonun etkisi kişiden kişiye göre değişir. Uzman estetisyenler tarafından uygulandığında kalıcı veya uzun süreli sonuçlar sağlar.

Hangi lazer epilasyon yönteminin daha iyi olduğu kişinin cilt tipi, kıl rengi ve cilt hassasiyetine göre değişir, bu nedenle bir uzmana danışmak önemlidir.

Kadınlar yazın da lazer epilasyon yapılabilir ancak güneşlenme sonrası işlem önerilmez ve güneş kremi kullanılması tavsiye edilir.

Lazer epilasyon, genellikle her cilt tipi ve kıl renginde uygulanabilir.

Lazer epilasyon için bir yaş sınırı yoktur, ancak genellikle ergenlik dönemindeki bireylerde önerilmez.

Hormonal bozuklukları olan kadınlar da lazer epilasyon yaptırabilir, ancak öncelikle bir doktora danışılması önerilir.

Lazer epilasyon, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlara uygulanmamalıdır. Bu işlem için emzirme dönemi sona erdikten sonra en az 6 ay beklenmelidir.

Lazer epilasyonun fiyatı; tedavi alanının büyüklüğüne, tercih edilen lazer epilasyon cihazına ve uygulama yapılan bölgeye göre değişir.
Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.