KARBON PEELING

Karbon Peeling

"Peeling" kelimesi akla soyma işlemini getirse de karbon peeling uygulaması Q-Swichted Nd-Yag lazer kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Ciltteki lekelerin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, düzensiz yağlanmalar ve ciltte oluşan sarkmaların tedavisinde kullanılır. Yaz-kış uygulanabilen bu yöntem gözeneklerin sıkılaştırılması ve yağ salınımının dengelenmesinde oldukça etkilidir.

Karbon peeling işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle kişinin cildi temizlenir. Makyaj varsa alkol içermeyen solüsyonla arındırılır. Ardından cilde karbon krem sürülür. Kullanılan karbon kremin çok kaliteli, çok iyi bir ürün olması gerekir. Ne çok katı ne çok akışkan olmalı. Karbon kuruduktan sonra Q-Swichted lazerle karbon ciltten uzaklaştırılır. Karbonu ciltten uzaklaştırırken her lazer atışı yapıldığında cildin gözenekleri sıkılaştırır. Karbon ciltte beklediği süre içerisinde gözenekteki kire kadar nüfuz ediyor. Böylece gözeneğin içindeki birikmiş yağ, ter karışımı ve kir de karbonun lazer ışıkla kaldırılmasıyla temizlenmiş olur.

Karbon peeling işlemi ne kadar sürer?

10 dakika süren bir işlemdir. Çok hızlı cilt bakımı olarak da nitelendirilebilir. Ancak işlemin bio-yararları çok fazladır.

Angel whitening - Tüy sarartma

Karbon peeling işlemi genellikle angel whitening denilen bir yöntemle birlikte gerçekleştirilir. Hastanın cildinde yüzeyal lekelenmeleri varsa bu işlem uygulanır. Angel whitening, “Q Switched” lazerle yapabilen özel bir ekran ayarı gerektiren bir protokoldür. Belli başlıklarla, belli enerjileri kullanarak cildin yüzeyindeki melanin pigmenti de açılır. Böylece cilt, yüzeyindeki lekelerden arınmış olur. Hasta her geldiği seansta cildinde parlaklık ve ışık hisseder.

Angel whitening’i de yaparken hastaya başka bir uygulama daha yapılır. Hastanın yüzünde ince ayva tüyleri varsa bu tüyler ciltlerinde ekstra daha fazla koyuluk yaratır. Bu durum sarışın kişilerde de olabilir, esmer kişilerde de olabilir. Ancak özellikle esmer kişiler ayva tüylerinin yarattığı ekstra koyuluktan rahatsız olurlar. Özellikle esmer kişilerin kışın tercihleri ciltlerinin renklerini açmaktır. Dolayısıyla Q switched lazerle bir taraftan da hastanın tüyleri sarartılmış olur. Hastanın tüyleri sarardığı zaman yüzü çok daha aydınlık görünür. Yüzünün rengi açılır. Zaten Angel whitening de yüzün renginin açılmasını sağlar.

Kaç seans yapılması gerekiyor?

Genellikle 4 ila 6 seans önerilir.

Belirli aralıklarla tekrar etmek gerekiyor mu?

Sadece karbon peeling yapılıyorsa 15 günde bir yapılır. Karbon peeling ve leke açmak amacı ile yapılıyorsa 15 günde bir uygulanır. Tüy sarartmak amacı ile yapılırsa 2 ayda bir tekrarlanır.

Uygulamadan sonra dikkat etmesi gereken noktalar var mı?

Uygulama sonrası birkaç gün güneş banyosuna ara verilir. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanması önerilir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.