İPEK KOZA TEKNİĞİ

İpek Koza Tekniği

Yeni bir ameliyatsız yüz germe tekniği olan “İpek Koza Tekniği” adını, koza gibi sıkı ve dayanıklı; ipek gibi parlak ve genç bir cilt hedeflemesinden dolayı almıştır. Cildin yapısındaki değişimler sonrasındaki eski haline olan dönüşüm, ipek böceğinin yaşadığı dönüşüm ile simgeleştirilmiştir.

"İpek estetiği" olarak da adlandırılan bu teknik, temelde kişinin kendi vücudunun ve cildinin güçlenerek toparlanmasını sağladığı için, kişinin genç bir yüze sahip olması yönünde dış etkenlerden bağımsız bir tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor.

Yöntemin uygulanabilirliği hasta için zorluk içermiyor, sonuçları anında gözlemlenebiliyor. Yüzün içerisinde organik iplerle doku destekleri yapılıyor. Küçük iğne enjeksiyonları ile gerçekleştirilen bu işlem sonrasında, ipler eriyip kayboluyor. Ciltte, ipek liflerinde olduğu gibi güçlü bağ lifler oluşumunu ve kolajen salgılanmasını sağlayan bu yöntem, ciltte herhangi bir askılama yapılmasına gerek bırakmıyor. Buna rağmen yöntemin sonrasında oluşan doku sıkılığı, aynı yüz askılama işlemlerinde oluşan gergin görünümü sağlıyor.

Yöntem sonrasında cildin solgunluğu da giderilmiş ve sağlıklı bir görünüm verilmiş oluyor. İpek koza tekniği, yüz çizgisi “V” şeklinde kalmayıp zamanın ve yer çekiminin etkisi ile sarkmış “U” görünümü almış, çene altında pot bir deri görünümü oluşmuş kişiler için ameliyatsız bir çözüm getiriyor.

30 dakika kadar süren seanslarla uygulanan teknik ile, etkisi 2 yıl kadar sürecek genç, parlak ve gergin görünüm hedefleniyor.

İpek koza tekniğini desteklemek amacı ile, uygulama sonrasında, doğal ipeğin içeriğinde mevcut olan Sericin ve Fibroin proteinlerini içeren ham ipek koza ile krem ve altın maske uygulamaları da yapılmaktadır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.